Російські війська нещодавно просунулися на північ Стариці, незначно просунулися в межах Красногорівки. Українські сили нещодавно трохи просунулися в лісі між Веселим і Спірним.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на загарбницької війни Росії в Україні 15 травня.
Станом на 15 травня російські війська продовжували тактичний наступ у напрямку Липців (на північ від Харкова). Геолокаційні кадри, опубліковані 15 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Глибокого (на північ від Липців) і вздовж східного берега Трав’янського водосховища (на північний захід від Липців). Міністерство оборони Росії та російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили Глибоке та Лук’янці (на північний схід від Липців). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські підрозділи 18-ї мотострілецької дивізії (11-й армійський корпус Ленінградського військового округу [ЛВО]) захопили Лук’янці 13 березня, а нещодавно українські війська витіснили російські сили з Зеленого (на північний схід від Липців). Голова Липцівської сільської військової адміністрації Сергій Криветченко заявив, що російські війська увійшли в Лук’янці. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми між Борисівкою (на північний схід від Липців) і Нескучним (на північний схід від Липців).
Російські війська нещодавно здійснили подальше тактичне просування поблизу Вовчанська (на північний схід від міста Харків). Геолокаційні кадри, опубліковані 14 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ Стариці (на південний захід від Вовчанська). Речник МО України Дмитро Лазуткін заявив, що російські війська увійшли у Вовчанськ і невеликі групи російської піхоти намагаються закріпитися в північній частині Вовчанська. Голова Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі заявив, що на північній околиці Вовчанська тривають бої зі стрілецької зброї, а невеликі російські диверсійно-розвідувальні групи намагаються закріпитися в населеному пункті. Речник Генштабу ЗС України Дмитро Лиховий також заявив, що українські сили перемістилися на більш вигідні позиції в невизначених районах біля Вовчанська, щоб врятувати життя українських військових.
15 травня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російські війська продовжували наземні штурми на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного, Котлярівки, Іванівки, Берестового, Крохмального, Стельмахівки; на захід від Сватового біля Мясожарівки; на південний захід від Сватового біля Новоєгорівки і Твердохлібового; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки, Новосадового і Тернів.
Українські сили 15 травня незначно просунулися в Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) на тлі продовження російських нападів у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 травня, показують, що українські сили нещодавно трохи просунулися в лісі між Веселим і Спірним (обидва на південний схід від Сіверська). Російські війська продовжували наземні наступи на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, на південний схід від Сіверська в районі Івано-Дарівки та Спірного та на південь від Сіверська в районі Роздолівки.
15 травня російські війська продовжували штурм поблизу Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські сили продовжували штурм на північний схід від Часів Яру біля Богданівки; у Новому мікрорайоні східного Часового Яру; на схід від Часового Яру біля Іванівського; на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; і на південь від Часового Яру біля Білої Гори.
Повідомляється, що 15 травня російські війська просунулися під Авдіївку, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська продовжували наступ на північний захід від Авдіївки поблизу Калинового, Новоолександрівки, Сокіла, Євгенівки, Соловйового, Новоселівки Першої та Новопокровського та на захід від Авдіївки біля Яснобродівки.
Російські сили нещодавно незначно просунулися на захід від міста Донецьк на тлі триваючих боїв на заході та південному заході міста 15 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в межах Красногорівки (на захід від міста Донецька). Українські джерела заявили, що нещодавно російські війська здійснили механізований штурм посилений ротою піхоти поблизу Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), і що під час штурму українські сили знищили чотири російські танки та шість БМП. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до південної околиці Парасковіївки (на південний захід від Донецька). Російські сили також продовжували наступ на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Водяного та Костянтинівки.
Російські сили 15 травня незначно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в межах Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Російські війська продовжували наступ на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського. Повідомляється, що поблизу Урожайного діють підрозділи російської 14-ї бригади спецназу (Головного управління Генштабу РФ [ГРУ]).
Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські війська повністю захопили Роботине 15 травня, але підтверджених наступів у західній Запорізькій області не було. За твердженням української сторони, північна частина Роботиного зайнята українськими силами, а південна знаходиться у “сірій” зоні. Представник Південного оперативного командування та ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що заяви Росії про захоплення Роботиного не відповідають дійсності. Один російський мілблогер спочатку заявив, що російські війська захопили опорний пункт на півночі Роботине, і припустив, що російські війська захопили поселення. Однак пізніше він заявив, що частини російського 71-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька бригада, 58-а загальновійськова армія [ЗВА], Південний військовий округ), які, як повідомляється, діють у межах Роботиного, стверджували, що українські сили все ще присутні на півночи Роботиномго і що не ясно, чи російські війська консолідували позиції на сході Роботино. Інші російські мілблогери також висловили сумнів щодо заяви російського Міноборони. Російські війська продовжували наступальні дії поблизу Роботиного та Вербового.
15 травня тривали позиційні бої поблизу Кринок на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Російський мілблогер посилив скарги російського військовослужбовця, який, як повідомляється, працює на островах у дельті річки Дніпро, щодо відсутності російських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) та навченого персоналу. Інший російський мілблогер доповнив звіт російського військовослужбовця, який, як повідомляється, діяв поблизу Кринок, про те, як російська артилерія випадково вражає російські сили під час інцидентів “дружнього” вогню.
Ймовірно, в ніч на 15 травня українські війська завдали удару ATACMS по аеродрому Бельбек в окупованому Криму. Російські джерела опублікували кадри нібито українського удару по Бельбеку. Український журналіст Юрій Бутусов повідомив, що на аеродромі Бельбек українські війська знищили літак МіГ-31, дві системи ППО, РЛС і пошкодили три літаки Су-27. Міноборони Росії заявило, що російські війська збили 10 ракет ATACMS над Кримом у ніч на 15 травня. Окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв назвав ракети оснащеними касетними боєприпасами версією ракет ATACMS. Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили запустили до 16 ATACMS по аеродрому Бельбек і що російські сили збили близько 13 ракет.
14 і 15 травня російські війська завдали серії обмежених ракетних ударів по Україні. Начальник поліції Харківської області Володимир Тимошко повідомив, що російські війська ввечері 14 травня завдали ударів по Харкову двома ракетами С-300. У Генштабі ЗС України повідомили, що 15 травня російські війська завдали удару по місту Миколаєву неуточненими ракетами, а Південне оперативне командування України заявило, що російські війська завдали удару по автозаправній станції в Миколаєві. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації України Сергій Лисак повідомив, що російські війська завдали ударів по інфраструктурі міста Дніпро невстановленою кількістю ракет, а командування Східної авіації України повідомило, що українські сили збили російську крилату ракету Х-59/69 над Дніпропетровською областю.