Сенат США

Після місяців напруженої багатогранної боротьби за іноземну допомогу законопроект на суму 95 мільярдів доларів, який також може заборонити TikTok, потрапив на стіл до президента Джо Байдена.

Як пише POLITICO, у вівторок Сенат направив на стіл президента пакет іноземної допомоги на суму 95 мільярдів доларів США для Ізраїлю, України та Тайваню — довгоочікуваний результат після кількох місяців суперечок спікера Палати представників Конгресу про те, чи надавати фінансування союзникам.

Законопроект також містив положення, яке вимагатиме від материнської компанії TikTok або продати додаток для соціальних мереж, або зіткнутися з забороною, а також захід, який дозволяє розпродаж активів російських олігархів.

Незважаючи на те, що закон було прийнято за підтримки обох партій, 79-18, політичні наслідки будуть відчутні по всьому Капітолію. Це перемога демократів і республіканців, які зосереджені на обороні, у критичному питанні допомоги Україні, але частина консерваторів розлючена своїм спікером за те, що він дозволив законопроект.

Деякі противники законопроекту намагалися відкласти ухвалення у вівторок виступами, але сенаторам було дозволено лише годину виступати кожному. І було не так багато сенаторів, які прагнули взяти участь — особливо з огляду на те, що цей тиждень спочатку був запланований на перерву, і багато членів були готові повернутися додому.

Крім того, критиків допомоги Україні посилює підтримка республіканців цього раунду іноземної допомоги порівняно з кількома місяцями тому. Коли Сенат проголосував за аналогічну угоду в лютому, вона була прийнята 70-29.

Ця попередня версія законопроекту застопорилася в палаті. Але Спікер Майк Джонсон представив власну версію закону, яка розділила допомогу для кожного союзника на окремі голоси, перш ніж об’єднати законопроекти в єдиний пакет для Сенату.

У той час як Конгрес кілька місяців не хотів приймати цей пакет, Україна почала згасати у війні з Росією, і зростало занепокоєння, що затримка допомоги коштує країні її життя.

Лідер більшості Чак Шумер вважає, що “коли стало зрозуміло, що Росія може бути на кордоні Польщі (НАТО) через рік, якщо ми не допоможемо, це почало змінювати ситуацію”.

«Це зміцнило рішучість основних республіканців», – додав він.

Лідер меншості Мітч Макконнелл, зі свого боку, залишається рішучим прихильником фінансування Ізраїлю та України, незважаючи на опір з боку його власної конференції. Він визнав, що у вівторок виникли деякі труднощі з отриманням підтримки республіканців.

Тим не менш, він не скупився на слова під час оплесків результату.

«Це був справді, дуже великий день для Америки та для решти світу, який фактично обирає своїх лідерів», — сказав Макконнелл POLITICO. «Коли ти тут стільки часу, скільки я, у тебе було кілька важливих моментів. Я не думаю, що я коли-небудь мав більший, ніж цей, з точки зору рівня важливості для нашої країни та нашого місця у світі».

Незважаючи на те, що вони не змогли заблокувати закон, критики допомоги Україні наполягали, що вони виграли на іншому фронті: даючи зрозуміти, що інші країни не можуть очікувати легких перевірок від сенатора США. Дж. Д. Венс після голосування сказав журналістам: «Ми змогли чітко дати зрозуміти Європі та решті світу, що Америка не може нескінченно виписувати порожні чеки».

І до цього моменту незрозуміло, яка подальша роль Конгресу в Україні та Ізраїлі. Демократи висловлювали зростаючу стурбованість гуманітарними умовами в Газі, а деякі сенатори навіть попереджали перед голосуванням, що допомога Ізраїлю може мати важкі часи в Сенаті через опір демократів.

Прогнозована зупинка не справдилася. Але після того, як Конгрес завершив свою частку фінансування, сенатор Пітер Велч, який голосував проти остаточного ухвалення законопроекту, припустив, що відповідальність тепер лежить на Білому домі.

«Я сподіваюся, що президент і надалі буде дуже наполегливим», наполягаючи на обмеженні жертв серед цивільного населення», — сказав Велч журналістам.

Шумер після голосування заявив, що він впевнений, що Білий дім зробить усе можливе, щоб гарантувати, що гуманітарна допомога Газі «якнайшвидше дістанеться людям, які її потребують».

Оскільки Ізраїль і Україна загрузли в конфліктах, які не мають очевидного негайного вирішення, залишаються питання про те, що станеться наступного разу, коли Україні, Ізраїлю чи іншому американському союзнику знадобиться допомога. Шумер сказав, що це дуже «повний» пакет, але не став прогнозувати, коли він може закінчитися.

Сенатор Марквейн Маллін (республіканець), який голосував за пакет, визнав, що врешті-решт перед Конгресом знову постане завдання іноземної допомоги. Він припустив, що проблема виникне наступного року — і тоді все може піде трохи гладше.

“Ще одна річ, яка буде для нас, це буде неполітичний рік”, – сказав Муллін. «І здається, що все відбувається трохи легше».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + eleven =