Минометная мина

Українські війська покращили свої тактичні позиції в районі Серебрянського лісництва. Російські війська просунулися на північ від Очеретиного і на південь від Первомайського.

Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті російсько-української війни 2 березня 2024 р.

  • Російські війська продовжили наступ уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 2 травня, а українські війська, як повідомляється, нещодавно досягли успіхів на південь від Кремінної. Речник Угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин заявив, що нещодавно українські війська покращили свої тактичні позиції в районі Серебрянського лісу (на південь від Кремінної). Бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Сватового біля Іванівки, Кислівки, Котлярівки, Берестового, Стельмахівки, Новоселівського; на захід від Сватового під Копанками; на південний захід від Сватового біля Новоєгорівки, Греківки, Невського; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.
  • На Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) 2 травня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Спірного та Виїмки; та на південний захід від Сіверська біля Роздолівки.
  • 2 травня російські війська продовжили наступальні операції на схід від Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Українська організація з відкритим кодом Frontelligence Insight повідомила 2 травня, що російські війська тимчасово перетнули канал Сіверський Донець – Донбас на південь від Часового Яру, де канал протікає під землею, але не встановили стійких позицій на західній стороні каналу, що узгоджується з поточною оцінкою ISW прогресу Росії в цьому районі. Бої тривали на північний схід від Часового Яру поблизу Богданівки; поблизу мікрорайону Канал та мікрорайону Новий; на схід від Часів Яр біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки, та Південного.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на захід від Авдіївки на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 2 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Очеретиного (на північний захід від Авдіївки) і на південь від Первомайського (на південний захід від Авдіївки). 2 травня речник українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин повідомив, що російські війська контролюють частину Очеретиного, а українські війська мають вогневий контроль населеного пункту. Волошин повторив, що українські сили розгорнули в цьому районі додаткові резерви та ресурси для стабілізації лінії фронту та контратак. Прес-служба української бригади, яка нещодавно діяла на лінії Очеретине-Керамік, заявила, що останнім часом російські війська щодня наносять у цьому районі від 20 до 30 ударів плануючими бомбами. Бої також тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Сокіла, Калинового, Прогресу та Новопокровського; на захід від Авдіївки в районі Уманського, Нетайлового, Семенівки.
  • 2 травня російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Костянтинівки та Водяного.
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 2 травня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на лінії зіткнення немає. Позиційні бої тривали також на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського.
  • Російський мілблогер заявив, що збудований росіянами 30-кілометровий бар’єр, який отримав назву «цар-поїзд» в окупованій Донецькій області, досі працює. Він стверджував, що «цар-поїзд» складається з понад 2000 вагонів і тягнеться на 30 кілометрів від Оленівки до Волновахи, що відображає попередні супутникові знімки травня 2023 року та лютого 2024 року, на яких видно «цар-поїзд» у тому самому місці. З звіту мілблогера випливає, що російські війська не доповнювали вагонами «цар-поїзд» з лютого 2024 року.
  • 2 травня тривали позиційні бої на заході Запорізької області поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного), але підтверджених змін на лінії фронту не було. Деякі російські мілблогери стверджували, що українські сили відступили з деяких позицій у Роботиному, але зазначали, що російські сили ще не захопили населений пункт. Мілблогер стверджував, що російські війська намагаються забезпечити війська на передовій у західній Запорізькій області критично важливим обладнанням, таким як радіостанції.
  • Головне управління військової розвідки України (ГУР МОУ) 2 травня повідомило, що отримало докази використання російськими військами безпілотників над атомними реакторами Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в окупованому Енергодарі Запорізької області. ГУР опублікувала кадри з російського ударного FPV-безпілотника, на якому видно реактори, і повідомила, що російські війська керують FPV-безпілотниками над реакторами ЗАЕС на траєкторії польоту в напрямку Нікополя та Марганця Дніпропетровської області, які знаходяться на протилежному березі Каховського водосховища від ЗАЕС. У ГУР повідомили, що російські війська навмисно запускають безпілотники з території ЗАЕС, у тому числі поблизу ядерних реакторів, оскільки українські сили не будуть обстрілювати російські військові засоби в радіусі 1,5 кілометрів від ЗАЕС. Російська влада неодноразово намагалася представити Росію як єдиного безпечного оператора ЗАЕС, намагаючись змусити міжнародні організації визнати окупацію ЗАЕС та інших частин України законною. Російські війська неодноразово мілітаризували ЗАЕС, зберігаючи на території ЗАЕС військову техніку, включаючи боєприпаси, бронетранспортери, зенітні гармати та інше озброєння.
  • 2 травня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області в районі Кринок, але підтверджених змін лінії фронту не було. Російські джерела, зокрема Міністерство оборони, стверджували, що російські сили відбили невелику українську диверсійно-розвідувальну групу від невизначеного острова в дельті річки Дніпро перед захопленням острова.
  • Російські війська завдали обмежених ударів безпілотниками та балістичними ракетами по Україні вночі на 2 травня. Українські офіційні особи повідомили, що російські війська вночі завдали ударів по цивільній інфраструктурі в місті Одеса невстановленою кількістю балістичних ракет, а опубліковані 1 травня кадри з геолокацією показують велику пожежу на поштовому складі Нової Пошти в місті. Російські джерела стверджували, що українські сили використовували склад для військового матеріально-технічного забезпечення, і що удар і вогонь спричинили вторинні детонації. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що 1 травня українські війська перехопили одну ракету Х-59/Х-69 над Миколаївською областю та 2 безпілотники Шахед 136/131 в Одеській області.
  • Речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що російські війська все частіше використовують ракети Х-59 в ударних комплектах і що українські сили можуть перехоплювати ці ракети за допомогою систем ППО Patriot, IRIS-T і NASAM. Президент України Володимир Зеленський заявив, що у квітні 2024 року російські війська атакували Україну понад 300 ракетами, майже 300 безпілотниками «Шахед» і понад 3200 плануючими бомбами.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 01.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eleven + 19 =