Танк

Російські сили просунулися на заході Глибокого, на південь від Степової Новоселівки, на північний схід від Макіївки і на схід від Тернів, в межах східного Нью-Йорка, незначно просунулися в центральну Євгенівку.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронті 18 липня.

  • 16 липня російські війська здійснили обмежений і невдалий транскордонний рейд у Сумську область. Український військовий повідомив, що російська диверсійно-розвідувальна група намагалася прорватися до Чуйківки, Рожковичів і Ситного (усі на північному сході Сумської області в радіусі п’яти кілометрів до міжнародного кордону з Росією). Український військовий заявив, що російське угруповання розпочало атаку після інтенсивного артилерійського та мінометного обстрілу, але зазначив, що українські сили пізніше відбили спробу.
  • Російські сили нещодавно здійснили незначне підтверджене просування на північ від міста Харків на тлі триваючих позиційних боїв на півночі Харківської області. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 липня, показують, що російські сили просунулися в західному Глибокому (на північ від міста Харкова). Російські та українські джерела повідомляли про продовження бої в Глибокому. Командир чеченського спецназу «Ахмат» Апті Алаудінов 18 липня заявив, що російські війська контролюють «першу лінію багатоповерхівок» у Вовчанську, хоча незрозуміло, які саме багатоповерхівки він мав на увазі. В іншому випадку бої тривали в межах Вовчанська та в напрямку Тихого (на схід від Вовчанська). На півночі Харківської області продовжують бої підрозділи 83-ї окремої повітряно-десантної бригади ПДВ РФ.
  • Російські війська нещодавно трохи просунулися на південний схід від Куп’янська, на південний захід від Сватового та на захід від Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 і 18 липня, показують, що російські війська просувалися на південь від Степової Новоселівки (на південний схід від Куп’янська), на північний схід від Макіївки (на південний захід від Сватового) і на схід від Тернів (на захід від Кремінної). Повідомляється, що російські сили атакували на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська в районі Берестового, Піщаного, Новоосинового; на захід від Сватового біля Стельмахівки та Андріївки; на південний захід від Сватового біля Макіївки, Греківки, Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу 17 і 18 липня. Російські мілблогери стверджували, що російські війська знищили українську переправу та кілька українських позицій у Глушківці (на південний схід від Куп’янська) та Куп’янськ-Вузловому (на південь від Куп’янська) протягом ночі з 17 на 18 липня. Повідомляється, що поблизу Кислівки (на південний схід від Куп’янська) діють підрозділи російської розвідувальної роти 272-го мотострілецького полку (47-а танкова дивізія 1-ї гвардійської танкової армії [ГТА] Московського військового округу [МВО]), а також підрозділи російського 375-го о. Повідомляється, що протитанковий артилерійський дивізіон (47-а танкова дивізія) діє поблизу Кислівки та Степової Новоселівки.
  • 18 липня російські війська продовжили штурм на Сіверському напрямку, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська нещодавно просунулися поблизу Роздолівки (на південь від Сіверська). 17 і 18 липня російські війська продовжували наступ на південний схід від Сіверська в районах Спірного, Верхньокам’янського, Виїмки та Берестового та на південь від Сіверська в районі Переїзного.
  • Повідомляється, що 18 липня російські війська просунулися поблизу Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії, 200-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО)), 11-ї бригади ПДВ та 102-го мотострілецького полку (150-го мотострілецького озброєння) Стрілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії (ПВО) Південного військового округу (ПВО) висунулася до каналу Сіверський Донець-Донбас у межах східної Калинівки (на північ від Часового Яру) і наступала в напрямку перетину каналом та траси Т-0504 на південний схід від Часового Яру. Машовець і російські міліблогери зазначили, що російські війська безуспішно намагаються перетнути канал Сіверський Донець-Донбас біля Часового Яру, але Машовець припустив, що російські війська можуть перетнути канал на південь від Калинівки або на південь від Нового мікрорайону (східний Часів Яр), де канал проходить під землею. Машовець заявив, що частини російського 3-го АК безуспішно атакували в районі залізничної колії Кліщіївка – Андріївка (обидва на південний схід від Часового Яру). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в межах Калинівки та в лісовій зоні на південний захід від Кліщіївки. Російські війська продовжували штурм на північ від Часового Яру в напрямку Новомаркового, біля самого Часового Яру та на схід від Часового Яру в районі Іванівського. Повідомляється, що під Григорівкою (на північний схід від Часів Яру) діють підрозділи 7-ї мотострілецької бригади (2-й АК “ЛНР”).
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися на південь від Торецька на тлі продовження наступу в Торецькому напрямку 18 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 липня, показують, що російські сили за підтримки бронетехніки нещодавно просунулися в межах східного Нью-Йорка (на південь від Торецька). Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися до вулиці Кооперативної в Нью-Йорку, вулиці Петра Великого в межах східу Дружби (на схід від Торецька) і до перехрестя вулиць Калинової та Кутузова в межах північно-східного Північного (на схід від Торецька). Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська також просунулися в межах Залізного (на схід від Торецька).
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі продовження наступальних операцій в авдіївському напрямку 18 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 липня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в центральну Євгенівку (на північний захід від Авдіївки). Російські міліблогери стверджували, що російські війська просуваються на північний захід від Авдіївки в районі Євгенівки, Воздвиженки, Лозуватського, Прогресу та Новоселівки Першої та на південний захід від Авдіївки в районі Карлівського водосховища. Машовець заявив, що нещодавно підрозділи російського 506-го мотострілецького полку (27-а мотострілецька дивізія 2-го АК ЦВО) просунулися до річки Вовча на захід від Восходу (на північний захід від Авдіївки). Машовець зазначив, що частини 433-го, 589-го і 433-го мотострілецьких полків 27-ї мотострілецької дивізії наступають на Вовче (на північний захід від Авдіївки) і Прогрес з Євгенівки, а з півночі – на Новоселівку Першу. За повідомленнями, російські війська також продовжували наступ на північний захід від Авдіївки поблизу Калинового та Новоолександрівки та на захід від Авдіївки поблизу Уманського. Поблизу Авдіївки діють підрозділи російського загону спецназу «Вега» (24-а гвардійська бригада спецназу Головного розвідувального управління Генштабу РФ).
  • Російські війська продовжували наземні атаки на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. Український військовий оглядач опублікував кадри, на яких видно посилений взвод російської механізованої атаки в невстановленому районі Курахівського напрямку, але не уточнив, коли саме стався штурм. Військовий оглядач повідомив, що українські сили відбили штурм і пошкодили російські три танки і два БТР.
  • Речник української Групи військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин повідомив українському виданню Суспільне Донбас 18 липня, що українські війська відійшли з Урожайного (на південь від Великої Новосілки) після того, як російські обстріли знищили українські позиції в Урожайному, що свідчить про те, що російські війська нещодавно захопили весь населений пункт і також, ймовірно, діяли на полях на схід від Урожайного. ISW останнім часом не бачив кадри, на яких українські сили діють на полях на схід від Урожайного, і, ймовірно, для українських сил було б неприйнятно утримувати позиції на цих полях, враховуючи, що російські війська зараз, ймовірно, займають Урожайне та Новодонецьке (на південний схід від Великої Новосілки). Волошин заявив, що українське командування віддало наказ про вихід з Урожайного, щоб зберегти українських військовослужбовців живими, але зазначив, що українські сили зберігають контроль над ситуацією в районі кордону Донецької та Запорізької областей.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 17 липня, показали, що російські війська просунулися в полях на південь від Гуляйполя. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на захід від Марфополя (на південний схід від Гуляйполя).
  • Російські війська 17 і 18 липня продовжували наступальні операції на заході Запорізької області, але не підтвердили наступ. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська атакували поблизу Роботиного; на північний схід від Роботиного на лінії Вербове — Мала Токмачка; та на північний захід від Роботиного на лінії Нестерянка-Новоандріївка. В українському Генштабі додали, що російські війська випустили близько 100 некерованих авіаційних бомб по всій лінії фронту на заході Запорізької області. Підрозділи російської 7-ї повітряно-десантної дивізії та розвідувальні частини російського 392-го мотострілецького полку (ймовірно, мобілізованого підрозділу) продовжували діяти відповідно на Оріхівському та Запорізькому напрямках.
  • 18 липня радник мера Маріуполя Петро Андрющенко зазначив, що російські війська почали зосереджувати війська на заході Запорізької області з різних регіонів, і припустив, що російські війська, можливо, планують здійснити новий наступ на регіон. Андрющенко заявив, що російські війська передислокують війська з Новоазовська (на схід від Маріуполя), Донецької та невизначених областей. Андрющенко додав, що ці російські сили просуваються ближче до лінії фронту в напрямку Розівка ​​(на північний захід від Маріуполя) – Пологи (на південь від Гуляйполя) і Токмак, а не рухаються уздовж Азовського моря через Бердянськ і Приморськ. Андрюшенко зазначив, що російські війська одночасно розгортають резерви та підрозділи, які раніше виведені з передової, для поповнення та підготовки уздовж узбережжя Азовського моря для підтримки наступальних дій у Донецькій області. Андрющенко уточнив, що ці сили спочатку були розташовані в Маріупольсько-Берянській агломерації, Приморську та Кирилівці. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 18 липня відвідав українські укріплення в Запорізькій області.
  • Українські військові офіційні особи опосередковано визнали 17 липня, що українські сили, ймовірно, більше не діють у Кринках, але продовжують бойові дії поблизу Кринок та в інших місцях на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області. Південне оперативне командування Збройних сил України заявило, що інтенсивний і тривалий вогонь російської артилерії знищив основні українські позиції в Кринках і майже знищив усе селище. В оперативному командуванні Збройних сил України зазначили, що українські війська продовжують вести бойові дії на східному березі у Херсонської області та поблизу Кринок і продовжуватимуть діяти на визначених позиціях і плацдармах на східному березі Дніпра. Українське розслідувальне видання «Слідство.Інфо» 17 липня повідомило, що наразі українські війська ведуть бої за острови в дельті річки Дніпро біля Кринок після того, як російські війська протягом восьми місяців знищили українські позиції в цьому населеному пункті. «Слідство.Інфо» поспілкувалося з десятком українських моряків і медиків з бригад морської піхоти України, які діяли в Кринках або транспортували туди українські війська, і які назвали оборону населеного пункту надзвичайно складним завданням, яке виконується з обмеженими ресурсами. Деякі українські військові розповіли «Слідству.Інфо», що українські сили спочатку змогли захистити село і навіть спробували розширити плацдарм, поки російські війська не знищили все в населеному пункті.

    Український командир взводу десантно-штурмової роти, яка воювала в Кринках протягом двох місяців, назвав російські атаки на українські позиції в цьому населеному пункті «м’ясними штурмами» і зазначив, що російські сили проводили по сім-вісім атак на день. Командир взводу додав, що під час передислокації взводу до Кринок чисельність російського особового складу в штурмових групах зменшилася з шести-семи осіб на групу до трьох-чотирьох осіб, багато російських військовослужбовців відмовилися воювати. Командир взводу додав, що російські десантно-штурмові групи складаються з висококваліфікованих і навчених військових, таких як десантники та підрозділи російського спецназу. Командир взводу зазначив, що російські війська також злагоджено діяли в районі Кринок.

  • Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч на 18 липня. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська запустили 16 безпілотників Шахед-136/131 з Курської області та дві крилаті ракети Х-59/69 і одна протикорабельна ракета Х-35 з окупованого півдня України. У ВПС України повідомили, що українські війська збили всі 16 безпілотників “Шахед” і дві ракети Х-59/69 над Дніпропетровською, Полтавською, Запорізькою, Київською та Харківською областями. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак заявив, що російські війська завдали удару по Синельниківському району Дніпропетровської області. Російські джерела стверджують, що російська ракета Х-35 вразила українську РЛС П-18 біля Тарасівки Дніпропетровської області.
  • 18 липня Східне авіаційне командування Збройних сил України повідомило, що українські війська знищили понад 2100 російських повітряних цілей, у тому числі 500 ракет, 51 бойовий літак, 14 гелікоптерів і понад 1500 ударно-розвідувальних безпілотників у зоні відповідальності Східного авіаційного командування з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 17.07.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    5 + чотири =