Міненерго

У Міністерстві енергетики України назвали дезінформацією та інформаційно-психологічною операцією в інтересах Росії статтю у виданні Financial Times, де йдеться про назрівання катастрофічного стану в українській енергетиці.

Про це йдеться у Telegram-каналі Міністерства енергетики України.

Зазначається, що резонансна публікація (про неї велося тут) має ознаки інформаційно-психологічної операції, носить маніпулятивний характер та просуває наративи ворога.

Так, наводяться посилання на анонімні джерела в українському уряді. Це ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами.

“Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними. Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що “ми повинні готуватися до життя в холоді і темряві”. У відомстві це твердження назвали таким, що спрямоване на поширення страху та паніки серед населення.

Крім того, за даними Міненерго, у статті міститься неправдива інформація, що подається як факт.

Зокрема констатується, що 31 травня було ухвалене рішення про подвійне зростання тарифів на електроенергію для населення. У відомстві назвали це твердження “відвертою брехнею і маніпуляцією”, адже розмір тарифу збільшився на 63% та “є велика різниця між 63 та 100 відсотками”.

“Щоб надати матеріалу видимість достовірності, у статті змішуються правдиві і фальшиві дані та містяться апелювання до емоцій читача”, – повідомляє відомство.

В Міненерго зазначили, що наразі в українському інформаційно просторі суттєво зросла кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО і спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади у складний період.

Відомство просить не поширювати неправдиві наративи і дезінформацію, підігруючи ворогу, і не спекулювати на чутливій для суспільства темі, довіряти тільки офіційним джерелам інформації.

5 червня у британському виданні Financial Times вийшла стаття під назвою “Росія знищила більше половини енергетики України”. В публікації зазначається, що ситуація в енергосистемі України буде погіршуватися, у січні населення буде отримувати електроенергію від двох до чотирьох годин на добу, а людям слід “готуватися до життя в холоді й темряві взимку”.

Перекладені уривки статті були передруковані багатьма українськими ЗМІ, опубліковані у низці Telegram-каналів та викликали резонанс у суспільстві.

З 1 червня Кабінет міністрів підвищив тарифи для побутових споживачів з 2,66 грн/кВт-г за кіловат до 4,32 грн/кВт-г. Причиною стало масштабне руйнування росіянами ТЕС і пошкодження ГЕС та інших об’єктів генерації електроенергії та кошти, що необхідні для їхнього ремонту.

Зміна тарифу принесе “Енергоатому” та “Укргідроенерго” додаткові 50 млрд гривень і змусить населення економно ставитися до дефіцитного ресурсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + eighteen =