Прицел зенитки

Російські війська просунулися поблизу бурелому на схід від Тернів, на північний схід від Каналу (східне передмістя Часів Яр). Українські сили відновили обмежені позиції в північній Синьківці.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 26 березня 2024 року.

  • Українські та російські сили нещодавно здійснили незначне просування вздовж лінії Куп’янськ-Кремінна на тлі триваючих боїв 26 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 березня, показують, що українські сили нещодавно відновили обмежені позиції в північній Синьківці (на північний схід від Куп’янська). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 25 березня, показують, що російські війська просунулися поблизу бурелому на схід від Тернів (на захід від Кремінної). Кілька мілблогерів стверджували, що російські війська просуваються до Тернів і що українські війська контратакують у цьому районі. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Повідомляється, що поблизу Білогорівки діють підрозділи російського загону «ГОРБ» 2 АК «ЛНР».
  • Російські війська 26 березня підтвердили незначне просування поблизу Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 березня, показують, що російські війська незначно просунулися на північний схід від Каналу (східне передмістя Часів Яр). Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки; і на південь від Бахмута поблизу Нью-Йорка. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи російської 11-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади повністю захопили Іванівське, але ISW не знайшов візуального підтвердження цієї заяви. Інший російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Іванівського та Кліщіївки, але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї дивізії ПДВ діють поблизу Бахмута.
  • 26 березня тривали позиційні бойові дії під Авдіївкою, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська увійшли в Семенівку (на північний захід від Авдіївки) з півдня та південного сходу і що в населеному пункті тривають бої. Російський мілблогер заявив, що російські війська намагаються взяти під контроль українську наземну лінію зв’язку у Семенівці. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки і Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського, Водяного та Невельського. Повідомляється, що підрозділи 12-ї інженерної бригади РФ (ЦВО) розміновують Авдіївку.
  • 26 березня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Побєди. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися поблизу Георгіївки, Красногорівки (на захід від Донецька) і Новомихайлівки, а один мілблогер стверджував, що російські війська контролюють 75 відсотків Новомихайлівки. Проте ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень і вважає, що російські війська контролюють менше 50 відсотків Новомихайлівки.
  • 26 березня тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). В районі Урожайного (на південь від Великої Новосілки) продовжують діяти підрозділи 36-ї загальновійськової армії РФ, а також підрозділи 14-ї бригади спецназу та 11-ї армії ВПС і ППО (ВКС РФ) Східного військового округу діють поблизу Вугледара.
  • 26 березня на заході Запорізької області тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного), на південний схід від Оріхова біля Малої Токмачки та на південний захід від Білогір’я. Повідомляється, що підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія Південний військовий округ) продовжують бої поблизу Роботиного.
  • 26 березня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонщини в районі Кринок. Повідомляється, що на кадрах, опублікованих 25 березня, український HIMARS завдає удару бомбою малого діаметра наземного запуску (GLSDB) по російському центру управління безпілотниками поблизу Чорнянки Херсонської області (на південь від Нової Каховки).
  • Російські війська завдали ударів з безпілотників і ракет по Україні в ніч на 26 березня та вдень 26 березня. У ВПС України повідомили, що російські війська запустили 12 безпілотників Шахед-136/131 з окупованих мису Чауда, Криму та Курської області і дві С-300 з донецькому напрямку в ніч на 26 березня. ВС України повідомили, що українські війська збили всі 12 “Шахедів” над Миколаївською та Харківською областями. Генпрокуратура України повідомила, що російські війська 26 березня вдарили з крилатої ракети Х-35У по житловому будинку в Шевченківському районі міста Харків. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що ввечері 25 березня російські війська завдали удару по місту Одеса двома ймовірно балістичними ракетами.

    26 березня речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що російські війська продовжують зосереджувати удари по об’єктах української інфраструктури та змінюють тактику пошуку прогалин в українській ППО. Євлаш заявив, що Україні потрібні системи протиповітряної оборони великої дальності, а також самохідні зенітно-ракетні комплекси «Авенджер», «Гепард» і «Скайнекс», які можуть перехоплювати як ракети, так і «Шахеди».

  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 25 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    fifteen + nine =