БПЛА пішов до цілі - він поніс страшнішу зброю - уламки

Минула ніч пройшла на окупованому півострові неспокійно: вибухи лунали у всіх його куточках (йдеться про ракетну та безпілотну атаки).

Про це пишуть кримські паблики, звертаючи увагу на те, що за весь час українських атак Криму постраждали лише два будинки: один приватний та одна багатоповерхівка, у якої вибуховою хвилею вибило вікна.

Про втрати, які зазнали окупанти внаслідок нічної атаки, стане відомо трохи згодом.

Раніше українські сили знекровили російську протиповітряну оборону, методично знищуючи радари та пускові комплекси. Тепер безпілотники та ракети, запущені по ворогові на півострові, все частіше знаходять свої цілі.

Російське командування стоїть перед дилемою: залишити все як є або привезти до Криму системи ППО зняті з фронту чи віддалених гарнізонів усередині країни. Весь спектр вибору не призводить до хорошого результату: фронт не можна оголювати; у європейській частині держави-агресора знімати ППО не можна – там літають українські безпілотники. Залишається Зауралля. І хоча багато хто в Росії вважає Китай дружньою країною, він має територіальні претензії, очікуючи зручного випадку для повернення раніше вкраденого (можливо, свій погляд на Приамур’я Китай зверне після вирішення тайванського питання). Крім того, називаючи США та Канаду своїми ворогами, Росія змушена тримати сили ППО на Далекому Сході, прикриваючись від них.

Ще один канал постачання систем ППО – власне виробництво. Однак, виготовлення радарів та зенітних комплексів – справа не швидка: знищуються вони швидше, ніж виробляються (та сама історія з бронетехнікою та артилерією). З початку року знищено 219 систем ППО різного рівня (згідно зі зведеннями Генштабу ЗСУ). Вироблено не більше 60-ти.

Російська влада відправила емісарів до дружніх їм країн, пропонуючи викупити назад раніше поставлені системи С-300, С-400 та інші. Але те, що вдалося повернути – “крапля в морі”, яка ніяк не вирішує проблему.

Українські сили продовжують працювати над позбавленням агресорів захисту неба. Літаки F-16, поставити які обіцяють партнери України найближчим часом, прискорять рятування російської армії від засобів ППО. Втім, на момент отримання західних літаків завдання буде частково вирішене, тому наші пілоти будуть впевненіше почуватися в небі України.

Завдання української армії – утримати та розширити плацдарм на лівому березі річки Дніпро у Херсонській області (район Кринок). Якщо вдасться відкинути російські сили на глибину 20-25 кілометрів від углиб материка від цього плацдарму, можна буде навести понтонну переправу і сформувати на лівому березі ударний кулак для звільнення Криму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 20 =