диктатор путін

Президент Росії Володимир Путін продовжує публічно віддавати пріоритет подальшій мобілізації російського військово-промислового комплексу (ВПК), а також намагається заспокоїти можливі внутрішні побоювання щодо негативних наслідків збільшення російських витрат на оборону.

Як повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW), 15 травня Путін зустрівся з командуванням російських військових округів і офіційними особами, залученими до російського ВПК, і зосередив увагу на обох зустрічах на необхідності розвитку російського ВПК та економіки. Путін призначив помічника президента Росії Олексія Дюміна та міністра промисловості і торгівлі Антона Аліханова до наглядової ради державного оборонного конгломерату «Ростех» і конкретно доручив Дюміну допомогти російським зусиллям забезпечити російську армію необхідною зброєю та технікою. Путін заявив, що «сукупні витрати на оборону та безпеку» Росії у 2024 році становитимуть близько 8,7 відсотка (імовірно, маючи на увазі витрати на оборону як відсоток від ВВП), але зазначив, що хоча ця сума є значною, вона набагато менша, ніж радянські витрати на оборону в середині 1980-х – приблизно 13 відсотків. У листопаді 2023 року російські бізнес-журналісти підрахували, що російська влада планує витратити близько 39 відсотків федерального бюджету на 2024 рік на оборону та правоохоронні органи, а Reuters повідомив в жовтні 2023 року, що федеральний бюджет Росії на 2024 рік виділить на національну оборону 29,4 відсотка. Путін намагався применшити негативний вплив збільшення витрат на оборону на життя цивільного населення, водночас стверджуючи, що збільшення витрат на оборону сприятиме розвитку цивільного сектора економіки. Путін заявив, що незважаючи на зростання витрат Росії на оборону, російська держава повинна виконувати всі свої соціальні зобов’язання перед російськими громадянами і розвивати російські соціальні сфери, такі як освіта, охорона здоров’я, підтримка ветеранів і пенсійне забезпечення. Путін заявив, що збільшення російських витрат на оборону пов’язане з різними секторами цивільного виробництва та стимулює загальний розвиток промисловості та створення робочих місць. Тривала увага Путіна до соціальних видатків свідчить про те, що Путін як і раніше стурбований внутрішньою думкою росіян і не бажає швидко переводити російську економіку на повну воєнну основу таким чином, щоб це спричинило фундаментальний економічний зрив.

Путін, зокрема, зазначив, що російський ВПК має підвищувати якість російської зброї. Путін заявив, що «хто швидше оволодіє новітніми засобами збройної боротьби, той і переможе», і закликав російський ВПК «подвоїти, потроїти» виробництво і створити більш ефективну, точну і потужну зброю, щоб зменшити втрати Росії. Зосередженість Путіна на тому, як технології можуть сприяти перемозі, ймовірно, є відповіддю на нещодавні дискусії українських офіційних осіб про те, як Україні потрібно впроваджувати технологічні інновації, щоб перемогти чисельно переважаючу російську силу. Наголос Путіна на виробництві більш якісної зброї, ймовірно, є прямою відповіддю на більш якісну західну зброю та обладнання України. Українські офіційні особи нещодавно відзначили, що хоча російські артилерійські поставки значно перевищують кількість українських сил, українська артилерія точніша за російську. Незважаючи на те, що останнім часом російські війська змогли використати недостатньо забезпечені українські війська та досягти тактично значних успіхів на кількох ділянках фронту, російські війська не змогли досягти значних успіхів в оперативному плані лише завдяки своїй кількісній силі та матеріальній перевагі. Путін постійно зазначав, що він не бажає переводити Росію на повну економіку воєнного часу, а російський ВПК на повній воєнній основі, швидше за все, все ще страждатиме від обмежувальних факторів, таких як триваючий брак робочої сили на російських оборонно-промислових підприємствах і відсутність внутрішнього виробництва товарів, необхідних для передових систем, і, ймовірно, не міг би виробляти кількість усіх типів зброї та обладнання, необхідних для підтримки російських операцій в Україні протягом багатьох років.

Путін, ймовірно, стурбований економічними та дипломатичними наслідками скорочення російського експорту зброї. Він подякував колишньому міністру оборони та нинішньому секретарю Ради безпеки Росії Сергію Шойгу за реорганізацію російської армії в останні роки та заявив, що ніхто, включаючи Росію, не розумів «сучасних методів ведення збройної боротьби» до повномасштабного вторгнення Росії в Україну — ймовірна спроба пом’якшити удар від фактичного пониження Шойгу в посаді. Путін заявив, що Шойгу співпрацюватиме з Комісією з питань військово-промислового комплексу при Адміністрації президента, а також з Федеральною службою по співробітництву з іноземними державами. Путін заявив, що Росія повинна забезпечити свої контрактні зобов’язання щодо постачання озброєнь і військової техніки іноземним державам, але зазначив, що потреби російських військових є першочерговими. Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) у березні 2024 року повідомив, що Росія експортувала основну кількість озброєнь у 31 країну у 2019 році та лише в 12 у 2023 році, причому експорт російської зброї впав на 53 відсотки між 2014-2018 та 2019-2023 роками. Відновлений наголос Путіна на експорті зброї, ймовірно, пов’язаний із занепокоєнням щодо того, як подальша втрата доходів федерального бюджету від експорту зброї вплине на здатність російського уряду підтримувати або навіть збільшувати витрати на оборону. Заява Путіна про експорт зброї також свідчить про те, що Путін стурбований тим, як нездатність Росії виконати контракти на експорт зброї з початку війни в Україні негативно вплинула на двосторонні відносини Росії, особливо з незахідними країнами, які, як Росія сподівається, приєднаються до уявної широкої коаліції Росії, яка протистоїть колективному Заходу. Наприклад, повідомляється, що Росія затримала постачання систем протиповітряної оборони до Індії, а індійські урядові джерела раніше заявляли, що Індія хоче дистанціюватися від Росії, оскільки війна в Україні обмежила можливості Росії постачати в Індію боєприпасами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + 6 =