Олександр Павлюк

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що війна в Україні увійде в критичну фазу в найближчі два місяці, і прокоментував останні наступи Росії навколо Часового Яру та Авдіївки.

Павлюк та Інститут вивчення війни (ISW) оцінили ситуацію, яка може скластися на східному фронті у разі захоплення російськими силами Часового Яру.

Павлюк заявив в інтерв’ю журналу Economist, опублікованому 10 травня, що Росія наразі перекидає всю свою боєздатну техніку та війська на лінію фронту до того, як значна кількість військової допомоги США надійде до українських підрозділів на передовій. Павлюк повторив українські оцінки, що літні наступальні операції Росії, ймовірно, будуть зосереджені на Луганській і Донецькій областях, і попередив про можливість широкомасштабної наступальної операції Росії проти Харківської та Сумської областей, спрямованої на подальше розтягнення вже завантажених рубежів оборони України. Павлюк зазначив, що працює над створенням 10 нових українських бригад напередодні передбачуваної влітку 2024 року російської наступальної операції та зазначив, що техніка, а не жива сила, є головним вузьким місцем в оборонних операціях України. Павлюк пояснює нещодавнє просування росіян поблизу Очеретиного (на північний захід від Авдіївки) «божевільним» російським тиском на українські позиції, «з [російською] перевагою в повітрі» та перевагою російської артилерії у співвідношенні 20 до одного. ISW раніше спостерігав за повідомленням про те, що російські війська спочатку просунулися поблизу Очеретиного, коли російські війська скористалися ймовірною помилкою під час тактичної ротації українських сил, помилкою, яку українська бригада, залучена до ситуації, пізніше заперечила, хоча ISW не може підтвердити жодне повідомлення. Російські війська, можливо, випадково прорвали прогалину, залишену українськими силами, які оберталися на лінії оборони та виходили з неї, і змогли використати цю можливість через вигідне розташування свого прориву та переважну повітряну та артилерійську перевагу Росії в цьому районі, як зазначив Павлюк. Незважаючи на те, що ISW не може підтвердити, чи дійсно українські сили зробили помилку під час ротації, тактичні помилки трапляються періодично на будь-якому полі бою, а переваги, які мали російські сили внаслідок нестачі живої сили та матеріальних засобів України, зробили будь-яку помилку набагато небезпечнішою, ніж це було б зазвичай.

За підрахунками ZpTown, на ранок 11 травня 2024р. у росіян залишилося у строю 500,2 тис. військовослужбовців. На складах тривалого зберігання (може бути відправлено на фронт), що знаходиться на фронті, виготовленого та відремонтованого після бойових дій основних видів сухопутних озброєнь:
– танки – 10 850 од. (середня швидкість знищення у травні 13,7 од. на добу);
– бронемашини – 17 657 од. (середня швидкість знищення у травні 28,6 од. на добу);
– ствольна артилерія – 8 700 од. (Середня швидкість знищення у травні 48,1 од. на добу).

Під час свого інтерв’ю Павлюк стверджував, що можлива майбутня втрата Часового Яру не матиме «вирішального значення» для українських військових зусиль, що узгоджується з поточною оцінкою ISW про те, що захоплення Росією Часового Яру матиме оперативне значення. ISW використовує вираз «оперативно значний» для опису прогресу, який може змінити хід кампанії, що складається з кількох окремих боїв. ISW називає «тактично значущими» просування, які просто відсувають лінію фронту на деяку відстань без забезпечення основних цілей або значного збільшення шансів на забезпечення основних цілей. Захоплення Часового Яру змістило б лінію фронту далі на захід і створило б великий і придатний для оборони російський виступ, з якого російські війська могли б розпочати подальші наступальні операції на північ, захід або південь. Можливе захоплення Росією Часового Яру не призведе до негайного колапсу української східної лінії, але змінить конфігурацію лінії фронту до такої міри, яка створить набагато сприятливіші умови для майбутніх наступальних операцій Росії проти українського поясу міст-фортець, що пролягає від Слов’янська до Костянтинівки і складають кістяк оборони України на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 6 =