залп

Російські сили, 1 ГТА, наступали в межах Кислівки, російські війська просувалися на південь від Новоселівського. Українські війська відступили з Бердичів, Новомихайлівки та Семенівки, просунулися в районі Велетенське (на південний захід від Херсона) і встановили контроль над островом Нестрига в дельті річки Дніпро на південний захід від Херсона.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 28 квітня.

  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на північний захід від Сватового на тлі продовження наступальних операцій Росії в цьому районі 28 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 квітня, показують, що російські сили, як повідомляється, частини 272-го мотострілецького полку (47-а танкова дивізія, 1-ша гвардійська танкова армія [ГТА], Московський військовий округ [МВО]), наступала в межах Кислівки (на північний захід від Сватового). Геолокаційні кадри, опубліковані 28 квітня, показують, що російські війська просувалися на південь від Новоселівського (на північний захід від Сватового). Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський 28 квітня повідомив, що російські війська зосередили свої основні зусилля на Куп’янському напрямку на північний захід від Сватового в районі Берестового та Стельмахівки і що російські війська досягли обмежених успіхів у цих районах. Сирський заявив, що російські війська намагаються використовувати переваги авіації, ракет і артилерії, щоб вийти на адміністративні кордони Луганської області. Бої тривали на північний захід від Сватового в районі Кислівки, Котлярівки, Новоселівського, Берестового, Стельмахівки; на захід від Сватового поблизу Копанки; і на південний захід від Сватового біля Новоєгорівки та Новосергіївки.
  • Під Кремінною 28 квітня тривали бої, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки; на захід від Кремінної біля Невського і Тернів; та на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва. Сирський повідомив, що російські війська продовжують наступальні дії під Тернами, намагаючись відкинути українські сили за річку Жеребець.
  • 28 квітня тривали позиційні бої на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута). Позиційні бої тривали на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, на південний схід від Сіверська в районі Виїмки та на південь від Сіверська в районі Роздолівки.
  • Під Часовим Яром 28 квітня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Бої тривали біля Нового мікрорайону (східна частина Часового Яру); на північ від Часового Яру поблизу Григорівки; на схід від Часового Яру біля Іванівського; і на південний схід від Часів Яру біля Кліщіївки, Андріївки та Нью-Йорка. Російський мілблогер опублікував кадри, на яких російські літаки Су-25 завдають авіаударів поблизу Часового Яру на підтримку пішої російської піхоти.
  • Українські війська відійшли з двох населених пунктів на північний захід від Авдіївки внаслідок триваючих боїв у цьому районі 28 квітня. 28 квітня Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські війська відступили з Бердичів (на північний захід від Авдіївки) та Семенівки (на захід від Авдіївки) до невизначених ліній на захід. Бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Уманського, Сокіла (на захід від Очеретиного), Архангельського, Калинового, Соловйового, Новопокровського (безпосередньо на південний захід від Соловйового) та Новоселівки Першої (безпосередньо на південний захід від Новопокровського). 28 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Новобахмутівку (на північний захід від Авдіївки) після того, як російські сили, ймовірно, захопили це селище в ніч на 25 квітня.
  • 28 квітня Сирський заявив, що українські війська також відійшли з Новомихайлівки (на південний захід від Донецька) на тлі триваючих боїв у цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися далі на захід у межах Красногорівки (на захід від Донецька), але російські війська ще не захопили цегельний завод у центрі Красногорівки. Бої також тривали на захід від міста Донецьк поблизу Георгіївки та на південний захід від міста Донецьк поблизу Водяного.
  • 28 квітня тривали позиційні бої на південь від Великої Новосілки поблизу Старомайорського на кордоні Донецької та Запорізької областей .
  • 28 квітня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного).
  • Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський 28 квітня повідомив, що українські війська нещодавно просунулися в районі Велетенське (на південний захід від Херсона) і встановили контроль над островом Нестрига в дельті річки Дніпро на південний захід від Херсона. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили кілька російських штурмів поблизу Кринок на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області.
  • 28 квітня російські мілблогери заявили, що українські війська в ніч на 28 квітня завдали невдалого удару ATACMS по російських підрозділах ППО поблизу окупованого мису Тарханкут у Криму. Один російський милблогер стверджував, що вибухи також були поблизу окупованого Джанкоя в Криму. Українські та російські офіційні особи поки не прокоментували заявлений удар.
  • Російські війська завдали обмеженої серії ударів з безпілотників і ракет по Україні в ніч на 28 квітня. Українські військові повідомили, що російські війська запустили чотири безпілотники Шахед-136/131 з окупованого Криму, ракети зенітно-ракетного комплексу С-300 з Бєлгородської області та п’ять безпілотників невідомого типу з окупованої Херсонської області. Повідомляється, що українські війська знищили чотири безпілотники “Шахед” над Київською, Вінницькою, Хмельницькою та Кіровоградською областями та один безпілотник невідомого типу над Миколаївською областю. У ДСНС повідомили, що російські безпілотники пошкодили готель у Миколаєві. Голова Херсонської обласної військової адміністрації України Олександр Прокудін заявив, що російська ракета вдарила по Херсону опівдні 27 квітня, а російські зенітні ракети нанесли удари по Бериславському та Херсонському районам на світанку 28 квітня, пошкодивши житлові квартали, критичну інфраструктуру та сільськогосподарське підприємство. Російські джерела, зокрема Міноборони, стверджували, що російські війська завдали ударів по складу боєприпасів і авіатехніки в Чернігівській області, аеродромі Старокостянтинів у Хмельницькій області та аеродромі Кам’янка в Дніпропетровській області.
  • Виконавчий директор найбільшого в Україні приватного енергетичного оператора ДТЕК Дмитро Сахарук 28 квітня заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року російські війська майже 180 разів обстрілювали українські ТЕС. Сахарук заявив, що серія ударів 27 квітня стала четвертим за масштабами російським ударом проти українських ТЕС у 2024 році.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 27.04.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    11 + 7 =