НАТО конфіденційно та без офіційних комунікацій визначило дві «червоні лінії», за якими можливе пряме втручання у російсько-українську війну.
Про це пише La Repubblica.
Нині, пише видання, Північно-Атлантичний Альянс не має оперативних планів, що передбачають відправку людей, а є лише оцінки можливих планів надзвичайних ситуацій на випадок, якщо у війну залучать треті сторони.
Перша «червона лінія» — пряме чи опосередковане стороннє плацдармів проти України, наприклад, у Білорусі чи у разі прориву на північно-західному кордоні, бо це «створило б коридор між Києвом та Білоруссю».
«Тоді Мінськ був би безпосередньо включений у воєнний конфлікт. Його війська та арсенал мали б вирішальне значення для Москви. І ця обставина могла б лише активізувати західну оборону на користь України», – пише La Repubblica.
Друга “червона лінія” – військова провокація проти країн Балтії, Польщі або цілеспрямований напад на Молдову. Це не обов’язково вторгнення, тому може йтися і про військовий удар для перевірки реакції Заходу. Зокрема це може бути спробою перевірити здатність НАТО реагувати у фазі «можливої плутанини», тобто під час виборів до Європарламенту та обрання президента США.
«Для західних лідерів життєво важливо надіслати Володимиру Путіну чітке повідомлення: одна справа глибоко проникати на східні території, інша — завойовувати столицю або втягувати у війну треті держави. Іншими словами: Україна не може програти, і Атлантичний Альянс готовий безпосередньо втрутитися, щоб уникнути краху Києва», — пише видання.