МИД РФ

Міністерство закордонних справ (МЗС) Росії розкритикувало заперечення Південної Кореї та Японії проти російсько-північнокорейської угоди про стратегічне партнерство та прямо прив’язало угоду до ініціативи президента Росії Володимира Путіна про «євразійську архітектуру безпеки».

Як повідомляє ISW, 21 червня південнокорейське інформаційне агентство Yonhap повідомило, що джерела в уряді Південної Кореї заявили, що Південна Корея може надіслати в Україну 155-мм артилерійські снаряди та невідомі системи протиповітряної оборони після того, як 20 червня директор з національної безпеки Південної Кореї Чан Хо Джін заявив, що Південна Корея відповість до російсько-північнокорейської угоди, переглядаючи свою політику щодо перешкоджання надісланню допомоги Україні.

МЗС Південної Кореї викликало 21 червня посла Росії в Південній Кореї Георгія Зінов’єва, щоб закликати Росію припинити військову співпрацю з КНДР. Зінов’єв звинуватив Південну Корею в спробі “погрожувати і шантажувати” Росію і що співпраця Росії з Північною Кореєю не спрямована проти будь-якої іншої країни, і заявив, що російсько-північнокорейська співпраця сприяє зміцненню стабільності на Корейському півострові.

Директор третього департаменту Азії МЗС РФ Людмила Воробйова 21 червня зустрілася з директором європейського департаменту МЗС Японії Масасі Накагоме у зв’язку з запровадженням нового раунду санкцій Японії проти Росії. У російському МЗС заявили, що японські санкції є «наступним кроком до повного знищення» російсько-японських відносин, які, за словами російського МЗС, знаходяться на найнижчому рівні. У російському МЗС заявили, що Росія відповість на санкції “жорсткими і болючими контрзаходами”. МЗС Росії відповіло на протести Накагоме щодо російсько-північнокорейського стратегічного партнерства, окресливши ініціативу Путіна від 14 червня щодо створення «нової загальноконтинентальної архітектури безпеки» в Євразії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × three =