корабль с зерном

У квітні 2024 року Україна експортувала найбільший обсяг зерна та олійних культур з початку війни — 6,6 млн. тонн. Це демонструє здатність України здійснювати експорт в односторонньому порядку через свій морський коридор у Чорному морі.

Аналіз ситуації опублікувала в своєму звіті британська розвідка.

Пропускна спроможність чорноморських портів майже напевно досягла щомісячного обсягу експорту, що перевищує будь-який інший пункт конфлікту, зокрема досягнутий у рамках Чорноморської зернової ініціативи (BSGI). Приблизно 5,2 млн тонн із загального експорту зернових та олійних культур у квітні 2024 року було відправлено з чорноморських портів України порівняно з піком у 4,2 млн тонн BSGI у жовтні 2022 року.

Морський коридор України з моменту його запуску у серпні 2023 року дозволив здійснити близько 1600 транзитних перевезень суден та експортувати загалом 45 мільйонів тонн вантажів. Більшість цього обсягу становив експорт сільськогосподарської продукції, обсяг якого становив понад 30 мільйонів тонн за 9-місячний період. Решта — це переважно залізняк і залізна продукція, яку раніше під час BSGI не можна було експортувати морем. Загалом експорт морем сприятиме відновленню економіки України у 2024 році.

Судноплавство з України, швидше за все, має життєво важливе значення для глобальної продовольчої безпеки: експорт зерна з України, ймовірно, становитиме близько 9,7% світового експорту зерна в період з липня 2023 року до червня 2024 року. Хоча експорт сільськогосподарської продукції майже напевно залежить від портів Чорного моря, що становить близько 78% за обсягом усіх маршрутів, інші маршрути використовують. Україна продовжує експортувати зернові та олійні культури через річку Дунай (близько 15% за обсягом), залізничним транспортом – близько 6% за обсягом та автомобільним транспортом – менше 1% за обсягом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + eight =