Залп

Російські війська просунулися в північній частині цегельного заводу в центрі Красногорівки, на захід і південний захід від Новомихайлівки, в центрі Урожайного.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій що сталися на фронті 4 травня.

  • Російські війська 4 травня продовжували здійснювати наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили підтверджених наступів. Позиційні бої тривали на схід від Куп’янська під Петропавлівкою; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного, Кислівки, Котлярівки; на північний захід від Сватового поблизу Берестового і Стельмахівки; та на захід від Сватового поблизу Андріївки. Позиційні бої тривали також на південний захід від Сватового в районі Нововодяного, Макіївки, Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви; на південь від Кремінної біля Григорівки, Серебрянського лісу та Білогорівки.
  • 4 травня тривали позиційні бойові дії на Cіверському напрямку (на північний схід від Бахмута), однак підтверджених змін на цій лінії фронту не було. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на південний захід від Сіверська в районі Роздолівки. Повідомляється, що поблизу Спірного (на південний схід від Сіверська) діють підрозділи 123-ї ОМСБр РФ (2-й армійський корпус (АК) “ЛНР”), а поблизу Роздолівки — підрозділи 106-ї ОМСБр ПДВ.
  • Українські та російські війська 4 травня продовжували бої біля Часового Яру, але підтверджених змін на цій лінії фронту не було. Російське джерело стверджувало, що український контроль над Григорівкою та Калинівкою (обидві на північ від Часового Яру) і контратаки в їх околицях заважають російським військам просуватися на північ від Часового Яру. Заступник командира української бригади, яка діяла поблизу Часового Яру, заявив, що російські війська намагаються обійти Часів Яр з боку Богданівки (на північний схід від Часового Яру) та Іванівського, а також намагаються атакувати голову населеного пункту. Бої тривали на північний захід від Часового Яру поблизу Богданівки; на північ від Часів Яр біля Калинівки; біля Нового мікрорайону (південь Часового Яру); на схід від Часового Яру біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру біля Андріївки та Кліщіївки.
  • Російські війська здійснили значне тактичне просування на північний захід від Авдіївки поблизу Архангельського. Російські війська 4 травня продовжували наземні атаки на захід і південний захід від Авдіївки, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на захід і південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих боїв у цьому районі 4 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 травня, показують, що російські війська просунулися в північній частині цегельного заводу в центрі Красногорівки (на захід від міста Донецьк). Геолокаційні кадри, опубліковані 3 травня, показують, що російські війська просунулися на захід і південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), а російські мілблогери прокоментували, що російські війська відновили наступальні дії поблизу Новомихайлівки після короткої оперативної (імовірно, мається на увазі тактичної) паузи. Російські та українські сили вступили в бойові дії на захід від Донецька поблизу Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька поблизу Парасковіївки та Новомихайлівки.
  • Російські сили 4 травня підтвердили просування в районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 травня, показують, що російські сили просунулися в центрі Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Позиційні бої тривали на північний схід від Вугледара біля Водяного та на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського та Урожайного. Російські джерела стверджували, що російські війська завдали удару по мосту через річку Мокрі Яли у Великій Новосілці ракетою класу «повітря-земля» Х-38МЛ.
  • Як повідомляється, нещодавно російські сили провели серію невдалих механізованих штурмів поблизу Вугледара, імовірно, протягом останніх кількох тижнів. Український OSINT-акаунт, який, як повідомляється, підтримує зв’язок з українськими військовослужбовцями, які діють на Вугледарському напрямку, 4 травня опублікував фотографії щонайменше 32 пошкоджених і знищених російських одиниць бронетехніки поблизу Вугледара після механізованих штурмів підрозділів 5-ї танкової бригади 36-ї ЗВА СВО, 37-а мотострілецька бригада (36-а ЗВО) і 40-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту. Незважаючи на те, що джерело не вказало час повідомлених невдалих російських механізованих штурмів, багато факторів вказують на те, що фотографії знищених і пошкоджених транспортних засобів, ймовірно, нещодавні: протектори машини здаються свіжими, земля вкрита зеленою травою, а деякі з транспортних засобів – російські «танки-черепахи», оснащені звареними металевими листами, які російські війська почали широко використовувати на полі бою лише останніми тижнями. Російські війська зазнали великих втрат у техніці під час механізованих штурмів під Вугледаром у 2023 році, а нещодавні невдалі російські механізовані штурми, особливо з використанням «танків-черепах», спрямованих на захист російської техніки від ударів українських безпілотників, демонструють, що російські війська не змогли подолати їх впливання при веденні механізованих штурмів під Вугледаром.
  • Президент України Володимир Зеленський 4 травня заявив, що українські війська збили російський літак Су-25 у невстановленому районі Донецької області.
  • Російські війська 4 травня продовжували атакувати українські позиції в Роботиному та на його околицях, але лінія фронту не змінилася. Позиційні бої тривали в районі Роботиного та на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного). Речник проукраїнського легіону Свободи Костянтин Денисов заявив, що російські війська продовжують використовувати невеликі групи піхоти для наступу на Запорізькому напрямку та зазначив, що успіхи російських військ у Запорізькій області є «мікроскопічними та жалюгідними» щодо ресурсів, які російські війська виділяють цьому напрямку. Денисов додав, що за останні чотири-п’ять тижнів інтенсивність російських обстрілів на заході Запорізької області знизилася. Один мілблогер зауважив, що російські війська відчувають труднощі з укріпленням позицій на північ від Роботиного та на північний захід від Вербового через знищення позицій і будівель у цьому районі. Він також стверджував, що російським силам, які діють на лінії Роботине-Вербове, потрібні додаткові системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) для відбиття українських безпілотників.
  • 3 та 4 травня тривали позиційні бойові дії на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області в районі Кринок та на острові Нестрига в дельті річки Дніпро. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що українські позиції на острові Нестрига не є плацдармом, і зазначив, що український контроль над цим островом важливий, оскільки це останній острів поблизу берега. Плетенчук додав, що російським військам потрібно буде перетнути річку Дніпро, щоб наблизитися до українських сил, що зробить російські сили більш уразливими для українського вогню. Російський мілблогер зазначив, що російські та українські війська активізують операції на островах у дельті річки Дніпро, і зазначив, що російські війська відчувають гостру нестачу мобільних систем РЕБ і мають проблеми з евакуацією особового складу.
  • 4 травня Міноборони Росії заявило, що російські війська перехопили чотири удари українських ATACMS над Кримом.
  • Російські війська завдали обмежену серію ударів з безпілотників і ракет по цілям в Україні 4 травня. Українські військові офіційні особи 4 травня повідомили, що російські війська запустили 13 безпілотників Шахед-136/131 і чотири ракети ППО С-300 з Бєлгородської області в ніч на 4 травня. Українські ППО та мобільні вогневі групи знищили 13 безпілотників “Шахед” над Харківською та Дніпропетровською областями. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що уламки збитих безпілотників пошкодили критичну інфраструктуру та три будинки. Представники Харківської області повідомили, що уламки російських безпілотників «Шахед» спричинили три великі пожежі на складах у Харкові та поранили кількох мирних жителів, у тому числі молоду дівчину. Згодом Східне авіаційне командування України повідомило, що українські сили знищили керовану ракету Х-59/69 над Дніпровським районом Дніпропетровської області ввечері 4 травня. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська завдали удару крилатою ракетою, імовірно, керованою ракетою Х-59, по Кіровоградській області та вразили 20 житлових і господарських будинків та газопровід. Голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що російські війська вдень 4 травня завдали ракетного удару по об’єктах в Одеському районі із застосуванням ракет невстановленої кількості та типу, в результаті чого було пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури та поранено трьох людей.
  • Повідомляється, що російські війська коригують свої ударні пакети, щоб включити більшу кількість балістичних і керованих ракет. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш повідомив 4 травня, що російські війська останнім часом значно зменшили використання ударних безпілотників, а саме безпілотників «Шахед», під час російських ударів по Україні. Євлаш заявив, що російські війська використовують більшу кількість балістичних і керованих ракет, таких як ракети Х-59, над безпілотниками Shahed. Євлаш попередив, що російські війська, ймовірно, накопичують зброю для нанесення ударів на честь майбутніх свят, зокрема православного Великодня та Дня Перемоги 9 травня. Євлаш повідомляв, що російські війська використовують розвідувальні безпілотники та літаки Су-24МР замість літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50 для ведення розвідки уздовж російсько-українського кордону та прифронтових районів. Речник Південного оперативного командування України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що російські війська використовують балістичні ракети замість менш точних крилатих ракет морського базування. Плетенчук заявив, що російські сили запускають балістичні ракети, а саме ракети «Іскандер-М», з окупованого Криму, і що ці ракети є особливо небезпечними, оскільки їх близькість до України дає українським силам дуже мало часу на реакцію.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 03.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    11 + 20 =