Залп

Російські війська просунулися до одного кілометра на північному східі від Петропавлівки. За останні два дні українські сили знищили 10 російських катерів на півдні України.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив звіт своїх досліджень ситуації на фронтах загарбницької війни Росії в Україні.

  • 26 червня на півночі Харківської області тривали бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Речник Харківського угруповання військ України полковник Юрій Повх та голова Харківської області Олег Синегубов зазначили, що українські війська продовжують «блокувати» невелике угруповання російських військ на Вовчанському агрегатному заводі на тлі постійних повідомлень про важкі ближні бої в районі Вовчанська. Російські та українські сили повідомили про бойові дії у Вовчанську та його околицях, на схід від Вовчанська біля Тихого та поблизу Глибокого (на північ від Харкова). Український Генштаб зазначив, що російські сили запустили 11 плануючих бомб в Липцях (на північ від Харкова) у другій половині дня 26 червня.
  • Російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Куп’янська на тлі продовження російських наступальних операцій уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 червня, показують елементи російської 25-ї мотострілецької бригади (6-ї загальновійськової армії [ЗВА], Ленінградський військовий округ [ЛВО]), що просувається вздовж смуги на північний схід від Петропавлівки (на схід від Куп’янська). 26 червня російські мілблогери заявили, що російські війська просунулися до одного кілометра в районі на північний схід від Петропавлівки, що відносно узгоджується з доступними геолокаційними записами. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на північний захід від Сватового біля Берестового, Степової Новоселівки, Піщаного, Стельмахівки; на захід від Сватового поблизу Андріївки та Копанки; на північний захід від Кремінної біля Макіївки, Греківки, Невського; на захід від Кремінної біля Торського і Тернів; і південніше Кремінної в районі Серебрянського лісу. Речник української бригади, яка діяла на Лиманському напрямку, 26 червня заявив, що російські війська ведуть наступальні дії в цьому районі виключно силами одиничних піхотних груп без підтримки бронетехніки. Український речник додав, що ці російські піхотні групи розміром у один загін атакують по черзі, але друга група розміром у один загін слідуватиме за початковою штурмовою групою, щоб потенційно допомогти укріпити захоплені позиції.
  • 26 червня російські війська продовжили наземні атаки поблизу Сіверська, але не підтвердили наступ. Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжують просуватися в межах Роздолівки (на південний схід від Сіверська) і захопили дві третини населеного пункту, хоча ISW не спостерігає візуального підтвердження того, що російські війська діють за південно-східною частиною Роздолівки. Російські сили також продовжували атакувати на північний схід від Сіверська біля Білогорівки; на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; і на південний схід від Сіверська в районі Спірного і Виїмки. Підрозділи російської 123-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”) продовжують діяти поблизу Виїмки.
  • 26 червня російські війська продовжували атакувати поблизу Часового Яру, але не зробили підтверджених наступів. Російські війська продовжували наземні атаки в межах східного Часового Яру; на схід від Часів Яр біля Іванівського; та на південний схід від Часів Яру біля Кліщіївки та Андріївки. Речник української бригади, яка діє на Часов’ярському напрямку, повідомив, що російські війська використовують у цьому районі менше бойових броньованих машин і ствольних артилерійських систем і натомість атакують здебільшого групами піхоти та обстрілюють із мінометів. 25 червня The Washington Post повідомив, що українські солдати кажуть, що російські напади зривають ротацію українських військ і поставки постачання поблизу Часового Яру. 26 червня російські міліблогери заявили, що українські війська контратакують біля Часового Яру. Під Часовим Яром продовжують діяти підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ.
  • Повідомляється, що 26 червня російські війська нещодавно просунулися під час триваючих боїв поблизу Торецька. 26 червня російські сили також атакували поблизу Залізного (на південний схід від Торецька) та Дачне (на північний схід від Торецька).
  • Російські війська 26 червня не просувалися на захід від Авдіївки на тлі триваючих боїв у цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на 900 метрів від Новоолександрівки в напрямку Воздвиженки (обидва на північний захід від Авдіївки); 500 метрів на північ від Сокіла (на північний захід від Авдіївки); і по обидва боки Карлівського водосховища (на південний захід від Авдіївки), але ISW не знайшло підтвердження цих тверджень. Російські війська також продовжували наступати на північний захід від Авдіївки поблизу Прогресу, Євгенівки та Новоселівки Першої; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки поблизу Карлівки. Речник української бригади, яка діяла на Авдіївському напрямку, заявив, що російські війська атакують піхотою розміром у загін і що ці загони оснащені засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ), пристроїв, які обмежують роботу українських безпілотників. Біля Карлівки воюють підрозділи російського батальйону «Сомалі» (1-й ОК «ДНР»), а на Авдіївському напрямку — підрозділи російського загону спецназу «Вега» (за повідомленнями 24-ї гвардійської бригади спецназу).
  • 26 червня російські війська продовжували наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські сили продовжували просуватися в межах західної та центральної Красногорівки (на захід від Донецька) і просувались на південь від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька) у напрямку траси Т0524 Костянтинівка-Вугледар. 25 і 26 червня російські війська також атакували на захід від Донецька поблизу Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Костянтинівки та Парасковіївки. За повідомленнями, підрозділи російського 68-го армійського корпусу (ПВО) ведуть бої поблизу Костянтинівки.
  • 25 та 26 червня російські війська продовжували обстріли на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Урожайного та Старомайрського (на південь від Великої Новосілки), але лінія фронту не змінилася. Повідомляється, що підрозділи 11-ї армії ВПС і ППО Росії (ВКС Росії) і 26-й полк радіохімічного та біологічного захисту (36-а загальновійськова армія (ЗВА) завдають ударів по цілях в Урожайному.
  • 25 і 26 червня російські війська продовжували наземні атаки на заході Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили незначно просунулися на північний захід від Роботиного, а інший російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на 400 метрів біля Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) за останні два дні, але ISW не спостерігало візуального підтвердження цих тверджень. Російські війська продовжували штурм поблизу Роботиного та Малої Токмачки та на північний схід від Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російської 7-ї десантно-штурмової дивізії ПДВ діють на Оріхівському напрямку (на північ від Роботиного).
  • Російські офіційні особи звинуватили українські сили в знищенні окупованого Росією поста радіаційного контролю Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) у Великій Знам’янці (на південний захід від Енергодару), але стверджували, що ризику надлишкового радіаційного фону для місцевих територій немає. Українські офіційні особи не прокоментували передбачуваний удар на момент публікації цього звіту.
  • 25 і 26 червня російські війська продовжували наземні атаки на східному (лівому) березі Дніпра Херсонської області в районі Кринок і на островах у Дніпрі, але підтверджених змін лінії фронту не було. Речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що за останні два дні українські сили знищили 10 російських катерів на півдні України. Російський мілблогер стверджував, що російські війська посилили свою кампанію плануючих бомбардувань по українських позиціях на західному (правому) березі Херсонської області протягом останніх двох тижнів.
  • У ніч на 26 червня російські війська здійснили запуск балістичної ракети «Іскандер-М» і крилатої ракети Х-59 по півдню України. У Південному військовому командуванні України зазначили, що Х-59 завдала удару по порожньому району в Миколаївській області, а «Іскандер-М» вразив адміністративну інфраструктуру Одеської області.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 25.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    two × 4 =