наступление

Україна вирішує свої проблеми з живою силою та формує кілька нових бригад, але затримка та недостатність поставок західної зброї, ймовірно, не дозволить Україні оснастити всі ці нові бригади.

Своєчасна та належна безпекова допомога Заходу продовжує залишатися вирішальним фактором, що визначає, коли та в якому масштабі українські сили зможуть кинути виклик ініціативі на полі бою та проводити важливі з оперативної точки зору контрнаступальні операції в майбутньому, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg, опублікованому 3 липня, заявив, що українські сили перебувають у кращому положенні за живою силою, ніж кілька місяців тому, і що здатність України проводити майбутню контрнаступальну операцію залежить від оснащення бригад важкою технікою, наприклад як бойові механізовані машини, бронетранспортери, танки та важка артилерія (імовірно, йдеться про щонайменше 10 запланованих нових українських бригад).

Командир української бригади, яка діяла поблизу Часового Яру, надав подібну оцінку на тактичному рівні 3 липня, заявивши, що українські сили в зоні його операцій більше потребують боєприпасів, ніж живої сили. Зеленський заявив, що військова техніка надто довго прибуває на фронт, однак повторив свої коментарі на початку червня 2024 року про те, як повільне надходження допомоги безпеки США ускладнює зусилля України щодо оснащення резервних бригад достатньою мірою, щоб залучити їх до оборонних операцій. Останніми місяцями українські ЗМІ постійно наголошували на відсутності достатньої кількості матеріальних засобів для оснащення всіх нових українських бригад, які зараз формуються, і поточні звіти свідчать про те, що Україна не зможе повністю оснастити всі їхні майбутні бригади без прибуття додаткової безпекової допомоги з Заходу. Багатомісячна затримка допомоги Заходу в галузі безпеки загострила проблеми з зусиллями України щодо мобілізації сил.

Здатність України проводити значущі в оперативному відношенні контрнаступальні операції у обраний нею час має вирішальне значення, щоб уникнути затягування війни. Теорія перемоги російського президента Володимира Путіна про те, що Росія зможе нескінченно прогресувати в Україні, ймовірно, спонукає Путіна затягувати війну та зміцнює його прихильність знищенню української державності, і Путін навряд чи змінить свій розрахунок, якщо Україні не завдадуть подальших значних поразок на російські сили. Україна не має часу та гнучкості чекати на безпекову допомогу Заходу для оснащення нових підрозділів. Російські війська, ймовірно, зараз намагаються використати ініціативу на всьому ТВД, щоб спробувати змусити Україну залучити живу силу та техніку до поточних оборонних операцій і не дати Україні накопичити вирішальний особовий склад і ресурси, необхідні для боротьби з ініціативою. Чим довше Україні доведеться чекати, щоб оснастити та розгорнути нові бригади, тим більше у російських військ буде можливостей перешкодити українським зусиллям зосередити нову невикористану бойову силу для майбутніх контрнаступальних операцій. Західна безпекова допомога, яка дозволяє українським силам оснастити нові підрозділи, зменшить цей тиск, а більша впевненість у тому, які сили будуть доступні, дозволить Україні почати конкретно планувати майбутні контрнаступальні операції. Західна безпекова допомога, яка забезпечує українські сили необхідним обладнанням і зброєю в масштабі, часі та регулярності, необхідних для операцій, які звільняють значні території окупованої України, залишається єдиним вірогідним шляхом для зменшення поточної прихильності Путіна знищенню української державності та ідентичності.

Починати контрнаступ без достатньої підтримки авіації, вочевидь, український Генштаб цього разу не буде, маючи досвід минулорічної спроби. Ймовірно, заплановане місце проведення контрнаступу також не буде публічно афішуватися, як це було минулого року. Авіація, озброєння, боєприпаси, навчений особовий склад, планування з урахуванням усіх (по можливості) нюансів та раптовість – запорука успішного контрнаступу.

ZpTown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =