Російські сили нещодавно просунулися на північний захід від Берестового, на південний схід від і далі в межах південного Сокіла.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбувалися на фронті 15 червня.
Російські війська 15 червня продовжували наступальні операції на північ від Харкова в районі Липців і Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Вовчанська і Тихого, але підтверджених змін на лінії фронту не було.
Російські сили нещодавно просунулися на південний схід від Куп’янська на тлі продовження російських наземних атак уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на північний захід від Берестового (на південний схід від Куп’янська). 15 червня заступник командира української бригади заявив, що українські сили захопили кілька невизначених позицій росіян у районі Серебрянського лісу (на південь від Кремінної). Бої тривали на схід від Куп’янська біля Петропавлівки; на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного, Стельмахівки, Берестового; на захід від Сватового біля Андріївки; на північний захід від Кремінної біля Макіївки, Греківки, Невського; і на захід від Кремінної поблизу Торського 14 і 15 червня.
15 червня російські війська продовжували наступальні дії під Сіверськом, але жодних підтверджених наступів не зробили. У Генштабі України повідомили, що 14 та 15 червня російські війська продовжували наземні атаки поблизу Роздолівки.
15 червня російські війська продовжили наступ на схід від Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що 14 і 15 червня також тривали бої біля Часів Яру та Андріївки (на південний схід від Часів Яру).
Виконувач обов’язків командира українського батальйону безпілотників, який діє на Часівярському напрямку, 14 червня заявив, що російські війська посилили застосування хімічних речовин на Краматорському (Часівярському) напрямку. Виконувач обов’язків командувача заявив, що російські сили змішують невідомі хімікати з хлорпікрином. Хлоропікрин — засіб боротьби з масовими заворушеннями, який має властивості сльозогінного газу; це може подразнювати легені, шкіру та очі, пошкоджувати легені та зрештою призвести до смерті. Конвенція про заборону хімічної зброї (КХЗ) забороняє використання хлорпікрину та інших засобів боротьби з масовими заворушеннями під час війни, і, як повідомляється, російські війська постійно застосовували хлорпікрин проти українських військ, незважаючи на те, що вони підписали КХЗ.
Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій у цьому районі 15 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на південний схід від і далі в межах південного Сокіла (на північний захід від Авдіївки) під час механізованого бою чисельністю приблизно взвод. Російські війська також продовжували наступати на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Калинового, Новопокровського та Євгенівки.
Російські війська 15 червня продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська продовжили наземні атаки на захід від Донецька поблизу Красногорівки. і на південний захід від міста Донецьк поблизу Побєди, Солодкого та Водяного.
15 червня російські війська продовжили наземні обстріли в районі кордону Донецької та Запорізької областей, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська продовжували наземні атаки на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного.
15 червня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. 15 червня тривали позиційні бойові дії поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що інтенсивні удари українських безпілотників від першої особи (FPV-дронів), українське дистанційне мінування за допомогою безпілотників, і постійна нестача російської системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) перешкоджає переміщенню російської техніки вздовж лінії фронту в західній частині Запорізькій області.
15 червня на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Позиційні бої тривали поблизу Кринок, Козачих Лагерів та на островах у дельті Дніпра. Два російські мілблогери стверджували, що багато російських військовослужбовців, які діють на херсонському напрямку, п’яні, що, на думку мілблогерів, спричиняє непотрібні втрати. Один мілблогер стверджував, що російські військові повинні заборонити особовому складу зберігати алкоголь у радіусі щонайменше 200 кілометрів від лінії фронту.
Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов відвідав командний пункт Повітряно-космічних сил (ВКС) Росії 14 червня і, як повідомляється, спостерігав, як персонал ВКС керує іранськими безпілотниками Mohajer-6. Міністерство оборони Росії стверджувало, що персонал ВКС поінформував Бєлоусова про те, що російські літаки Су-34 завдали ударів по українських позиціях на півдні Донецької області, і що Бєлоусов слухав доповіді військових про російську авіацію, протиповітряну оборону та можливості безпілотників. У Міноборони РФ додали, що Бєлоусов також спостерігав за роботою групи операторів БПЛА ВКС, яка була оснащена комплексом засобів автоматизації та планшетним терміналом для візуалізації оперативної обстановки та обміну даними. Відомий російський мілблогер стверджував, що офіційні кадри візиту Бєлоусова показують рідкісний іранський безпілотник Mohajer-6 і що Міноборони Росії не любить публічно афішувати наявність у Росії цих безпілотників. Пов’язаний з Кремлем мілблогер висловив сподівання, що зацікавленість Бєлоусова в тому, щоб ВКС використовувала Су-34 для нанесення авіаударів по українських силах, призведе до того, що Росія збільшить виробництво літаків Су-34.
Президент України Володимир Зеленський 14 червня заявив, що російські війська щомісяця запускають від 3200 до 3500 плануючих бомб КАБ (приблизно 103–112 плануючих бомб на день) по цивільній інфраструктурі в Україні. Зеленський додав, що Росія завдає авіаударів по цивільному населенню, щоб ініціювати евакуацію та створити сприятливі умови для російських військ для захоплення та окупації цих сіл і міст.
Пов’язаний з Кремлем військовий кореспондент доповнив дані російського ресурсу (який стверджує, що збирає інформацію про втрати військової техніки в Україні), стверджуючи, що російські війська запустили щонайменше 1900 російських безпілотних літальних апаратів «Ланцет» з боєприпасами по Україні з початку російського повномасштабного вторгнення. Мілблогер стверджував, що російські війська, ймовірно, використовували понад 1900 безпілотників «Ланцет» в Україні і що російські війська раніше використовували безпілотники «Ланцет» у Сирії в меншій мірі. Він повторив, що Росія розробляє іншу версію безпілотника «Ланцет» під назвою «Изделие-53», який, як повідомляється, буде автономно ідентифікувати цілі та працювати як частина «рою безпілотників». Раніше російські джерела в жовтні 2023 року стверджували, що російські війська вже почали використовувати безпілотники «Изделие-53».