Боєць ЗСУ

Російські війська незначно просунулися до лісосмуги на південь від Бердичів (на північний захід від Авдіївки), в полі на захід від Тоненьке (західніше Авдіївки), на північ від Новомихайлівки, досягли незначного успіху на захід від Вербового.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 23 березня.

  • 23 березня тривали позиційні бої вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на північний захід від Сватового біля Табаївки та Берестового; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Командир українського взводу, який діє на Лиманському напрямку, повідомив, що російські війська в цьому районі проводять «м’ясні штурми» невеликими групами піхоти та значною артилерійською, безпілотною та РСЗВ-підтримкою та здійснюють такі штурми щодня. Український командир взводу зазначив, що російські війська час від часу ведуть бойові дії на Лиманському напрямку, а кілька днів тому російські війська провели механізований штурм із застосуванням 10 одиниць бронетехніки, шість з яких українські сили знищили. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська атакують як Ямполівку, так і Терни силами приблизно дивізії на населений пункт, включаючи 252-й мотострілецький полк (3-я мотострілецька дивізія, 20-та загальновійськова армія (ЗВА), новосформований Московський військовий округ (МВО)) та 254-м і 488-м мотострілецькими полками (обидва 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї ЗВА МВО) на напрямку Тернів; і 19-й танковий полк (за повідомленнями 67-ї мотострілецької дивізії, 25-ї ЗВА, Центральний або Східний військовий округ), 31-й мотострілецький полк (25-ї ЗВА) і 272-й мотострілецький полк (47-а танкова дивізія, 1-ша гвардійська танкова армія (ГТА)) у напрямку Ямполівки.
  • 23 березня Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Іванівське (на захід від Бахмута), оскільки поблизу Бахмута тривали позиційні бої. Відомий російський мілблогер розширив заяву Міноборони Росії та додав, що російські війська все ще очищають Іванівське та просуваються на захід вздовж траси O0506 Хромове-Часів Яр і до північно-східної частини заповідника Ступки-Голубівське-2 на північний захід від Іванівського. ISW не спостерігав візуального підтвердження російського захоплення Іванівського або просування на захід від Іванівського. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута поблизу Нью-Йорка. Також тривали позиційні бої в районі Сєверська на північний схід від Бахмута в районі Роздолівки, Веселого та Спірного. Командир українського батальйону, який діє на Бахмутському напрямку, заявив, що російські сили ведуть штурм із застосуванням механізованої техніки для вогневого прикриття та транспортування піхоти до лінії фронту, але зазначив, що українські сили здатні завдати російським військам значних втрат у живій силі та техніці. Командир українського батальйону повідомив, що наразі українські сили вивели з ладу від 60 до 70 відсотків техніки, яку російські сили виставили під час штурму під Бахмутом. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії, 11-ї бригади ПДВ, 102-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія, 8-а загальновійськова армія (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)) і «частини» російських територіальних військ наступають на Часів-ярському напрямку та що частини 3-го армійського корпусу (АК) та колишніх сил групи Вагнера, підпорядкованих 7-й російській десантно-штурмовій бригаді (ДКР) наступають поблизу Кліщіївки та Андріївки. Поблизу Кліщіївки продовжують діяти підрозділи російської 88-ї ОМСБр (2-й АК “ЛНР”).
  • Російські війська 21 березня незначно просунулися на захід від Авдіївки на тлі триваючих боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 березня, показують, що російські війська незначно просунулися до лісосмуги на південь від Бердичів (на північний захід від Авдіївки) та в полі на захід від Тоненьке (західніше Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська також просунулися на північний захід від Тоненьке та на північ від Орлівки (на захід від Авдіївки), але ISW ще не знайшло візуальних доказів цих тверджень. Бої тривали на північний захід від Авдіївки під Бердичами; на захід від Авдіївки біля Тоненьке, Семенівки, Орлівки; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Повідомляється, що підрозділи російської 1-ї бригади “Слов’янськ” (1-й АК “ДНР”) воюють поблизу Тоненьке.
  • Російські війська раніше незначно просунулися на південний захід від Донецька на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від міста. Кадри, опубліковані 11 березня та геолоковані 23 березня, показують, що російські війська незначно просунулися на північ від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецька), хоча ці досягнення, ймовірно, не нещодавні. Російський миілблогер стверджував, що російські сили просунулися в напрямку Красногорівки (на захід від Донецька), хоча ISW не знайшов доказів цього твердження. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Костянтинівки. Повідомляється, що під Красногорівкою діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-ї ЗВА, СВО).
  • 23 березня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін на лінії зіткнення не було. Позиційні бої тривали на південь від Новодарівки (на південний схід від Великої Новосілки), поблизу Урожайного та Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та Водяне (на південний захід від Великої Новосілки). Повідомляється, що на Шахтарському напрямку (район кордону Донецької та Запорізької областей) діють підрозділи 37-ї окремої окремої мотострілецької бригади (36-ї ОМСБр СВО) РФ.
  • 23 березня російські війська просунулися в західній частині Запорізькій області під час позиційних боїв поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Геолокаційні кадри, опубліковані 23 березня, показують, що російські війська нещодавно досягли незначного успіху на захід від Вербового. Речник української бригади, яка діє на запорізькому напрямку, заявив, що російські війська за останні чотири дні не проводили жодних штурмів цього району за значної підтримки бронетехніки, а останнім часом російські штурмові групи почали штурм українських позицій на світанку. Український речник заявив, що російські війська все частіше використовують FPV-дрони вночі, і що кілька невизначених «елітних» російських підрозділів у цьому районі в основному зосереджені на проведенні операцій з безпілотниками FPV вночі. Речник повідомив, що російські сили мають значні засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) у цьому районі, що змушує українські сили регулярно перемикати частоти, на яких працюють українські безпілотники. Речник додав, що російські війська скидають сльозогінний газ із безпілотників у цьому районі, і що сльозогінний газ раніше тимчасово виводив з ладу українську артилерію та групи піхоти. Повідомляється, що російські війська збільшили використання газу хлорбензиліденмалононітрилу (CS) або хлорпікрину (PS) уздовж фронту, які є агентами боротьби з масовими заворушеннями (RCA), забороненими Конвенцією про заборону хімічної зброї (CWC), яку Росія підписала, але не виконує як і більшість взятих на себе міжнародних зобов’язань.
  • Українські джерела повідомили, що 23 березня українські війська відбили два російські напади на східному (лівому) березі Херсонської області, в тому числі поблизу Кринок.
  • Російські війська завдали обмеженої серії ракетних і безпілотних ударів по цілях в Україні в ніч на 23 березня. Українські офіційні особи повідомили, що російські війська запустили чотири ракети С-300 по Донецькій області та 34 безпілотника Шахед-136/131 з Курської області і окупуваного мису Чауда в Криму у ніч на 23 березня. Українські чиновники повідомили, що українські сили збили 31 безпілотник «Шахед» над Полтавською, Миколаївською, Дніпропетровською, Запорізькою та Херсонською областями. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська ввечері 22 березня завдали удару з ракети «Іскандер-М» по Одеській області, а 23 березня — по Запоріжжю з ракети Х-59. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що 23 березня російські війська запустили балістичну ракету невідомого призначення по Одеській області, яка вразила територію Білгород-Дністровського району.
  • Читайте також:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 21 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    2 × 1 =