Піхота ЗСУ атакує

На північ від прикордонної Журавки Сумської області йшли бої. Російські сили просунулися на схід від Макіївки, на північ і південь від Сокіла, на південь від Нетайлового. Українські сили відновили втрачені позиції в лісистій місцевості на південь від Кремінної та на схід від Тернів.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної диктатором путіним загарбницької війни в Україні за 01.07.2024р.

  • Опубліковані 30 червня кадри з геолокацією показують, як українські сили обстрілюють обмежені позиції росіян у будинках і лісі на північ від Журавки Сумської області (менше двох кілометрів від кордону та приблизно за 35 кілометрів на північний схід від міста Суми). Наразі незрозуміло, чи російські сили встановили постійну присутність на цих позиціях, потенційно готуючись до більшої російської наступальної операції в Сумській області, чи ці позиції були результатом обмеженого транскордонного російського рейду в Сумську область. ISW продовжує оцінювати, що будь-які російські наступальні дії в Сумській області мають на меті притиснути та відвернути українські сили від інших критичних ділянок лінії фронту.
  • 30 червня та 1 липня російські війська продовжували наступальні операції на північ від Харкова в районі Липців і Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Вовчанська, але підтверджених змін на лінії фронту не було. 1 липня російські мілблогери розширили кадри ймовірного удару російською плануючою бомбою ФАБ-3000 по українських позиціях у Слобожанському (на північ від Харкова).
  • Українські сили нещодавно відновили втрачені позиції поблизу Кремінної, тоді як російські сили нещодавно просунулися поблизу Кремінної під час продовження боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 1 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 липня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на схід від Макіївки (на північний захід від Кремінної). Геолокаційні кадри, опубліковані 30 червня та 1 липня, показують, що українські сили нещодавно відновили втрачені позиції в лісистій місцевості на південь від Кремінної та на схід від Тернів (на захід від Кремінної). 30 червня російські мілблогери стверджували, що українські війська просунулися приблизно на 800 метрів поблизу Тернів і приблизно на один кілометр у районі Серебрянського лісу (на південний захід від Кремінної). Міністерство оборони Росії (Міністерство оборони) 1 липня заявило, що російські війська захопили Степову Новоселівку (на південний схід від Куп’янська), але мілблогер заперечив, що російські війська повністю контролюють населений пункт. Поточний контроль ISW щодо оцінки місцевості визначає російські війська приблизно за 1,1 кілометра від Степової Новоселівки в найближчій точці, і ISW ще не помітив візуальних доказів російських військ, які діють поблизу або в населеному пункті. Російський мілблогер стверджував, що російські війська зайняли половину Стельмахівки (на південний схід від Куп’янська), але ISW спостерігав лише візуальне підтвердження того, що російські війська незначно зайшли на східну околицю населеного пункту. Бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська поблизу Берестового, Степової Новоселівки, Стельмахівки, Піщаного; на північний захід від Кремінної поблизу Греківки, Невського, Макіївки; і на захід від Кремінної під Торським і Тернами 30 червня і 1 липня. На Куп’янському напрямку, як повідомляється, діють підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії Росії (МВО), а поблизу Кремінної – підрозділи чеченського загону «Шрама» 204-го полку спецназу «Ахмат».
  • Російські війська 1 липня продовжили наземні наступи на Сіверському напрямку, проте підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили південну частину Спірного (на південний схід від Сіверська), але бої тривають на околицях населеного пункту, що суперечить заяві Міністерства оборони Росії від 30 червня про те, що російські війська захопили Спірне. 30 червня та 1 липня російські війська наступали на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки та на захід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки та Виїмки. Повідомляється, що підрозділи 6-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») продовжують діяти поблизу Білогорівки.
  • 1 липня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на північний схід від Калинівки (на північ від Часового Яру), до західного (правого) берега каналу Сіверський Донець-Донбас поблизу Калинівки (в районі підземного проходження каналу), та в лісовій зоні на південь Калинівка, хоча ISW не спостерігав візуальних доказів цих тверджень. 1 липня тривали бої біля Часового Яру, мікрорайону Новий (східний Часів Яр) та Кліщіївки (на південний схід від Часів Яру).
  • Російські війська 1 липня продовжили наземні атаки на Торецькому напрямку, проте підтверджених змін лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що 1 липня російські війська атакували поблизу Торецька, на схід від Торецька біля Північного та на південний схід від Торецька поблизу Південного та Нью-Йорка. Повідомляється, що під Північним продовжують діяти підрозділи російської десантно-штурмової бригади «Ветеран» (ДКР МО РФ) і 132-ї ОМСБр (1-й АК “ДНР”).
  • Російські сили нещодавно просунулися на захід від Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій у цьому районі 1 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 червня та 1 липня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ і південь від Сокіла (північно-західніше Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 1 липня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Нетайлового (на захід від Авдіївки). Російське МО стверджувало, що російські війська захопили Новопокровське (на північний захід від Авдіївки) станом на 1 липня, хоча ISW оцінило, що російські війська захопили населений пункт станом на 13 червня. Бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Воздвиженки, Євгенівки, Восходу, Прогресу, Новоселівки Першої, Сокіла; і на захід від Авдіївки біля Нетайлового.
  • Статистика втрат російської армії та інша статистика.

  • Російські війська 1 липня продовжували наступальні дії на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін на лінії фронту не було. На відео з геолокацією, опублікованому 30 червня, видно, як українські війська нещодавно відбивають російську механізовану атаку майже зменшеної роти на південь від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька) і завдають ударів по семи російським одиницям бронетехніки. Російські війська 1 липня продовжували атакувати на захід від Донецька в районі Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Георгіївки, Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного. Повідомляється, що під Красногорівкою продовжують діяти підрозділи 5-ї ОМСБр РФ (1-й АК “ДНР”); та підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)), як повідомляється, діють поблизу Георгіївки.
  • Російські війська 1 липня продовжили наземні обстріли в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але підтверджених змін на лінії фронту не було. 1 липня тривали бої на південь від Великої Новосілки в районі Урожайного, Старомайорського та Макарівки та на південний захід від Великої Новосілки в районі Чарівного. Повідомляється, що в районі Великої Новосілки діють підрозділи 5-ї ОМСБр РФ (1-й АК “ДНР”), а поблизу Вугледара (на південний схід від Великої Новосілки) діють підрозділи 57-ї ОМСБр (5-а ОМСБр ПВО).
  • 30 червня та 1 липня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області в районі Роботиного, Вербового, Новоданилівки (на північ від Роботиного) та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що російські війська витісняють українські сили з позицій біля Малої Токмачки, але ситуація складна через відкриту місцевість, інтенсивне використання українських безпілотників і дистанційне мінування. Російське джерело стверджує, що російські військові на запорізькому напрямку скаржаться на неефективність систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), оскільки українські сили використовують різні частоти для своїх безпілотників, а російські системи РЕБ перегріваються в літню спеку.
  • Читайте також: За місяць російська армія втратила рекордну кількість своєї артилерії: статистика російських втрат у червні

  • 1 липня тривали позиційні бойові дії на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області та на островах дельти річки Дніпро. Російський мілблогер стверджував, що російський солдат, який воює на Херсонському напрямку, стверджував, що російські сили не мають систем РЕБ для захисту від українських безпілотників і що російська артилерія не може вести достатній контрбатарейний вогонь. Повідомляється, що на островах у дельті Дніпра діють підрозділи 10-ї бригади спецназу РФ (Головне управління військової розвідки (ГРУ)), а також підрозділи 61-ї бригади морської піхоти (підрозділ районного рівня, який діє в складі Ленінградського військового округу [ЛВО], колишній Північний флот) діють поблизу острова Нестрига.
  • Російські джерела стверджували, що українські сили завдали ракетного удару Storm Shadow по окупованому Криму в ніч з на 1 липня, а уламки ракети впали поблизу Щолкіного (південний схід Криму). Кримський Telegram-канал також повідомив, що російські системи ППО спрацювали поблизу окупованих Флотського (на південь від Севастополя) і Севастополя, а також про те, що 1 липня біля Флотського пролунали вибухи поблизу невстановленої російської військової частини.
  • Російські війська ввечері 30 червня та протягом дня 1 липня здійснили кілька ракетних пусків по різних цілях по всій території України. Українські військові джерела зазначили, що Росія ввечері 30 червня запустила по Київу дві крилаті ракети «Іскандер-К», обидві з яких українські сили збили. Однак уламки ракет пошкодили цивільну інфраструктуру в Оболонському районі міста Київ. Голова Дніпропетровської області Сергій Лисак зазначив, що російські війська вночі завдали ударів по об’єктах цивільної інфраструктури міста Дніпро з невстановленої кількості балістичних ракет. Російські мілблогери стверджували, що 1 липня російські війська завдали удару з «Іскандерів» по ​​авіабазі «Миргород» у Полтавській області, а українські джерела повідомляли про звуки вибухів поблизу Миргорода. Східне повітряне командування Збройних сил України повідомило, що українські сили ППО 1 липня знищили одну російську крилату ракету Х-59/69 над невизначеною частиною східної України. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш 1 липня зазначив, що російські війська, схоже, все частіше завдають ракетних ударів увечері, що свідчить про те, що російські війська можуть прагнути максимально збільшити шкоду цивільним районам, оскільки влітку все більше людей проводять час на вулиці.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 30.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    sixteen − seven =