ВСУ

Україна має затвердити політику призову жінок на військову службу в армії на зразок Ізраїлю. Також потрібно готуватися до того, що найближчими роками жінок доведеться мобілізувати до лав Збройних сил.

Про це в інтерв’ю британській газеті The Times заявила радниця з ґендерних питань командувача Сухопутних військ Збройних сил України Оксана Григор’єва, підтримавши ідею служби жінок в армії.

“Наша Конституція каже, що обов’язком кожного українця є захист своєї країни, тому абсолютно правильно, що жінки теж служать. Наш північний сусід просто так не зникне. Упродовж сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми маємо бути готовими до цього, а це означає, що ми маємо вчити чоловіків і жінок бути готовими до війни”, – сказала вона.

Серед жінок, які служать в українській армії, менше десятої частини виконують активні бойові завдання, решта працюють медиками, розвідницями та адміністраторами. Лише у 2018 році жінкам дозволили обіймати бойові посади, пише видання.

“Ми пройшли довгий шлях з погляду законодавства, але на практиці все ще існує менталітет старої школи. Починаючи зі шкільного віку, в країні існує поділ між дівчатками та хлопчиками: хлопчиків навчають фізичним вправам, а дівчаткам доводиться займатися вишиванням чи домашнім господарством. як фізично, так і психологічно ми повинні готувати дівчат з дитинства до захисту країни”, – сказала Григор’єва, підкресливши, що Україна повільно впроваджує гендерну рівність у своїй армії, причому багато військових жінок стикаються з відсутністю жіночої форми, бронежилетів.

За даними Кабінету міністрів України, наразі у ЗСУ служать 65 тис. жінок – це приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році. Майже всі вони добровольці, тому що примусового призову для жінок немає, хоча жінки-медики мають ставати на військовий облік.

Частка жінок-військовослужбовців в Україні менша, ніж у більшості країн НАТО, і становить 7,3%. Для порівняння – в армії США за останні роки частка жінок постійно перевищує 17%, а в армії Великобританії – понад 11%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × five =