Нещодавнє українське опитування показує, що українці загалом відкидають вимоги Росії щодо повної капітуляції України, наголошуючи на тому, що умови Кремля щодо припинення війни є абсолютно нерозумними та загалом непопулярними в Україні.
Українське видання «Дзеркало тижня» на замовлення Українського центру Разумкова провело опитування, результати якого оприлюднило 15 липня.
Опитування показало, що 83 відсотки респондентів відкинули заяву Путіна про те, що Україна має вийти з усіх територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, включаючи територію в цих областях, яка зараз знаходиться під контролем України. Опитування також показало, що 58% респондентів заявили, що Україна не повинна погоджуватися на закріплення в Конституції нейтрального, позаблокового та без’ядерного статусу.
У червні 2024 року Путін зажадав від України визнати територіальні претензії Росії на східну та південну Україну (включаючи територію, яку Росія наразі не окупувала), «демілітаризувати» та взяти на себе зобов’язання не приєднуватися до НАТО як передумови для початку «мирних» переговорів, які, по суті, стали б прийняттям Україною путінських умов капітуляції. Висунуті умови вказують на те, що Путін продовжує бути незацікавленим у добросовісних переговорах на будь-яких інших умовах, крім російських.
14 липня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков звинуватив НАТО в неповазі до «головного занепокоєння Росії», коли НАТО оголосив про перспективи вступу України до альянсу, заявивши, що поведінка альянсу свідчить про відсутність підстав для переговорів про війну в Україні. Обрамлення Путіним повної капітуляції України як розумної передумови для мирних переговорів також є частиною спроби підірвати зусилля України заручитися міжнародною підтримкою власних легітимних переговорних позицій України, які ґрунтуються на міжнародному праві та підкріплюються ним, шляхом зміни міжнародного сприйняття логічної умови переговорів на користь Росії. Постійні спроби Росії стверджувати, що Україна відмовляється від «розумних» вимог, мають намір представити Україну як нерозумного актора, незважаючи на те, що законні кордони України були визнані міжнародним правом з 1991 року.