Російськи субмарини сховані під водою в Новоросійську

У порту Новоросійська Чорноморський флот Росії тримає підводні човни в напівзануреному стані.

Про це повідомляє моніторингова група “Кримського вітру”.

На супутникових знімках видно лише рубки підводних човнів проекту 636.3 “Варшав’янка” в акваторії гавані, неподалік причалів. Раніше підводні човни були пришвартовані до причалів і було видно половину корпусу. Однак тепер їх занурили на глибину і тримають у такому стані. “Мабуть, так росіяни намагаються захистити дані носії крилатих ракет “Калібр” від атак українських дронів”, – пише “Кримський вітер”.

Росія втратила чверть військових кораблів Чорноморського флоту. Залишки флоту ховаються за 700 кілометрів від України — в бухті Новоросійська. Однак і там вони не почуваються в безпеці.

Причали в порту Новоросійська захистили смугою бонових загороджень. Всередині бухти стоять рештки Чорноморського флоту РФ, які намагаються захистити від морських дронів Сил оборони. Окупанти знають, що в ЗСУ вже є морські дрони, здатні долати відстань до 1000 кілометрів, тож перекривають вхід у бухти.

Вийти в море російськи субмарини бояться бояться, а стріляти з бухти – небезпечно. Речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук заявив, що за півроку є лише 2 підтверджених факти застосування росіянами морських носіїв для крилатих ракет.

«Звісно, якби вони могли, вони б їх застосовували. Не використовують з однієї причини — вони бояться їх втратити. росіяни бояться, що їх буде знищено. Саме тому вони перебувають в гавані, яка, фактично, закрита», — запевнив Дмитро Плетенчук.

Він зазначив, що військово-промисловий комплекс у Росії, скоріш за все, продовжує працювати, як і виробництво крилатих ракет.

«Проте, щоб їх застосувати, треба вийти в море на відповідні ділянки, з яких ці запуски мають відбуватись. Теоретично можна навіть з гавані їх запустити, але так не робиться. Це небезпечно, і такої практики теж немає підтвердженої. Тому, в принципі, враховуючи ситуацію в морі, вони не готові ризикувати для того, щоб виходити і випускати. Це єдиний фактор, який їх стримує», — зазначив речник ВМС ЗСУ.

Є спосіб “дістати” підводні човни в акваторії Чорного моря. Для цього у воді розкидаються дрейфуючі поплавці, нижня частина яких “слухає” море, верхня – визначає власні координати та має зв’язок з базою та аналогічними поплавцями. При виявленні звуку найближчі поплавці, які його зафіксували визначають місце його джерела, переконуються, що звук від одного джерела, за силою звуку і фазового зсуву звукової хвилі, і, враховуючи своє місцезнаходження, координату цілі. Дані надсилаються на базу для прийняття рішень. Нинішні досягнення радіотехніки та цифрової електроніки дозволяють розділити джерела звуку, якщо їх більше одного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =