БМП ВСУ

Російські війська просунулися до південного-східу Іванівки, незначно просунулися під час механізованого штурму приблизно розміром взводу в центрі Красногорівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної російським узурпатором путіним війни в Україні.

  • Повідомляється, що українські сили нещодавно відновили позиції поблизу Липців (на північ від Харкова) на тлі триваючих боїв у цьому районі 26 травня, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. 26 травня речник Групи військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин заявив, що українські сили витіснили російські сили з позицій у напрямку Стрілеча-Глибоке (північні Липці) і що російські війська продовжують спроби прориву до Липців, але українські сили знаходяться недопущення просування російських військ по дорозі Глибоке-Липці. Під Липцями тривали бої; на північ від Липців біля Глибокого; і на схід від Липців біля Лук’янців і Нескучного. Кілька російських мілблогерів продовжували характеризувати бойові дії на півночі Харківської області як «позиційні».
  • 26 травня російські війська продовжували наступ у районі Вовчанська (на північний схід від Харкова), проте підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Волошин заявив, що російські піхотні підрозділи ведуть штурм Вовчанська, але українські сили витісняють російські сили з невизначених позицій. Також тривали бої в межах Вовчанська та на захід від Вовчанська біля Стариці.
  • Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Сватового та продовжили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове 26 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до південно-східної Іванівки (на північний захід від Сватового). Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Берестове (на північний захід від Сватового). Російські війська також продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на захід від Сватового біля Мясожарівки; на південний захід від Сватового біля Новоєгорівки, Греківки та Дружелюбівки.
  • 26 травня російські війська продовжували наступальні дії в районі Кремінної, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Кремінної в районі Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.
  • 26 травня український Генштаб повідомив, що російські війська продовжували штурм на Сіверському напрямку в районі Верхньокам’янського (на південний схід від Сіверська).
  • 26 травня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російським військам не вистачає систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) у районі Часового Яру. Російські війська продовжували штурм на північний схід від Часового Яру в районі Богданівки та Калинівки; у Новому мікрорайоні східного Часового Яру; на схід від Часового Яру біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки та Андріївки.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися на південний захід від Авдіївки на тлі триваючих боїв у цьому районі 26 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в межах західної околиці Нетайлового (на південний захід від Авдіївки), а російські мілблогери стверджували, що елементи російської 9-ї мотострілецькоїа бригади (1-й армійський корпус «ДНР») захопили Нетайлове. Російські війська продовжували наступ на північний захід від Авдіївки в районі Архангельського, Калинового, Сокіла, Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися на захід від міста Донецьк на тлі триваючих боїв у цьому районі 26 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 травня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися під час механізованого штурму приблизно розміром взводу в центрі Красногорівки (на захід від міста Донецька). Російські війська продовжували наступ на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди, Костянтинівки та Водяного.
  • 26 травня російські війська продовжили штурм у районі кордону Донецької та Запорізької областей, зокрема на південний схід від Великої Новосілки поблизу Володимирівки та на південь від Великої Новосілки поблизу Урожайного та Старомайрського.
  • 26 травня на заході Запорізької області тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої точилися поблизу Роботиного, на схід від Роботиного біля Вербового, на північ від Роботиного біля Малої Токмачки та на північний захід від Роботиного біля Новоандріївки.
  • 26 травня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонщині, в тому числі під Кринками. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що українські сили утримують обмежений тактичний плацдарм у Кринках, але матеріально-технічне забезпечення через Дніпро ускладнене. Російський мілблогер стверджував, що українські війська залишаються в Кринках, а також утримують позиції на островах Мілкий і Фролова в дельті річки Дніпро.
  • Російські мілблогери заявили, що українські війська завдали ракетних ударів по російських цілях в окупованому Криму в ніч на 26 травня. Російський мілблогер заявив, що українські війська випустили невстановлену кількість протикорабельних ракет Р-360 «Нептун» по невстановлених цілях в окупованому Криму, а інший мілблогер стверджував, що українські сили запустили невизначену кількість ракет ATACMS. Окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв оголосив про повітряну тривогу ввечері 25 травня, але не надав додаткових коментарів. Російський мілблогер стверджував, що під Севастополем жителі чули вибухи, а біля Євпаторії, Саків і Чорноморського спрацювала російська ППО. Російські та українські офіційні особи не прокоментували повідомлені удари, і ISW не виявила доказів того, що повідомлені удари завдали шкоди російським цілям.
  • Російські війська в ніч на 26 травня завдали серії ракетно-ракетних ударів по Україні. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що російські війська запустили 31 безпілотник Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська та Єйська Краснодарського краю і окупованого мису Чауда, Крим; дві аеробалістичні ракети «Кінжал» з літака МіГ-31; і 12 крилатих ракет Х-101/555 з літака Ту-95МС. Олещук повідомив, що українські війська збили всі 12 ракет Х-101/555 і всі 31 безпілотник над Миколаївською, Одеською, Дніпропетровською, Полтавською, Запорізькою, Хмельницькою, Кіровоградською, Вінницькою та Чернігівською областями. Речник ВПС України Ілля Євлаш заявив, що російські війська обстріляли критичну енергетичну інфраструктуру та військові об’єкти. Російські джерела стверджували, що російські війська завдали ударів по українських енергетичних і військових об’єктах у Старокостянтинові Хмельницької області.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 25.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    two × three =