уралвагонзавод

Нещодавні супутникові зображення виснажених російських військових транспортних засобів і складів зброї додатково вказують на те, що Росія наразі підтримує свої військові зусилля переважно за рахунок вилучення зі сховищ, а не виробництва нових транспортних засобів і певної зброї в масштабах.

Ситуацію із російськими озброєннями проаналізував американський Інститут вивчення війни (ISW).

8 травня Newsweek повідомив, що джерело в соціальних мережах, яке відстежує російські військові склади, заявило, що супутникові зображення вказують на те, що запаси автомобілів у Росії значно скоротилися порівняно з довоєнним рівнем майже на 32 відсотки з 15 152 у 2021 році до 10 389 станом на травень 2024 року. Він зазначив, що Росія вилучила більшість зі своїх складів багатоцільових бойових броньованих машин МТ-ЛБ, кількість яких скоротилася з 2527 довоєнних до 922; БМД – повітряно-десантних гусеничних бойових машин піхоти, кількість яких зменшилася з 637 довоєнних до 244; і бронетранспортерів (БТР) БТР-50, зменшившись зі 125 довоєнних до 52. Трекер військового складу зазначив, що Росія більше не має на зберіганні новіших моделей БТР-60, 70-х і 80-х і що залишилося лише 2605 одиниць (ймовірно, мова йде про транспортні засоби, які зараз перебувають на озброєнні) із довоєнних запасів у 3313 одиниць. Він зазначив, що наразі Росія розміщує в Україні 1000–2000 МТ-ЛБ, які залишилися. Інший обліковий запис із відкритим кодом на X (раніше Twitter) цитував супутникові знімки, датовані 27 травня 2020 року та 26 березня 2024 року, і зробив висновок, що Росія перевела приблизно 60 відсотків своїх артилерійських систем на невизначену базу зберігання буксируваної артилерії, яка, як повідомляється, є однією з найбільших у Росії . Джерело повідомило, що близько половини артилерійських систем, що залишилися на цій базі, ймовірно, непридатні через деградацію під час зберігання, а також через те, що багато систем, що залишилися, є артилерійськими системами часів Другої світової війни, несумісними з сучасними боєприпасами.

ZpTown веде підрахунок російської основної військової техніки на підставі відкритих даних виробництва, ремонтів, знищення, що була на складах на момент повномасштабного вторгнення: бронетехніка, артилерія.

Росія покладається на величезні запаси транспортних засобів та іншого обладнання радянських часів, щоб підтримувати операції та збитки в Україні на рівні, набагато вищому, ніж міг би витримати поточний російський выйськово-промисловий комплекс (ВПК), і Росія не зможе мобілізувати свій ВПК, щоб поповнити ці запаси протягом багатьох років. 12 лютого аналітичний центр Британського міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) повідомив, що Росія, ймовірно, зможе підтримувати поточний рівень втрат техніки (понад 3000 бойових броньованих машин щорічно) протягом принаймні двох-трьох років, головним чином повертаючи техніку зі сховищ. IISS також підрахував, що Росія втратила понад 3000 бойових броньованих машин у 2023 році та близько 8000 бойових броньованих машин з лютого 2022 року, і що Росія, ймовірно, відновила щонайменше 1180 основних бойових танків і близько 2470 бойових машин піхоти та бронетранспортерів, знятих зі зберігання у 2023 р. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 4 лютого повідомив, що російський ВПК може виробляти 250–300 нових і модернізованих танків на рік і ремонтувати додатково 250–300 танків на рік. Росія, ймовірно, матиме труднощі з тим, щоб належним чином забезпечити свої підрозділи технікою в довгостроковій перспективі, не переводячи російську економіку на воєнний стан — цього кроку президент Росії Володимир Путін досі намагався уникати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − nine =