Цензура

Російський уряд продовжує намагатися ізолювати російський народ від матеріалів, які він вважає протилежними інтересам та ідеології встановленого Путіним режиму.

Російський федеральний цензор Розкомнагляд оголосив 4 липня, що нещодавно заблокував росіянам доступ до 25 послуг мобільної віртуальної приватної мережі (VPN).

На це звернув увагу американський Інститут вивчення війни (ISW).

Російське видання РБК повідомило 4 липня, що воно отримало листа від Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ) з вимогою до російських операторів зв’язку заборонити клієнтам використовувати іноземні та внутрішні облікові записи голосу через Інтернет-протокол (VoIP), які дозволяють клієнтам робити телефонні дзвінки через підключення до Інтернету замість традиційної телефонної лінії, і їх важче відстежити. ФСБ стверджувала, що заборона VoIP допоможе зменшити шахрайство. У квітні 2024 року Роскомнагляд оголосив, що з 1 березня 2024 року почав блокувати 150 популярних VPN-сервісів і обмежувати доступ до веб-сайтів і публікацій у соціальних мережах, які рекламують VPN. Заступник голови комітету Держдуми РФ з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв’язку Олег Матвєйчев у жовтні 2023 року заявив, що Розкомнагляд веде список VPN, які «відповідають» чинному російському законодавству, і продовжуватимуть працювати в Росії, а Роскомнагляд блокуватиме VPN, які «порушують російські закони». Спонсороване Кремлем пропагандистське видання «Известия» у березні 2024 року уточнило, що Роскомнагляд вважає будь-які VPN-сервіси, які дозволяють росіянам отримувати доступ до забороненого контенту та ресурсів, такими, що порушують російське законодавство та підлягають блокуванню.

Міністерства освіти, вищої освіти, науки і культури Росії затвердили план розробки критеріїв щорічної перевірки творів літератури, мистецтва, засобів масової інформації та інших матеріалів для визначення «надмірної» кількості іноземної лексики в творі. У розпорядженні стверджується, що розробка критеріїв є частиною зусиль російського уряду щодо захисту Росії від «зовнішньої деструктивної інформації, психологічного впливу… та діяльності, спрямованої на знищення традиційних цінностей [путінської Росії]». Зусилля Кремля щодо заборони VPN та виявлення творів, у яких використовується «надмірне використання іноземної лексики», є частиною постійних зусиль із консолідації контролю над російським інформаційним простором і подальшого просування російських націоналістичних цінностей усередині країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − ten =