оператор дронів

Ефективне використання українськими військовими безпілотників на полі бою не може повністю пом’якшити дефіцит критичних боєприпасів в Україні на театрі військових дій.

Про це йдеться в аналітичній записці американського Інституту вивчення війни (ISW).

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому виданню BILD, опублікованому 10 квітня, заявив, що Україна успішно виробляє безпілотники всередині країни, але безпілотники не можуть замінити системи протиповітряної оборони, ракетні комплекси великої дальності та артилерію. Українські сили частково зменшили поточну нестачу артилерійських боєприпасів, використовуючи безпілотні літальні апарати з оглядом від першої особи (FPV) для придушення атак російської піхоти та бронетехніки, хоча артилерійські системи можуть наносити набагато потужніші удари, ніж боєприпаси, що скидаються безпілотниками. Неназваний офіційний представник НАТО повідомив Foreign Policy у статті, опублікованій 9 квітня, що українські сили використовували FPV-дрони, щоб «знищити» понад дві третини загальної кількості російських танків, які українці «знищили» за останні місяці. Повідомляється, що українські пілоти FPV націлюються на «відкритий люк, двигун або боєприпаси, що зберігаються в башті» російського танка, щоб посилити ефект від вибуху малопотужного боєприпасу безпілотника. Українські FPV-дрони, ймовірно, можуть тимчасово виводити бронетехніку з ладу під час бойової операції, але поточні FPV-безпілотники з відносно легким корисним вантажем навряд чи знищать броньовані машини, часто роблячи їх небоєздатними. Системи радіоелектронної боротьби та підвищена броня на бронетехніці також можуть ускладнити для FPV-безпілотників удари по певній цілі на машині, хоча технологічна та тактична конкуренція може створювати періодичні вікна можливостей для нападу чи захисту, щоб отримати перевагу. 26 березня агентство Reuters повідомило, що українські пілоти FPV-дронів визнали, що вони не зможуть утримати лінію фронту без артилерії та піхоти. Українським військам вдавалося частково відбити посилення російської механізованої атаки протягом останніх тижнів, незважаючи на брак боєприпасів. Здатність України відбивати механізовані атаки за допомогою FPV-безпілотників є частковим пом’якшенням, однак триваючий брак артилерії позбавляє українські сили здатності швидко та у великих кількостях знищувати бронетехніку.

Командувач Європейського командування США (EUCOM) генерал Крістофер Каволі 10 квітня попередив, що російські сили наразі мають артилерійську перевагу вздовж лінії фронту у співвідношенні п’ять до одного – заява узгоджується зі звітами українських офіційних осіб – але російські сили можуть мати перевагу 10 до 1 «за кілька тижнів», якщо Сполучені Штати продовжуватимуть зволікати з наданням військової допомоги Україні. Зеленський і високопоставлені українські військові нещодавно попередили, що затримки із західною військовою допомогою змусили Україну поступитися ініціативою на полі бою Росії і що українські військові не можуть спланувати успішний контрнаступ або оборону, не знаючи, коли і яку допомогу Україна отримає.

ISW продовжує оцінювати, що затримки у військовій допомозі Заходу змусили українських військових використовувати матеріальні засоби і що українські сили повинні приймати важкі рішення, віддаючи пріоритет певним аспектам своєї оборони ціною життів і втрачених територій, а також за рахунок оскарження ініціативи для обмеження російських військових можливостей або планування майбутніх контрнаступальних операцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =