Грузовики российской армии

Російські військові передислокують частини 76-ї та 7-ї повітряно-десантних дивізій із Запорізької області в напрямку східної України, ймовірно, для посилення та активізації поточних наступальних операцій на східному фронті.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Окремі російські та українські джерела стверджували, що частини російських 76-ї та 7-ї повітряно-десантних дивізій ПДВ, які були розгорнуті в районі Роботиного на заході Запорізької області після розпалу українського контрнаступу влітку 2023 року, передислокуються на нових напрямках, але не погоджувалися з місцями передислокації та районами, куди ці елементи передислокуються. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 1 травня заявив, що нещодавно російське військове командування прийняло рішення про передислокацію як мінімум батальйону 76-ї дивізії ПДВ з Оріхівського напрямку (захід Запорізької області) на загальну лінію фронту в Луганській області або на Краматорський напрямок (Бахмутський напрямок). Російський мілблогер, який явно упереджено ставиться до ПДВ і командувача угруповання військ “Дніпро” генерал-полковника Михайла Теплінського, 29 квітня заявив, що російське військове командування вирішило передислокувати частини 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ з угруповання сил “Дніпро” (розгорнутих у східній [лівобережній] частині Херсонської області та західній частині Запорізької області) на інших невизначених напрямках. Пізніше, 1 травня, мілблогер заявив, що російське командування вирішило перекинути підрозділи 76-ї дивізії ПДВ на заміну підрозділам 104-ї дивізії ПДВ поблизу обмеженого українського тактичного плацдарму в Кринках Херсонської області. Мілблогер поки не повідомляє про заявлену передислокацію підрозділів 7-ї дивізії ПДВ. ISW ще не знайшло підтвердження того, що підрозділи 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ передислокувалися в інші напрямки, хоча ці російські та українські звіти є значущими, і будь-які передислокації ПДВ із Запорізької області до східної України вимагають більш ретельного вивчення найближчими днями.

Зокрема, російські війська передислокували частини 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ з Лиманського та Херсонського напрямків у район Роботиного в середині літа 2023 року, і ця успішна передислокація зміцнила оборону Росії в критичний момент, щоб не дати українським силам прорвати російську оборону. Ці передислоковані елементи 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ провели контратаки, які продемонстрували, що 76-та та 7-а дивізії ПДВ були відносно більш боєздатними, ніж інші російські сили на той час, і ці російські елементи, ймовірно, певною мірою відновилися під час російського наступу низької інтенсивності в районі Роботина з осені 2023 року. Російські війська захопили більшу частину Роботина за останні тижні, і російське військове командування, можливо, вирішило, що ймовірні боєздатні елементи 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ будуть більш корисними в інших місцях.

Російські військові можуть спробувати передислокувати елементи 76-ї чи 7-ї дивізії ПДВ або обидві на східну Україну, щоб підтримати наступальні операції Росії в Донецькій області та використати поточне вікно вразливості до того, як американська військова допомога почне досягати лінії фронту в масштабах. Зараз російські війська намагаються використати тактичне проникнення на північний захід від Авдіївки, щоб досягти ширшого прориву в цьому районі та посилюють наступальні операції з метою захоплення оперативно важливого міста Часів Яр. Російське військове командування може мати намір ввести елементи 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ як значне підкріплення до будь-якої з цих зусиль для досягнення значних операційних здобутків до того, як прибуття допомоги безпеки США дозволить українським силам сповільнити просування Росії та стабілізувати лінію фронту. Російські війська на Авдіївському напрямку наразі створили відносно згуртоване угруповання сил, що складається переважно з підрозділів Центрального військового округу (ЦВО) та 1-го армійського корпусу “ДНР”, хоча ці сили, ймовірно, позбавлені можливості проводити бойові дії – інтенсивні наступальні операції протягом останніх кількох місяців, і елементи 76-ї та 7-ї ПДВ могли б служити експлуатаційними силами, щоб продовжувати атакувати в цьому районі. Російські війська створили менш згуртоване угруповання сил на Бахмутському напрямку, яке складається, зокрема, з підрозділів кількох дивізій і бригад ПДВ, і передислокація підрозділів 76-ї та 7-ї в цей район могла б посилити поточну наступальну операцію з захоплення Часового Яру.

Російське військове командування могло розгорнути частини 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, де російські війська відновили наступальні дії вздовж усієї лінії, але російські сили, схоже, намагаються консолідувати весь цей сектор під відповідальністю Московського військового округу (МВО), і передислокація 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ може бути не настільки корисною для цих зусиль порівняно з більш інтенсивними операціями, які зараз проводяться в Донецькій області.

Будь-яке передислокація цих елементів дасть російським силам можливість посилити наступальні операції та поставити українські сили під зростаючий тиск, незалежно від їх розташування. ISW не пропонує оцінки того, який район є найімовірнішим районом, куди сили ПДВ можуть передислокуватися, якщо вони взагалі передислокуються. ISW продовжуватиме стежити за повідомленнями про можливе передислокування підрозділів 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ, оскільки це становить значний ризик для здатності України уповільнити триваючі російські наступальні операції на сході країни в найближчі тижні до прибуття безпекової допомог США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 19 =