антидроновое ружье

Повідомляється, що російські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) вплинули на ефективність окремих західних систем зброї в Україні у 2023 році, оскільки Україна та Росія продовжують конкурувати в технічному перегоні проти нападу та захисту.

The Washington Post (WP) і New York Times (NYT) повідомили 24 і 25 травня, відповідно, що високопоставлені українські військові офіційні джерела та конфіденційні українські військові оцінки описали, як російська РЕБ раніше знизила ефективність західної зброї в Україні. NYT повідомило, що в період з січня по серпень 2023 року показник успішності снарядів M982 Excalibur знизився з 55 відсотків до семи відсотків і що українські сили припинили використовувати ці снаряди. Повідомляється, що на початку 2023 року українські збройні сили також мали проблеми з керованими боєприпасами JDAM-ER. Повідомляється, що американські виробники JDAM-ER поставили в Україну більш стійкі до РЕБ системи в травні 2023 року, але російські війська адаптували свої контрзаходи, в результаті чого показник успішності JDAM-ER впав до найнижчої точки в липні 2023 року. Водночас The Washington Post зазначила, що показник успіху JDAM-ER становив понад 60 відсотків протягом більшої частини 2023 року.

The Washington Post повідомила, що ефективність українських ракет M30/M31 для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) також знизилася. У NYT заявили, що російські війська часто розгортають системи РЕБ поблизу штабів і командних центрів, а Томас Вітінгтон з Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) сказав NYT, що українські війська зосередилися на завданні ударів по стаціонарним російським радарам та іншому обладнанню РЕБ, особливо в окупованому Криму, щоб потім завдати удару по російських командних пунктах і складах постачання. The Washington Post зазначила, що Сполучені Штати мають засоби для боротьби з російськими РЕБ, заявивши, що американські військові, ймовірно, не зіткнуться з тими ж проблемами з російською РЕБ, оскільки Сполучені Штати мають більш передові військово-повітряні сили та «надійні» засоби РЕБ. Українські сили, зокрема, нещодавно завдали успішних ракетних ударів ATACMS по російських цілях в окупованій Україні, включаючи Крим, що свідчить про те, що українські сили змогли принаймні частково подолати російські перешкоди та/або що російські засоби РЕБ не поширені на всій окупованій території України. Як NYT, так і Washington Post відзначили, що Росія та Україна ведуть змагання між нападом і захистом, оскільки обидві сторони прагнуть адаптуватися до нововведень іншої – як це часто оцінювало ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 1 =