Путину стыдно

Президент Росії Володимир Путін грубо спотворив початкову мету Кремля щодо захоплення Києва та повалення українського уряду в лютому 2022 року, намагаючись неправдиво представити Україну як агресора в неспровокованій загарбницькій війні Росії.

Про це йдеться у статті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Путін під час зустрічі з високопосадовцями Міністерства закордонних справ (МЗС) 14 червня заявив, що Кремль не приймав жодних політичних рішень про початок наступу безпосередньо на Київ і що російський наступ у Київській області був «не чим іншим, як операцією з метою змусити український режим [досягти] миру» на Донбасі. Російські плани вторгнення показали [зокрема, допити військовополонених], що російські офіцери готувалися провести паради Перемоги в Києві, а російські новини навіть опублікували видалену статтю 26 лютого 2022 року, проголошуючи перемогу Росії над Україною. Путін повторив своє хибне виправдання початку повномасштабного вторгнення в Україну, стверджуючи, що російські війська намагалися запобігти великому українському наступу на окуповані Донецьку та Луганську області. Однак на початку лютого 2022 року західні офіційні особи завчасно розвінчали цей неправдивий наратив, викривши плани Кремля здійснити серію атак під фальшивим прапором на окупованому Донбасі перед повномасштабним вторгненням Росії.

Путін також повторив постійну російську інформаційну операцію про те, що західні офіційні особи змусили Україну відхилити вигідну для Росії угоду під час переговорів між Україною та Росією в Стамбулі в березні 2022 року. Путін розширив цей наратив, стверджуючи, що Росія погодилася з тим, що Україна може отримати гарантії безпеки “практично подібні до тих, якими користуються члени НАТО, формально не приєднавшись до альянсу”, оскільки Росія «зрозуміла» занепокоєння України щодо безпеки. Твердження Путіна суперечать заявленим вимогам і цілям Росії усунути демократично обраний український уряд, знищити українську армію та змусити Україну відмовитися від свого суверенного права на самовизначення, яке включає право вільно приєднуватися до альянсів безпеки. Путін також посилив своє брехливе пояснення поразки Росії в Київській області, стверджуючи, що російські війська відступили з півночі України, щоб створити сприятливі умови для «переговорів» з Україною. Однак Путін навмисне не згадав, що російські війська зазнали руйнівних втрат у військовій техніці та особовому складі внаслідок українського опору та контратак під час першого етапу російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Путін намагався поширити брехливий наратив про те, що спочатку Росія не мала наміру зберегти контроль над частинами Запорізької та Херсонської областей, але вирішила зробити це після організації фальшивих референдумів в окупованій Україні. Путін стверджував, що 5 березня 2022 року до Москви прибув високопоставлений іноземний чиновник, про якого кремлівські чиновники згодом виявили, що це колишній прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт, і стверджував, що іноземний чиновник заручився політичною підтримкою США, Німеччини та Франції. офіційних осіб для посередництва у припиненні військових дій в Україні. Путін стверджував, що Беннетт запитав його, чому російські сили атакували Запорізьку та Херсонську області, якщо вони були зацікавлені виключно у втручанні на Донбасі, на що Путін нібито відповів, що російський Генштаб планував цю операцію в обхід українських укріплень навколо Маріуполя Донецької області. Путін заявив, що відповів Беннетту, заявивши, що Росія «не виключає» дозволу Україні зберегти свій суверенітет над Запорізькою та Херсонською областями за умови, що українські чиновники дозволять Росії мати «міцний сухопутний зв’язок з Кримом». Путін додав, що Росія хоче, щоб Україна юридично дозволила Росії використовувати Запорізьку та Херсонську області для доступу до Криму, що змусило б Україну визнати незаконну окупацію та анексію Криму Росією. Однак Путін зазначив, що це рішення не було остаточним і що це закінчилося незаконною анексією частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей у відповідь на місцеві референдуми, які Кремль влаштував восени 2022 року. Путін, ймовірно, викликав цей наратив у спробі фальшиво легітимізувати окупацію Росією південного сходу України.

У своєму виступі перед МЗС Росії Путін висунув кілька інших інформаційних наративів, спрямованих на дестабілізацію українського суспільства та приниження підтримки Заходу та довіри до українського уряду. Путін заявив, що «українська криза» може призвести до жахливих наслідків у світі, намагаючись змусити міжнародну спільноту покинути Україну. Путін також намагався маніпулювати невдоволенням українського суспільства щодо мобілізації, щоб неправдиво стверджувати, що західні чиновники змушують український уряд мобілізувати більше чоловіків для підтримки цілей Заходу щодо знищення Росії. Путін так само продовжував неправдиво зображати президента України Володимира Зеленського як нелегітимного лідера через законне рішення Зеленського скасувати вибори президента України в травні 2024 року під час війни та воєнного стану в Україні. Путін неправдиво заявив, що український парламент, Верховна Рада, залишається єдиною легітимною владою в Україні.

Конституція України дозволяє чинному президенту відкласти вибори та залишатися на посаді після закінчення терміну повноважень під час воєнного стану. Ці наративи є частиною триваючої інформаційної операції «Майдан-3», спрямованої на дестабілізацію українського уряду шляхом спровокування соціальної напруги в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 11 =