Санкції, напевно, продовжать підривати ключові ресурси для російської оборонної промисловості. Ізоляція Росії обмежує кількість країн, з якими вона може безпосередньо торгувати, що ймовірно збільшує час і вартість придбання товарів, які вона колись могла купувати вільно.
Про це пишуть аналітики оборонної розвідки Великої Британії.
Дослідження Інституту економік Банку Фінляндії, що розвиваються, показують, що треті країни стягують надбавку до ціни понад 60 відсотків за експорт деяких санкціонованих товарів до Росії.
Хоча Росія збільшила виробництво ключових боєприпасів, які найчастіше використовуються в Україні, таких як артилерійські снаряди, санкції, швидше за все, вплинуть на більш досконалі та складніші.
Системи озброєнь Росії. Ці системи у виробництві та розробці майже напевно все більше покладаються на іноземні компоненти та технології.
Санкції, напевно, продовжать порушувати як попит, так і пропозицію російського експорту озброєнь, а також суттєво ускладнювати механізми платежів до Росії. Це майже напевно сприяло значному скороченню
російського експорту зброї і збільшення затримок поставок, у тому числі деяким з найважливіших клієнтів зброї, що залишилися.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу, пишуть розвідники Міністерства оборони Сполученого Королівства, частка Росії у світовій торгівлі зброєю впала до 11 відсотків у період з 2019 до 2023 року порівняно з 21 відсотком у період з 2014 по 2018 рік.