КНДР Кім Чен Ин біля ракети

Росія, ймовірно, допомагає Північній Кореї розвивати її військово-промисловий комплекс (ВПК) в обмін на поставки північнокорейських боєприпасів, і офіційні особи США, як повідомляється, вважають, що Росія також може постачати Північній Кореї військове обладнання, зброю або технології.

24 травня NBC повідомила з посиланням на шість високопоставлених чиновників США, що адміністрація Байдена стурбована тим, що російсько-північнокорейські відносини можуть допомогти Північній Кореї розширити свій ядерний потенціал.

Повідомляється, що офіційні особи США заявили, що Росія може підштовхнути Північну Корею до проведення «найбільш провокаційних військових дій за десятиліття» напередодні президентських виборів у США в листопаді 2024 року. NBC повідомило, що високопоставлений чиновник США заявив, що представники розвідки США вважають, що Росія надає Північній Кореї технологію створення атомних підводних човнів і балістичних ракет в обмін на постачання Північною Кореєю боєприпасів Росії. Повідомляється, що офіційні особи США вважають, що Росія, можливо, допомагає Північній Кореї розробити балістичну ракету великої дальності, яка може повернутися в атмосферу з неушкодженим корисним вантажем — ймовірно, маючи на увазі можливості, необхідні для розміщення міжконтинентальної балістичної ракети (МБР). Однак NBC зазначає, що офіційні особи США заявили, що вони не мають «зовсім чіткого розуміння» того, які технології Росія надає Північній Кореї, оскільки важко виявити та відстежити обмін військовими технологіями. NBC повідомило, що офіційні особи США також заявили, що Північна Корея може захотіти російські частини балістичних ракет, літаки, ракети та бронетехніку та що Росія може допомогти Північній Кореї розробити власний ВПК. Відомі факти свідчать про те, що Росія, ймовірно, принаймні допомагає Північній Кореї розвивати її ВПК. Раніше західні офіційні особи заявляли, що Північна Корея поставила Росії понад мільйон артилерійських снарядів у 2023 році. Хоча, як повідомляється, ці снаряди здебільшого старі, влада Північної Кореї, ймовірно, погодилася б відмовитися від такої великої кількості боєприпасів, лише якби вони вважали, що зможуть поповнити свої запаси найближчим часом. Здатність Північної Кореї швидко виробляти таку велику кількість снарядів, ймовірно, потребуватиме певного рівня російського фінансування та допомоги. Однак у Північної Кореї не все так гладко з якістю снарядів власного виготовлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 3 =