У період 3-6 липня українські сили нещодавно просунулися на північний захід від Глибокого. Російські сили нещодавно просунулися в межах південного Північного.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 7 липня.
Українські війська 7 липня просунулися під час тактичних контратак на північ від Харкова на тлі триваючих боїв на північ і північний схід від Харкова. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 липня, показують, що українські сили нещодавно просунулися на північний захід від Глибокого (на північ від Харкова), контратакуючи в районі , а наявні супутникові знімки, зібрані між 3 і 6 липня, свідчать про те, що українські сили здійснили контратаку в цьому районі між 3 і 6 липня. Однак нинішній статус Глибокого невідомий. Російські мілблогери стверджували, що українські війська регулярно контратакують поблизу Глибокого і що українські сили наступали під Глибоким з південного заходу. Інший мілблогер стверджував, що українські сили також проводять рейди поблизу Липців (на північ від Харкова) і Тихого (на північний схід від Харкова), щоб виявити вразливі місця на російських оборонних лініях. Російські війська продовжували наземні атаки на північ від Харкова в районі Липців і Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Вовчанська і поблизу Стариці 6 і 7 липня. Російські мілблогери стверджували, що російські війська відбили позиції на вулицях Короленка та Соборній у центрі Вовчанська. Українська Нацгвардія повідомила, що її спецназ завдав ударів по російському тактичному командному пункту та невеликому складу боєприпасів поблизу Глибокого. Повідомляється, що на Харківському напрямку діють підрозділи 11-го окремого спецназу РФ «Ахмат», поблизу Глибокого — 155-ї окремої бригади ВМФ РФ, а біля Тихого — підрозділи 83-ї окремої повітряно-десантної бригади (ВДВ).
Повідомляється, що 7 липня російські війська просунулися вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська поблизу Піщаного, Стельмахівки, Степової Новоселівки; на захід від Сватового біля Андріївки; на південний захід від Сватового поблизу Невського, Макіївки, Греківки; і на захід від Кремінної біля Тернів і Торського. Російські джерела стверджували, що російські війська знищили українську переправу через річку Оскіл поблизу Куп’янська-Вузлового (на південь від Куп’янська). Повідомляється, що на Куп’янському напрямку діють підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії Росії, а також підрозділи 488-го і 254-го мотострілецьких полків (обидва 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії) діють поблизу Макіївки.
Російські війська 7 липня продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку, однак підтверджених змін лінії фронту не було. 6 і 7 липня російські війська продовжували наступальні дії на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки. Повідомляється, що на Сіверському напрямку діють підрозділи російського 123-го мотострілецького полку та 2-ї артилерійської бригади (обидва — 2-го АК «ЛНР»).
Російські війська 7 липня продовжили наступ у районі Часового Яру і, ймовірно, просунулися до східного берега каналу Сіверський-Донець-Донбась в межах Часового Яру. Українська бригада, яка діяла в районі Часового Яру, 6 липня заявила, що канал став фактичною лінією зіткнення в Часовому Яру після того, як 3 липня українці відступили з мікрорайону Канал (схід Часового Яру). 6 і 7 липня російські війська продовжували наступальні дії на північ від Часового Яру в районі Калинівки, на схід від Часового Яру в районі Іванівського та на південний схід від Часового Яру в районі Кліщіївки та Андріївки. Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські артилерійські та авіаційні підрозділи наразі завдають потужних ударів по південному Часовому Яру. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї дивізії повітряно-десантних військ діють у мікрорайоні Канал, а підрозділи 4-ї ОМСБр (2-й АК “ЛНР”) діють між Кліщіївкою та Часовим Яром.
Російські сили нещодавно просунулися в Торецькому напрямку на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 7 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 липня, показують, що російські сили нещодавно просунулися в межах південного Північного (на схід від Торецька). Міністерство оборони Росії заявило, що частини російського ЦВО захопили мікрорайон Чигарі на півдні Південного. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Дружби (на схід від Торецька) і далі в межах південного та південно-західного Нью-Йорка (на південь від Торецька). 6 і 7 липня російські війська продовжували наступальні дії в районі Торецька, на схід від Торецька в районі Північного, на південний схід від Торецька в районі Залізного і на південь від Торецька в районі Нью-Йорка. Повідомляється, що в Нью-Йорку діють невизначені елементи 1-го АК «ДНР».
Повідомляється, що 7 липня російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська продовжували наступальні дії на північ від Авдіївки в районі Калинового; на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Воздвиженки, Прогресу, Лозуватського, Євгенівки, Сходу, Новоселівки Першої; і на захід від Авдіївки біля Яснобродівки та Карлівки. Українські офіційні особи повідомили, що українські сили збили російський літак Су-25 у напрямку Покровська (Авдіївки).
Головне управління розвідки України 7 липня повідомило, що українські війська завдали ударів по російському комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ) «Житель» поблизу Новолуганського (на північний схід від Горлівки) та по російському матеріально-технічному центру поблизу Дебальцевого (на схід від Горлівки), де російські війська зберігали танки і боєприпаси.
Російські війська 7 липня продовжували наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Бойові дії тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та на південний захід від Донецька біля Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного. Повідомляється, що підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ (ПВО)) діють поблизу Георгіївки (на південний захід від Донецька). Генштаб ЗС України повідомив, що 7 липня російські війська атакували поблизу Макарівки (на південь від Великої Новосілки) на кордоні Донецько-Запорізької області. За повідомленнями, у напрямку Великої Новосілки діють підрозділи 14-ї бригади спецназу РФ (ГРУ Генштабу РФ).
7 липня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. 6 і 7 липня тривали бої біля Роботиного, на північний захід від Роботиного біля Новоандріївки, на схід від Роботиного біля Вербового та на північний схід від Роботиного біля Малої Токмачки.
7 липня на східному (лівому) березі Херсонської області тривали бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Повідомляється, що на Херсонському напрямку продовжують діяти підрозділи російської 80-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус Ленінградського військового округу [ЛВО]).
Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч з 6 на 7 липня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що російські війська запустили з Курської області дві балістичні ракети “Іскандер-М” і 13 безпілотників “Шахед-136/131”, і українські сили збили всі 13 безпілотників над Кіровоградською, Харківською, Сумською та Полтавською областями. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак заявив, що російські війська завдали ракетного удару по Павлограду. 7 липня Міністерство оборони Росії опублікувало кадри нібито знищення російськими ракетами «Іскандер» двох пускових установок ППО «Патріот» і радіолокаційної станції «Жираф» поблизу Південного Одеської області.
6 липня Олещук заявив, що 3 липня російські «Іскандер-М» завдали ударів по аеродрому Довгинцеве під Кривим Рогом та 6 липня по Південному Одеської області по макетах, а не по українській техніці.