Огонь по врагу ВСУ САУ

Російські сили незначно просунулися на південний захід від Новоселівського, на південь від Іванівського, на захід від Соловйового, на південний схід від Первомайського переправились через канал Сіверський Донець-Донбас поблизу Калинівки і висадили там десант.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної російським диктатором путіним загарбницької війни проти України 1 червня 2024 року.

  • На Липцівському напрямку 1 червня тривали бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. 31 травня та 1 червня тривали бої під Липцями та між Глибоким (на північ від Липців) і Лук’янцями (на північний схід від Липців). Український командир, який діяв у напрямку Липців, 30 травня заявив, що російські війська намагаються зосередити піхоту біля с. Глибоке та перекидають сюди піхоту з легкою бронетехнікою, мотоциклами та всюдиходами (квадроциклами). 31 травня російський мілблогер заявив, що російська наступальна операція на півночі Харківської області зупинилася, оскільки російські війська не змогли ефективно ізолювати поле бою, українські безпілотники завадили російській піхоті просуватися, а російська контрбатарейна війна не стримала вогонь української артилерії.
  • На Вовчанському напрямку 1 червня тривали бої, але підтверджених змін лінії фронту не було. 31 травня та 1 червня російські війська продовжували штурм поблизу та в межах Вовчанська, а 1 червня Міністерство оборони Росії заявило, що українські війська контратакували поблизу Вовчанська та Стариці (на захід від Вовчанська).
  • Читайте також:
    Статистика основних втрат російської армії у травні 2024 року в Україні: рекорд втрат у живій силі та артилерії

  • Українські чиновники продовжують попереджати, що російські війська можуть розпочати наступальні дії на Золочівському напрямку (на північний захід від міста Харків). Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов 1 червня заявив, що українська влада стурбована можливою активізацією дій російських військ на Золочівському напрямку і що Україна стежить за поведінкою росіян у цьому районі. 30 травня Синєгубов повідомив, що російські війська не зосередили «ударне угруповання» на Золочівському напрямку, але російські війська можуть перенаправити сили з Липцівського та Вовчанського напрямків на Золочівський напрямок для наступальних дій. Президент України Володимир Зеленський 26 травня заявив, що російські війська готуються до нових наступальних дій і зосереджують угруповання невстановленого розміру біля українського кордону в 90 кілометрах на північний захід від міста Харків, що може дозволити російським військам розпочати наступальні дії на Золочівському напрямку. Російське зосередження поблизу Золочівського напрямку та можливі наступальні операції в цьому районі, ймовірно, мають на меті подальшу фіксацію та перетягування українських сил уздовж більш широкого фронту на півночі Харківської області.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися на південний схід від Куп’янська на тлі продовження боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 1 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 травня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на південний захід від Новоселівського (на південний схід від Куп’янська). Російські війська 31 травня та 1 червня продовжували наступ на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська в районі Кислівки, Берестового, Стельмахівки; на південний захід від Сватового біля Новоєгорівки, Дружелюбівки, Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південний захід від Кремінної біля Діброви.
  • Російські війська 31 травня та 1 червня продовжували наступати на Сіверському напрямку в районі Роздолівки (на південь від Сіверська), а також поблизу Івано-Дар’ївки та Виїмки (обидва на південний схід від Сіверська), але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було.
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися на схід від Часового Яру під час продовження наземних атак у цьому районі 1 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 червня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на південь від Іванівського (на схід від Часового Яру). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 31 травня, показують, як російський МТ-ЛБ перетинає канал Сіверський Донець Донбасу поблизу Калинівки (на північний схід від Часів Яр) і висаджує щонайменше 10 російських піхотинців. На кадрах видно, як український безпілотник миттєво завдає удару щонайменше по третині піхоти, російський МТ-ЛБ їде по дорозі на північний захід, а решта піхоти розсіюється. Швидкий український удар по російській піхотній групі свідчить про те, що українські сили мають значну видимість у цьому районі, і ISW оцінює, що російська піхотна група, ймовірно, не вижила під час нападу та що російські сили не змогли встановити стійкі позиції в цьому районі в результаті цієї конкретної діяльності. Речник української бригади, яка діяла на напрямку Часів Яр, 17 травня заявив, що російські війська досягли каналу Сіверський Донець-Донбас та інколи перетинали канал піхотою, але російські війська «протрималися недовго» на західному березі каналу. Бої також тривали у східному Часовому Яру, на північний схід від Часового року біля Богданівки; на схід від Часів Яр біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки 31 травня та 1 червня.
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися на південний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 червня, показують, що російські війська незначно просунулися на захід від Соловйового (на північний захід від Авдіївки) і на південний схід від Первомайського (на південний захід від Авдіївки). Російські війська також продовжували наземні атаки на північний захід від Авдіївки поблизу Зеленого Поля, Новоолександрівки, Новоселівки Першої, Євгенівки та Прогресу; на захід від Авдіївки біля Уманського; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського 31 травня та 1 червня.
  • 1 червня російські війська продовжували наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Бої також тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Костянтинівки, Парасковіївки та Водяного 31 травня та 1 червня.
  • 31 травня тривали бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).
  • На заході Запорізької області 1 червня тривали позиційні бої, але лінія фронту не змінилася. ​​31 травня та 1 червня тривали позиційні бої біля Роботиного, на схід від Роботиного біля Вербового, на північ від Роботиного біля Новоданилівки, на північний схід від Роботиного біля Малої Токмачки та на захід від Роботиного біля Новоандріївки.
  • Увечері 31 травня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області, включно з Кринками, але 1 червня не було повідомлень про триваючі бої в цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що російські сили працюють на островах Фролова та Нестрига в дельті Дніпра та на островах біля Козачих Лагерів та Корсунки.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 30.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    4 × four =