Рукостискання кривавої руки російського диктатора

Президент Росії Володимир Путін і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді 9 липня виступили зі спільною заявою про зміцнення взаємовигідного політичного, економічного, енергетичного та військово-технічного співробітництва між Росією та Індією.

Про це повідомляє ISW.

Моді зустрівся з Путіним у Москві 8 і 9 липня, щоб обговорити подальші російсько-індійські відносини, які Путін назвав «особливо привілейованим стратегічним партнерством». У спільній заяві конкретно було зобов’язано збільшити спільне виробництво запасних компонентів і частин для обслуговування в Індії військової техніки та озброєнь російського виробництва, домовилися про створення робочої групи з технологічного співробітництва, а також планували переорієнтувати діючу російсько-індійську міжурядову комісію з військового та військово-технічного співробітництва на спільні дослідження, розробки та виробництво перспективних оборонних технологій та системи.

Російський віце-прем’єр Олександр Новак заявив, що Індія і Росія розглядають можливість укладення довгострокової угоди про постачання нафти і що Росія розглядає можливість дозволу індійським компаніям брати участь у російських газових проектах. Глава російського державного оператора атомної енергетики «Росатом» Олексій Ліхачов під час екскурсії, яку Путін і Моді відвідали на виставці «Росатома», заявив, що Росія пропонує Індії допомогу в будівництві тропічних АЕС малої потужності. Моді відзначив російсько-індійську співпрацю в галузі енергетики, економіки та продовольчої безпеки за допомогу в контролі індійської інфляції та забезпеченні економічної стабільності.

Зараз невідомо, як у зв’язку з санкціями будуть здійснюватися розрахунки між країнами.

Путін заявив, що Росія та Індія продовжать тісно співпрацювати в багатосторонніх організаціях, таких як ООН, ШОС і БРІКС. Путін і міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов чітко визначили ШОС і БРІКС як стовпи цієї «євразійської архітектури безпеки». Путін також нещодавно відвідав Китайську Народну Республіку (КНР), Північну Корею (КНДР) та В’єтнам для зміцнення двосторонніх відносин, співпраці з цими країнами та спроби створити коаліцію підтримки Росії з незахідних країн.

Моді мовчазно підтримував брехливий наратив Кремля про те, що Росія зацікавлена ​​в мирному розв’язанні війни в Україні шляхом переговорів, ймовірно, в обмін на поглиблення економічної, енергетичної та технологічної співпраці з Росією. Путін подякував Моді за спробу знайти «мирний» шлях вирішення війни в Україні, а Моді заявив, що для мирного вирішення потрібен діалог, а не війна. Моді також заявив, що Індія готова допомогти Росії у якнайшвидшому встановленні миру. Зокрема, Моді не називав Індію потенційним посередником між Росією та Україною, а речник Кремля Дмитро Пєсков після російсько-індійських переговорів заявив пресі, що Моді не претендував на роль посередника у війні. Раніше Путін висловлював підтримку посередницьких зусиль незахідних країн — передусім Китайської Народної Республіки (КНР) і коаліції африканських держав — у рамках російських інформаційних операцій, які неправдиво зображали Росію як готову до переговорів з Україною. Раніше Путін посилив брехливий наратив про те, що російська влада зацікавлена ​​в добросовісних переговорах, але продовжує заявляти, що його передумови для переговорів вимагають повної капітуляції України шляхом «демілітаризації» та здачі значної території, яку Росія наразі не окупує. Нещодавно Путін відкинув будь-які спроби посередництва третьої сторони.

Путін, можливо, пообіцяв повернути індійських добровольців, які воюють в Україні, під час приватної вечері з Моді в Ново-Огарьово Московської області 8 липня. Міністр закордонних справ Індії Віней Мохан Кватра заявив 9 липня, що Моді «рішуче» підняв питання про необхідність сприяння Росії дострокове звільнення громадян Індії, «які були введені в оману» для участі в боях в Україні у складі російської армії. Кватра заявив, що російські офіційні особи пообіцяли дострокове звільнення громадян Індії, і зазначив, що близько 35-50 громадян Індії воювали в Україні за оманливими пропозиціями високооплачуваних «допоміжних ролей» у російській армії, і що 10 з цих громадян Індії вже повернулися до Індія. Неназвані джерела повідомили індійській медіакомпанії New Delhi Television (NDTV), що Путін особисто погодився звільнити всіх індійських добровольців, які підписали контракти на військову службу з Міністерством оборони, і пообіцяв сприяти поверненню індійських добровольців. Неназвані джерела повідомили індійській англомовній газеті The Hindu, що Індія очікує звільнення індійських добровольців протягом найближчих тижнів після «прямого втручання» Моді в цю справу. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не коментуватиме ці повідомлення, хоча російське державне інформаційне агентство ТАСС, зокрема, перефразувало індійські повідомлення, заявивши, що громадяни Індії нібито воювали в Україні «помилково». Офіційне зачитування Кремлем на зустрічі 8 липня також не згадувалося про обговорення Путіним і Моді індійських добровольців, які воюють в Україні.

Вербування індійських добровольців у російську армію, звичайно, не є «помилкою» і є частиною оманливої ​​кампанії вербування добровольців Кремля, спрямованої на зміцнення передової в Україні без оголошення непопулярної мобілізації в Росії. Індійські чиновники оголосили про свої зусилля в лютому 2024 року, щоб забезпечити дострокове звільнення 20 громадян Індії, завербованих в російську армію. У березні 2022 року Індійське центральне бюро розслідувань (CBI) оголосило, що розкрило «велику мережу торгівлі людьми», яка заманювала громадян Індії працювати в Росії, але змушувала їх приєднатися до російської армії. У березні 2024 року група індійських чоловіків опублікувала відеозвернення з проханням допомогти уряду Індії повернутися з Росії, заявивши, що російські чиновники змусили їх приєднатися до російської армії після прибуття до Росії за туристичними візами та погрожували ув’язнити на 10 років. Громадяни Індії повідомили Reuters у березні 2024 року, що вербувальники пропонували постійне проживання в Росії після шести місяців бойової служби. Вербування громадян Індії є частиною поточної кампанії формування наємних сил Кремля, яка почалася навесні 2022 року як спосіб для Путіна уникнути оголошення вкрай непопулярної мобілізації в Росії та продовжилася після оголошення Путіним про часткову мобілізацію у вересні 2022 року. Кремль довірив широкому колу вербувальників, включаючи російських урядовців, бізнесменів, приватні військові компанії та іноземних громадян вербувати будь-яких доступних добровольців для воювання в Україні, часто використовуючи оманливі методи та стимули. ISW спостерігав, як Росія залучила громадян Непалу, Куби, Сербії та країн Центральної Азії та Африки до бойових дій в Україні під оманливими умовами, такими як пропозиції російського громадянства або великі фінансові компенсації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × three =