Владимир Зеленский

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що в України недостатньо техніки, щоб протистояти бойовій ініціативі.
Під час інтерв’ю, яке вийшло в ефір 6 квітня, Зеленський заявив, що українські сили наразі не мають достатньо боєприпасів для початку та підтримки майбутніх контрнаступальних операцій, і нагадав, що українські сили наразі використовують безпілотники, щоб частково компенсувати нестачу артилерійських боєприпасів на театрі бойових дій, пише Інститут вивчення війни (ISW).

Зеленський підкреслив, що Україна має вжити заходів протидії, щоб позбавити російські сили можливості готувати та вести значні наступальні зусилля, а не покладатися лише на оборонні операції. Зеленський заявив, що удари по зосередженню російських військ є одним із таких заходів протидії, але українським силам не вистачає далекобійної зброї для ударів по зосередженню російських військ та інших цілях, необхідних для підриву російських операцій. Високопоставлені українські посадовці давно закликають до своєчасної та постійної військової допомоги Заходу, яка дасть змогу Україні проводити як оборонні, так і контрнаступальні операції в оптимальний для України час для здійснення таких зусиль, на відміну від того, що нестача матеріальних засобів обмежує здатність України планувати та виконувати операції і втрачає можливості використовувати слабкі місця Росії. Зеленський нещодавно заявив, що затримки допомоги з безпеки змусили Україну поступитися ініціативою на полі бою Росії, а українські чиновники попередили, що Україна не може планувати успішний контрнаступ чи оборону, не знаючи, коли і яку допомогу вона отримає. ISW продовжує оцінювати, що дефіцит західної військової допомоги змусив українські сили використовувати зброю, і заява Зеленського свідчить про те, що українським силам зараз доводиться приймати важкі рішення щодо пріоритетності певних аспектів своєї оборони над обмеженням російських військових можливостей або підготовкою до контрнаступальних операцій.

The New York Times повідомив 5 квітня, що українські сили близькі до того, що деякі типи боєприпасів закінчилися, і що українські офіційні особи помітили перевагу російської артилерії як п’ять до одного на всій лінії фронту. Українські солдати повідомили New York Times, що наразі українські сили мають достатньо касетних боєприпасів, які ефективні для відбиття атак російської піхоти, але не мають достатньо фугасних артилерійських снарядів, необхідних для відбиття механізованих атак.

Зеленський підкреслив, що додаткова безпекова допомога Заходу необхідна українським силам для ефективного захисту повітряного простору України від посиленої російської ударної кампанії та збільшення операцій російської авіації на лінії фронту. Зеленський заявив, що Україні знадобиться додатково 25 ЗРК Patriot, ймовірно, пускових установок, щоб поширити повне покриття ППО на всю територію України. Зеленський попередив, що якщо російські війська збережуть темп своїх поточних ракетних ударів і ударів безпілотників, то Україні, ймовірно, не вистачатиме запасів ракет ППО, необхідних для захисту українських міст і критичної інфраструктури. Схоже, що російські сили використовують уже деградовану парасольку протиповітряної оборони України, намагаючись зруйнувати енергетичну мережу України, ймовірно, намагаючись обмежити довгостроковий оборонний промисловий потенціал України. Російські ракетні удари та удари безпілотників постійно тиснули на обмежену протиповітряну оборону України та змусили Україну приймати складні рішення щодо забезпечення протиповітряної оборони між великими населеними пунктами в тилу та активними ділянками лінії фронту. Рідке та непослідовне прикриття протиповітряної оборони вздовж фронту, ймовірно, сприяло посиленню Росією ударів керованими та некерованими плануючими бомбами, які російські війська використали для тактичного ефекту під час захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року. Зеленський заявив, що попереднє збиття російського літака тимчасово обмежило удари плануючими бомбами, і що російські війська тепер завдають плануючих бомб із більшої відстані, що збільшує потребу в системах протиповітряної оборони великої дальності.

Зеленський попередив, що надходження всіх обіцяних винищувачів F-16 від західних партнерів України у 2024 році забезпечить Україну лише 10% винищувачів, щоб повністю перемогти російську авіацію та відновити здатність України ефективно діяти в повітряній сфері. Зеленський заявив, що Україні знадобиться поєднання систем протиповітряної оборони та винищувальної авіації для боротьби з російською авіаційною загрозою, а саме для запобігання використанню Росією керованих плануючих бомб КАБ. Зеленський також додав, що зараз Україна розробляє нову зброю для захисту від російських керованих плануючих бомб КАБ у рамках цієї комбінованої ППО. Подальша деградація парасольки протиповітряної оборони України не лише обмежить здатність України захищати критичні елементи її військових зусиль у тилу, але й, ймовірно, дозволить російській авіації тривалу безпечну операцію вздовж лінії фронту. Така безпека дозволила б російським військам значно збільшити масштабні удари плануючими бомбами і, можливо, навіть дозволила б російським силам проводити звичайні широкомасштабні авіаційні операції проти тилових українських міст і матеріально-технічного забезпечення з руйнівним ефектом. Допомога Заходу в галузі безпеки, яка дозволяє Україні створити надійну об’єднану систему протиповітряної оборони, дозволить Україні захистити свої міста, водночас забезпечуючи протиповітряну оборону для потенційно важливих оборонних і контрнаступальних операцій.

Постійні затримки допомоги США у сфері безпеки особливо впливають на можливості, необхідні українським силам для реагування на збільшення темпів російських механізованих нападів на сході України. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський 6 квітня попередив, що особливо складна ситуація склалася на схід від Часового Яру та на захід від Авдіївки в Донецькій області, обидва райони, де ISW нещодавно спостерігав активізацію російських механізованих штурмів, починаючи від взводів до атаки розміром до батальйону. Сирський також зауважив, що російські війська проводять штурм піхоти взводом, ротою, а іноді й батальйоном на окремих напрямках. У прес-службі ПДВ зазначили, що російські війська за масованої підтримки бронетехніки продовжують спроби прорвати українську оборону на захід від Авдіївки, незважаючи на те, що таких масштабних механізованих штурмів, як ті, які вони проводили в районі з 29 по 31 березня, поки не повторюють. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 квітня, свідчать про те, що підрозділи російської 90-ї гвардійської танкової дивізії (41-а загальновійськова армія Центральний військовий округ) нещодавно здійснили ймовірний механізований штурм розміром роти на південний схід від Уманського (на захід від Авдіївки), а українська десантно-штурмова бригада повідомила, що її особовий склад під час 11 механізованих штурмів у цьому районі знищив 10 російських танків, 5 БМП та БМП МТ-ЛБ. Минулого тижня українські сили наразі успішно відбивали інтенсивні російські механізовані напади по всій території Східної України, але робили це, незважаючи на постійну нестачу матеріальних засобів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 10 =