Російські війська зосереджують сили невстановленого розміру в західній частині Бєлгородської області поблизу кордону з Україною, ймовірно, щоб зафіксувати та притягнути українські сили до цього району та підготуватися до наступальних операцій, які мають на меті розширення російського плацдарму в зоні міжнародного кордону на північному сході України.
Аналіз дій російських збройних формувань на вздовж північних кордонів України опублікував американський Інститут вивчення війни (ISW).
Президент України Володимир Зеленський 26 травня заявив, що російські війська готуються до нових наступальних дій і зосереджують угруповання невстановленої чисельності біля кордону з Україною в 90 кілометрах на північний захід від міста Харків. Схоже, що Зеленський має на увазі район Грайворон-Борисівка-Пролетарський на заході Бєлгородської області, і ISW спостерігав супутникові зображення цього району, які дозволяють припустити, що російські війська розширили діяльність на базах і складах у населених пунктах в цьому районі в останні тижні. Однак нинішній розмір можливої концентрації російських військ у районі Грайворон-Борисівка-Пролетарський залишається неясним. Представник Держприкордонслужби України Андрій Демченко 26 травня заявив, що російські війська можуть розпочати наступальні дії на Сумську область або прилеглі до Сумщини райони Харківської області з метою подальшого розтягування та закріплення українських сил уздовж міжнародного кордону на північному сході України.
Ділянка Грайворон-Борисівка-Пролетарський надасть російським військам можливість розпочати наступальні операції на південь у напрямку Золочева та Богодухова, двох українських міст на північний захід від міста Харків в межах 25 кілометрів від міжнародного кордону, або на захід у напрямку населених пунктів вздовж траси Р-45, що сполучає Богодухів з містом Суми. Російські війська могли б вести наступальні операції в одному або в обох напрямках, а концентрація росіян тут могла б змусити українські сили перекинути живу силу та війська на більшу ділянку кордону в Харківській та Сумській областях. Російські сили також зосереджують обмежені сили в Курській і Брянській областях поблизу кордону з Сумською областю, і навіть обмежена концентрація в цих районах може бути спрямована на досягнення ймовірного бажаного ефекту подальшого стягування та закріплення українських сил на міжнародному кордоні.
ISW вважає, що російські збройні сили наразі доводять Північне угруповання військ у районі міжнародного кордону до запланованої кінцевої чисельності та, ймовірно, розпочнуть лише обмежені наступальні дії на напрямку Суми-Харків, доки Північне угруповання військ не наблизиться до кінцевої чисельності. Навіть обмежені російські наступальні операції в цих районах створять тиск, який розтягне українську живу силу та техніку вздовж ширшого фронту та, можливо, дозволить російським військам створити тактичні плацдарми для підтримки подальших операцій або на північний захід від міста Харкова, або в напрямку міста Суми. Проте Північне угруповання військ, навіть маючи верхню межу заявленої кінцевої чисельності, не матиме необхідної живої сили, необхідної для проведення успішної операції з охоплення, оточення або захоплення міст Харків чи Суми.