морпехи армии рф

Повідомляється, що російське військове командування перекидає невизначену кількість сил в район українсько-російського кордону поблизу Харківської області, але незрозуміло, чи планує російське військове командування негайно залучити ці передислоковані сили до бойових дій чи використати їх для посилення Північного угруповання Сили, щоб наблизити його до запланованої кінцевої сили.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував свій погляд на зусилля Росії у формуванні резервів.

Командир чеченського спецназу «Ахмат» Апті Алаудінов в інтерв’ю російському державному ЗМІ RT 8 червня заявив, що російська влада наприкінці травня 2024 року вирішила перекинути підрозділи спецназу «Ахмат» на Харківський напрямок з невизначених районів. Алаудінов стверджував, що на харківському напрямку діє загін “Каштан”, раніше відомий як загін Ахмата “Камертон” і перейменований на честь нового командира. Речник Групи військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин 8 червня заявив, що сили «Ахмата» виконують роль загороджувальних підрозділів – спеціалізованих дисциплінарних підрозділів, які обстрілюють дружні сили у разі їх несанкціонованого відступу – в зоні міжнародного кордону, і не виключено, що російське військове командування перекинуло в цей район сили Ахмата виключно з цією метою, а не для проведення наступальних дій. Волошин також заявив, що російське військове командування нарощує угруповання російських військ в районі кордону шляхом перекидання підрозділів невизначених полків і бригад з інших ділянок фронту, в тому числі з окупованої Херсонської області. Волошин заявив, що російське військове командування має намір залучити до наступальних дій у невизначених районах прикордонної смуги невизначені частини ВДВ і додаткові частини 11-го і 44-го армійських корпусів (обидва Ленінградського військового округу (ЛВО)). Підрозділи 11-го і 44-го армійських корпусів ведуть наступальні дії на півночі Харківської області, а батальйон 98-ї дивізії ВДВ, як повідомляється, діє в прикордонному районі Курської області.

8 червня Центр українського спротиву заявив, що російське військове командування перекидає невизначені підрозділи та операторів БПЛА з Херсонського напрямку на Харківський. Повідомляється, що на момент початку наступальних операцій 10 травня російські сили мали приблизно 35 000 військовослужбовців у зоні міжнародного кордону у складі Північного угруповання військ, тоді як українські джерела вказували, що російські військові спочатку прагнули зосередити щонайменше від 50 до 70 тисяч особового складу в міжнародної прикордонної зони станом на початок травня. Незрозуміло, чи російські війська змінили заплановану кінцеву чисельність Північного угруповання військ після початку наступальної операції на півночі Харківської області 10 травня. Російський мілблогер заявив 6 червня, що російське військове командування виділило лише близько 15 000 особового складу для наступальна операція на півночі Харківської області.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець 8 червня зазначив, що частина із заявлених 30 000 військовослужбовців, які Росія формує щомісяця, прибуває на фронт як заміна та підкріплення бойових сил і що зусилля Росії з формування збройних сил дозволили російським військам створити лише обмежені оперативні та стратегічні резерви. Машовець заявив, що в середньому кожне російське оперативне угруповання отримує щомісяця від 1000 до 1500 бійців на заміну або підсилення і може отримати 2000, якщо угруповання відповідатиме за активізацію наступальних операцій. Існує шість оперативних угруповань російських військ, що діють в межах та поблизу України, тобто Машовець припускає, що російські сили отримують загалом від 6 000 до 12 000 нових людей особового складу щомісяця. Ця цифра не суперечить українським і російським звітам за січень і квітень 2024 року про те, що Росія набирає 30 000 нових військовослужбовців на місяць, оскільки велика кількість цього нового персоналу виконуватиме функції бойової підтримки та підтримки бойових дій або пізніше виконуватиме роль бойової зброї після навчання. 7 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що в 2024 році Росія набрала 160 000 нових військовослужбовців, і ця цифра цілком узгоджується зі звітами про те, що російські військові набирають близько 30 000 військовослужбовців на місяць. Російські війська використали свою ініціативу на театрі бойових дій, щоб визначити темп бойових дій в Україні протягом останніх місяців, який, здається, призведе до втрат, приблизно рівних або трохи менших, ніж кількість новостворених сил. Однак цей ретельний баланс між втратами росіян і новоутвореними силами вимагає, щоб російські сили незначно посилювали наступальні операції протягом тривалого періоду часу. Цей баланс стає ще більш вузьким, якщо взяти до уваги втрати та формування нових сил лише для російського бойового складу. ISW спостерігає «пульсацію» російських наступальних операцій уздовж фронту в останні місяці, під час яких російські сили чергують інтенсивні напади та нижчий оперативний темп, щоб поповнити втрати. Наявність нового бойового складу, ймовірно, є одним із кількох визначальних факторів, коли російські сили вирішать чергувати посилені наступальні операції.

Читайте також: Розрахунок набору та втрат російських збройних сил, та дати закінчення армії Путіна

Машовець заявив, що за останні шість-вісім місяців (приблизно з жовтня 2023 року по червень 2024 року) російські сили накопичили в оперативних і стратегічних резервах щонайбільше 60 тис. осіб. Російські війська, ймовірно, не навчили належним чином або не оснастили ці резерви, які вони раніше використовували в основному як резерви живої сили для переукомплектування та посилення відданих підрозділів, які ведуть наступальні атаки важкої піхоти з періодичними обмеженими механізованими штурмами.

ISW продовжує оцінювати, що заплановані російські резерви оперативного та стратегічного рівня навряд чи будуть готові діяти як сили проникнення першого ешелону або як сили експлуатації другого ешелону, здатні проводити ефективні широкомасштабні загальновійськові напади. Цих, як повідомляється, обмежених російських резервів на оперативному та стратегічному рівнях, ймовірно, буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках. Російське військове командування, ймовірно, буде змушене вибрати одну основну дію під час очікуваного літнього наступу, якщо воно має намір використовувати ці резерви для підтримки широкомасштабної наступальної операції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =