Залп САУ

Російські сили нещодавно трохи просунулися на території Агрегатного заводу в центрі Вовчанська, незначно просунулися на північний схід від Торського, на північ від Сокіла, в полях, які наближалися до східної околиці Яснобродівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах війни росії в Україні 18 червня.

  • Повідомляється, що українські сили 18 червня відбили позиції поблизу Липців під час триваючих боїв на північ від Харкова. Заступник командира українського батальйону безпілотників, який працює в цьому районі, заявив, що українські сили відбили позиції поблизу Глибокого (на північ від Липців) протягом останніх кількох днів і що в межах Глибокого тривають бої. Російські мілблогери також стверджували, що українські сили продовжували контратаку під Глибоким. Командир українського батальйону заявив, що російські війська постійно ведуть штурм і швидко поповнюють резерви на харківському напрямку, що сприяє високій інтенсивності боїв у цьому районі. Декілька російських джерел стверджували, що українські сили розгортають підкріплення ближче до лінії фронту на півночі Харківської області, потенційно намагаючись відвоювати територію, яку окупували російські війська. 17 і 18 червня також тривали бої біля Липців, Зеленого та Нескучного (обидва на північний схід від Липців).
  • Російські сили нещодавно просунулися у Вовчанськ на тлі продовження російських наземних атак у цьому районі 18 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 червня, показують, що російські сили нещодавно трохи просунулися на території Агрегатного заводу в центрі Вовчанська. 18 червня у Вовчанську тривали бої, і російський мілблогер стверджував, що лінія фронту у Вовчанську часто нечітка, оскільки українські та російські сили можуть утримувати позиції «за кілька метрів» одна від одної. Український військовий-розвідник заявив, що десантно-штурмовий батальйон 155-ї ОМСБр РФ (ТОФ), батальйон 810-ї ОМСБр (Чорноморський флот), батальйонно-тактична група (БТГ) 9-ї мотострілецької бригади, стрілецька бригада (1-й армійський корпус «ДНР»), підрозділи 116-ї окремої бригади спеціального призначення Росгвардії та частини щойно відтвореної 18-ї окремої механізованої бригади діють у Вовчанську та під ним. Нещодавно український чиновник заявив, що підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади Тихоокеанського флоту передислокувалися на Харківський напрямок. ISW продовжує оцінювати, що ці повідомлення свідчать про можливу передислокацію деяких російських підрозділів з Херсонського та Донецького напрямків на Харківський.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися на захід від Кремінної під час продовження наземних атак уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 червня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на північний схід від Торського (на захід від Кремінної). Українська бригада, яка діяла на сватівському напрямку, заявила, що підрозділи російських 3-ї та 144-ї мотострілецьких дивізій (20-а загальновійськова армія, Московський військовий округ), включаючи танкові полки та посилені додатковими загонами спецназу та приватні військові компанії (ПВК), намагаються просунутися вздовж лінії Чернещина-Першотравневе (на південний захід від Сватового) для захоплення Борової (на захід від Сватового). У бригаді зазначили, що 18 червня російські війська значно активізували бойові дії на Сватівському напрямку. Українські джерела повідомляли, що російські війська зосереджують велике угруповання чисельністю до 10 тис. осіб і 450 одиниць військової техніки, у тому числі 200 артилерійських систем на лінії Райгородка-Нововодяне (на південний захід від Сватового) і що російські війська протягом кількох тижнів шукали слабкі місця в обороні України в цьому районі, хоча російський мілблогер спростував ці повідомлення. Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на захід від Крохмального в напрямку Піщаного (на південний схід від Куп’янська) 17 і 18 червня. Російські війська 17 і 18 червня продовжували наземні атаки на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки, Степової Новоселівки, Котлярівки, Берестового; на південний захід від Сватового поблизу Греківки та Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва.
  • 18 червня російські війська активізували локалізовані наступальні дії на Сіверському напрямку. 17 і 18 червня російські війська продовжували наступати на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки та на південь від Сіверська в районі Роздолівки. Штаб повідомив, що 18 червня російські війська активізували наступальні дії на Сіверському напрямку.
  • 18 червня російські війська продовжували атакувати район Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. 17 і 18 червня російські війська продовжували наземні атаки в межах східного Часового Яру в Новому мікрорайоні, на північ від Часового Яру біля Григорівки, на північний схід від Часового Яру поблизу Богданівки, на схід від Часового Яру поблизу Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки. Український Генштаб повідомив, що російські війська також здійснили п’ять наземних атак у Торецькому (на південь від Часів Яру) напрямку поблизу Нью-Йорка, Північного та Південного (усі безпосередньо на південь на південний схід від Торецька) 18 червня.
  • Російські сили нещодавно просунулися на північний захід і захід від Авдіївки під час продовження наземних атак у цьому районі 18 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 червня, показують, що російські сили просунулися на північ від Сокіла (на північний захід від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 17 і 18 червня, показують, що російські війська також просувалися в полях, які наближалися до східної околиці Яснобродівки (на захід від Авдіївки). Бої також тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Новоолександрівки, Новоселівки Першої, Калинового, Олександрополя та Новопокровського та на захід від Авдіївки біля Уманського та Нетайлового 17 та 18 червня. Речник української бригади, яка, ймовірно, воює в Донецькій області, заявив, що російські сили діють невеликими групами по 5-6 осіб, які носять мобільні засоби електронної боротьби, ймовірно, для захисту від українських безпілотників.​​Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що угруповання військ РФ «Центр» налічує близько 87 тис. осіб особового складу, 365 танків, 864 бойових броньованих машини, з них наразі близько 68-70 тис. осіб особового складу, 310-320 танків і близько 576 бойових броньованих машин. розгорнуто на Покровському напрямку (ймовірно, враховуючи прифронтовий і ближній тиловий райони).
  • 18 червня російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська продовжували наземні атаки на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Парасковіївки, Максимілянівки, Костянтинівки та Володимирівки.
  • Російські війська 17 та 18 червня продовжували наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Урожайного (на південь від Великої Новосілки) та Новодарівки (на південний захід від Великої Новосілки), але жодних підтверджених змін лінії фронту не було. Повідомляється, що російські війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту 36-ї ЗВА (Східний військовий округ (СВО)) використовують термобаричну артилерію ТОС-1А поблизу Урожайного. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 червня, показують, як українські сили завдають удару по російській термобаричній артилерійській системі ТОС-1А на схід від Старомлинівки (на південь від Урожайного) за допомогою безпілотника з FPV-дрону.
  • 17 і 18 червня російські війська продовжували штурм західної Запорізької області, але не просувалися. Повідомляється, що російські війська атакували поблизу Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) та Новоданилівки (на північ від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що українські війська продовжують використовувати велику кількість FPV-безпілотників на Запорізькому напрямку, і що ці безпілотники продовжують ускладнювати російські атаки в цьому районі. Повідомляється, що розвідувальні підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ [ПВО]) діють на північний схід від Роботина. Відомий російський мілблогер розширив кадри, на яких нібито видно елементи 503-го мотострілецького полку (19-ї мотострілецької дивізії, 58-ї ЗВА ПВО), які, як повідомляється, діють у районі Роботиного, і спростував попередні повідомлення соціальних мереж про те, що російські військовослужбовці з Республіки Інгушетія відмовився воювати в Україні.
  • Російські та українські війська продовжували вести позиційні бої в східній (лівобережній) частині Херсонської області поблизу Кринок і Козачих Лагерів.
  • Російські війська в ніч на 18 червня завдали обмеженої серії безпілотних і ракетних ударів по Україні. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська запустили 10 безпілотників Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю та українські мобільні вогневи групи та ППО знищили всі 10 безпілотників «Шахед» над Запорізькою та Дніпропетровською областями. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що 17 червня російські війська завдали удару балістичною ракетою по Миколаївській області, спричинивши пожежу, а в ніч на 18 червня завдали удару крилатими ракетами по Одеській області, який не завдав руйнувань. Начальник поліції Харківської області Володимир Тимошко заявив, що російські війська вранці 18 червня вразили цивільний об’єкт у Борівській громаді з балістичної ракети «Іскандер-М».
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 17.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    fifteen − 9 =