БМП ВСУ

Українські сили просунулися далі на схід від Верхньокам’янського. Російські сили просунулися на південний схід від Урожайного.

Про це йдеться у звіті американського Інститут вивчення війни (ISW) за 25 квітня.

  • На рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна 25 квітня тривали позиційні бої, але лінія фронту не змінилася. Позиційні бої тривали на північний захід від Сватового в районі Берестового та Стельмахівки; на південний захід від Сватового поблизу Нововодяне, Дружелюбівка, Макіївка, Невське; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Зарічного; на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що частини російського 15-го мотострілецького полку (2-а мотострілецька дивізія 1-ї гвардійської танкової армії (ГТА) Московського військового округу (МВО)) ведуть бої в напрямку Берестового; частини 347-го мотострілецького і 26-го танкового полків (обидва 47-ї танкової дивізії 1-го ГТА) висуваються на фронт на Куп’янському напрямку; і частини 7-го мотострілецького полку (11-й армійський корпус Балтійського флоту) діють на Кислівському напрямку (на південний схід від Куп’янська). Машовець також повідомив, що під Макіївкою бої ведуть підрозділи 252-го мотострілецького полку (2-а мотострілецька дивізія 20-ї загальновійськової армії (ЗВА)); частини 283-го та 488-го піхотних полків (обидва 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї ЗВА) ведуть бої під Новосадовим (на північний захід від Кремінної) та Тернами відповідно; та підрозділи 37-го мотострілецького полку та 164-ї мотострілецької бригади (обидва — 67-ї мотострілецької дивізії 25-ї ЗВА ЦВО) ведуть бої поблизу Торського.
  • 25 квітня на сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) тривали позиційні бої. Опубліковані 25 квітня геолокаційні кадри свідчать про те, що українські сили просунулися далі на схід від Верхньокам’янського (на схід від Сіверська), ніж передбачалося раніше, але, ймовірно, останнім часом цього просування не було. Бої тривали на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки.
  • 25 квітня біля Часового Яру тривали бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Бої тривали на східній околиці Часів Яру, у Новому мікрорайоні (південний схід Часів Яру) та на південний схід від Часів Яру поблизу Іванівського та Кліщіївки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російське військове командування, ймовірно, розуміє, що для російських військ ризиковано намагатися подальшого просування в напрямку Часового Яру та Ступочок без подальшого наступу на південному фланзі в районі Іванівського та Кліщіївки. Машовець заявив, що російське командування, ймовірно, готує частини 1307-го мотострілецького полку (6-а мотострілецька дивізія 3-го армійського корпусу) для штурму поблизу Кліщіївки зі сходу та підрозділи російських 88-ї мотострілецької бригади (2-й АК “ЛНР”) і 83-ї Бригада ПДВ для наступу з півночі та північного заходу.
  • Повідомляється, що російські сили просунулися на захід від міста Донецьк на тлі продовження наступальних операцій Росії в цьому районі 25 квітня. Російські війська продовжували атакувати на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Водяного.
  • Російські сили нещодавно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 25 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 квітня, показують, що російські сили просунулися на південний схід від Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що підрозділи 11-ї армії ВПС і ППО Росії (ВКС РФ і Східний військовий округ [ВВО]) завдають плануючих бомбових ударів поблизу Урожайного.
  • 25 квітня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового (на схід від Роботина).
  • 25 квітня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра на Херсонщині, в тому числі поблизу Кринок. Російський мілблогер заявив, що нещодавно російські війська активізували операції з безпілотників та обстріл поблизу Кринок.
  • 25 квітня російські війська завдали ракетних ударів по українській залізниці та матеріально-технічній інфраструктурі. Українські військові офіційні особи повідомили, що російські війська завдали удару по матеріально-технічному та залізничному сполучному пункту у Смілі Черкаської області, ймовірно, ракетою «Іскандер-К». Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов заявив, що російські війська обстріляли залізничну станцію в Балаклії Харківської області неуточненою ракетою, поранивши мирних жителів у вагонах. Українські військові заявили, що українські сили знищили невизначену крилату ракету над Криворізьким районом Дніпропетровської області. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що російські війська запустили крилату ракету з винищувача Су-57 над Чорним морем і що ракета пройшла через Миколаївську область до Кіровоградської, а потім змінила курс на Криворізький район. ISW нещодавно оцінила, що російські війська, можливо, змінюють свій набір цілей, щоб завдати удару по українській транспортній інфраструктурі, щоб відстрочити покращення можливостей, які прибуття допомоги безпеки США надасть українським силам, і обмежити здатність України достатньо розподілити живу силу та матеріальні засоби на критичні сектори лінії фронту.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 25.04.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eighteen − 9 =