Кирилл Буданов

Начальник Головного управління розвідки України (ГУР) генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив, що західна військова допомога надходить в Україну, але, ймовірно, вона не досягне такого масштабу, який істотно вплине на ситуацію на передовій, принаймні до середини-кінця липня 2024 року.

Буданов заявив в інтерв’ю виданню Philadelphia Inquirer, проведеному 12 або 13 червня та опублікованому 23 червня, що американські та європейські поставки зброї, включаючи артилерійські боєприпаси, надходять в Україну більш швидкими темпами, ніж кілька місяців тому, але зазначив, що українські сили потребують високої обсяг зброї та «є питання обсягу». Буданов заявив, що «армагеддону [на передовій] не буде», але ситуація на передовій залишатиметься складною для України принаймні місяць. Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк також нещодавно заявив 15 червня, що українські сили все ще очікують на надходження в Україну більшої частини військової допомоги, яку США передали наприкінці квітня 2024 року, але обмежена кількість допомоги з безпеки США, яка надійшла до України, скоротила перевагу російської артилерії з семи до одного до п’яти проти одного.

Буданов заявив, що достатня кількість наданих США ракет великої дальності ATACMS може дозволити українським силам завдати удару по побудованому Росією Керченському мосту в окупованому Криму та розірвати важливу російську наземну лінію зв’язку між окупованим Кримом і Росією. Буданов заявив, що Україна може ізолювати окупований Крим, який російські військові використовують як тиловий плацдарм, завдавши ракетних ударів ATACMS великої дальності по Керченському мосту. Російські військові продовжують використовувати кримські лінії зв’язку для транспортування військового персоналу, зброї, техніки та палива з Росії на лінію фронту в Україні та посилили свою парасольку протиповітряної оборони для прикриття окупованого півдня України з Криму. Українські офіційні особи нещодавно заявили, що російські війська скоротили свої військові логістичні перевезення через Керченський міст, ймовірно, через спроби встановити логістичні лінії, що з’єднують материкову Росію та окупований Крим через окуповані південні Донецьку, Запорізьку та Херсонську області, але Керченський міст через Керченську протоку ймовірно, залишається важливим для збереження російської окупації Криму. Українські дальні удари по Керченському мосту розірвуть важливу логістичну лінію для російських сил, що базуються в окупованому Криму, і, ймовірно, ускладнять їхню здатність підтримувати окупацію та базування на півострові. Руйнування мосту змусило б російських військових покладатися на довгий маршрут уздовж північного узбережжя Азовського моря та посилило б уразливість для українських сил, щоб використовувати їх уздовж головной російської лінії зв’язку.

Поточна політика США щодо використання Україною зброї, наданої Штатами, дозволяє Україні завдавати ударів будь-де в окупованій Росією Україні, що, ймовірно, включає використання ATACMS великої дальності для удару по частині Керченського мосту в межах міжнародно визнаних сухопутних і морських кордонів України. 13 кілометрів Керченського мосту, який російська влада побудувала без згоди України після незаконної окупації Росією півострова в 2014 році, знаходяться в межах міжнародно визнаних територіальних вод України. Таким чином, політика США щодо використання українських ATACMS технічно повинна дозволити українським силам завдати удару принаймні по частині мосту, якщо не по всьому мосту. 24 червня речник Пентагону майор Чарлі Дітц також заявив, що «Україна сама приймає рішення щодо націлювання та проводить власні військові операції». Тодішній представник Держдепартаменту США Гізер Науерт заявила 15 травня 2018 року, що США засуджують дії Росії, будівництво та часткове відкриття мосту через Керченську протоку, що міст «служить нагадуванням про постійну готовність Росії порушувати міжнародне право» та є спробою Росії «зміцнити своє незаконне захоплення та окупацію Криму».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 2 =