F-16_Falcon

Перша поставка винищувачів F-16 від союзників по НАТО прибула в Україну, що є довгоочікуваним кроком, який може підвищити здатність зруйнованої війною країни відбивати атаки Росії.

Про це пише Bloomberg.

Кінцевий термін для передачі військових літаків американського виробництва був кінець цього місяця, і він був дотриманий, за словами людей, знайомих з цим питанням, які говорили на умовах анонімності – за їх словами, кількість струменів невелика, підкреслило видання.

Незрозуміло, чи зможуть українські пілоти, які навчалися разом із західними союзниками протягом останніх місяців, одразу використати бойові літаки чи процес займе більше часу, кажуть джерела.

Навіть якщо спочатку невелика, передача реактивних літаків з часом повинна допомогти Києву наростити потенціал, щоб подолати перевагу Росії в повітрі, яка внаслідок затримок постачання літаків та іншої зброї знищила енергетичну інфраструктуру країни, що призвело до повних відключень електроенергії.

Речниця Міноборони України Діана Давітян відмовилася від коментарів. Речники Міністерства оборони США та Ради національної безпеки також відмовилися від коментарів.

Президент Джо Байден відмовився від відправки F-16 в Україну в травні 2023 року після неодноразових прохань президента Володимира Зеленського та союзників по НАТО дозволити їх передачу.

Це сталося разом із гострою дискусією щодо того, чи дадуть F-16 Україні вирішальну перевагу. Пілоти-ветерани повідомили Bloomberg у травні минулого року, що ці літаки не змінять ситуацію, як стверджує Україна. Пілоти кажуть, що F-16 можуть допомогти Україні, але їх можуть збити ракети.

Цей крок був ускладнений затримками, питаннями щодо запчастин і мовним бар’єром між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами. Планувальники також стурбовані тим, що в країні недостатньо злітно-посадкових смуг, а ті, що є, вразливі для атак Росії.

Наразі українські пілоти проходили навчання на F-16 за кордоном, зокрема в США. Тим часом поле бою змінилося: обидві сторони все більше покладаються на дешеві безпілотники, а Росія зміцнює свою протиповітряну оборону.

Данія та Нідерланди постачають літаки, а Бельгія та Норвегія також обіцяють літаки. Джейк Салліван, головний радник Байдена з питань національної безпеки, сказав, що очікується, що F-16 захищатимуть сили на передовій у короткостроковій перспективі та допоможуть повернути територію «надалі». Але все залежить від кількості поставлених літаків, підготовлених пілотів та кількості ракет для роботи західних винищувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven − 3 =