Російські війська нещодавно просунулися на південь від Озарянівки; захопили залізничну станцію, перетнули залізничне полотно та просунулися на північ у центральну частину населеного пункту; просунулися на східну околицю Георгіївки, на схід від Урожайного.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронті станом на 04:00 23 квітня.
22 квітня тривали позиційні бойові дії на лінії Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Позиційні бої тривали на південний схід від Сватового в районі Новоєгорівки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва; і на південь від Кремінної біля Білогорівки та Григорівки.
22 квітня російські війська продовжили наземні атаки на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута), однак підтверджених змін лінії фронту не було. Генштаб України повідомив, що українські війська відбили атаки на схід від Сіверська в районі Золотарівки та на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки.
22 квітня російські війська продовжили наступ на Часів Яр, але підтверджених досягнень не досягли. 22 квітня речник Групи військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що від 20 до 25 тисяч російських військовослужбовців намагаються штурмувати околиці Часового Яру і зазначив, що частини російського 217-го гвардійського повітряно-десантного полку (98-а дивізія ПДВ) особливо активні у цих зусиллях. Волошин також повідомив, що російські війська ведуть бойову розвідку українських позицій на підступах до Часового Яру, щоб створити умови для майбутніх наземних ударів. Український Генштаб повідомив про продовження атак Росії на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що підрозділи 331-го та 217-го полків російської 98-ї дивізії ПДВ, 11-ї бригади ПДВ і бригади «Север-В» (Добровольчого корпусу уряду Росії) продовжують діяти поблизу Часового Яру.
Геолокаційні кадри, опубліковані 22 квітня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Озарянівки.
Російські війська нещодавно підтвердили досягнення в Очеретиному (на північний захід від Авдіївки) на тлі триваючих боїв біля Авдіївки. На відео з геолокацією, опублікованому 22 квітня, видно, як російські війська підіймають російський прапор над будівлею Очеретинського військово-цивільного управління в центрі Очеретиного, що свідчить про те, що російські війська захопили залізничну станцію, перетнули залізничне полотно та просунулися на північ у центральну частину населеного пункту. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 22 квітня, показують, що російські війська також просунулися до іншої будівлі в південному Очеретиному. Повідомляється, що за Очеретине воюють підрозділи російського 433-го мотострілецького полку (27-ї мотострілецької дивізії 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу (ЦВО), а підрозділи 74-ї мотострілецької бригади (41-ї ОМСБр, ЦВО) згідно з даними, діють біля Бердичів (на північний захід від Авдіївки).
Російські війська нещодавно просунулися на захід від міста Донецьк. На відео з геолокацією, опублікованому 20 квітня, видно, що російські війська просунулися на східну околицю Георгіївки (на захід від Донецька). Министерство обороні Росії заявило, що російськи сили захопили Новомихайлівку, але командир 79-ї десантно-штурмової бригади України полковник Євген Шматалюк спростував цю заяву, зазначивши, що українські сили досі контролюють Новомихайлівку, незважаючи на важкі бої та постійні російські штурми приблизно двох бригад і восьми полків чисельністю російських сил. Повідомляється, що у Новомихайлівці діють підрозділи 155-ї ОМБР РФ (ТОФ), а також підрозділи 150-ї ОМСБр (8 ОМС Південного ВО) та 5 ОМСБр (1 АК “ДНР”) поблизу Георгіївки та Красногорівки (на захід від Донецька).
Російські війська нещодавно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 квітня про інцидент російського дружнього вогню за участю російського танка та броньованої машини МТ-ЛБ, показують, що російські війська просунулися на схід від Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Позиційні бої тривали також біля Старомайорського (також на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що на цьому напрямку продовжують діяти підрозділи 14-ї бригади спецназу РФ (підпорядковується Головному розвідувальному управлінню Генштабу) та 11-ї армії ВПС і ППО (ВКС РФ і Східний військовий округ).
22 квітня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтвердженого просування в цьому районі не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового. Російські мілблогери стверджують, що українські війська завдають регулярних ударів з безпілотників по трасі Т0401 Токмак-Пологи та російській військовій техніці в цьому районі.
22 квітня тривали позиційні бойові дії на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області, в тому числі в районі Кринок і Антонівського мосту (на північ від Олешків), однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було.
22 квітня речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що 21 квітня українські сили завдали удару по допоміжному кораблю «Коммуна» Чорноморського флоту Росії (ЧФ РФ) у Секвастополі. Плетенчук заявив, що ЧФ, швидше за все, не зможе компенсувати втрату «Комуни», оскільки ВМФ Росії не має аналогічних кораблів, які могли б приєднатися до ЧФ у Чорному морі. Він не уточнив ступінь пошкодження корабля.
Російські війська завдали обмеженої серії безпілотних і ракетних ударів по Україні в ніч на 22 квітня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська запустили сім безпілотників Шахед-136/131 з окупованого мису Чауда в Криму та три зенітни ракети С-300/400 з окупованої Донецької області та українські сили збили п’ять безпілотників над Одеською областю. Українські чиновники заявили, що російські безпілотники пошкодили сільськогосподарську інфраструктуру в Одесі.