Військова операція у Курській області Росії на 24 серпня 2024р. ISW

Деякі офіційні особи США вважають, що російським військовим, ймовірно, доведеться передислокувати значні сили з України та/або оперативні резерви, щоб відбити українські сили з території Росії.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій навколо військової операції ЗСУ у Курській області Росії станом на 24 серпня 2024 року.

23 серпня газета New York Times (NYT) повідомила, що невідомі офіційні особи США вважають, що Росії, ймовірно, потрібно 15-20 бригад — щонайменше 50 000 військовослужбовців — щоб витіснити українські сили з Курської області. США вважають, що російським військовим, ймовірно, знадобиться передислокувати значні елементи з України або залучити оперативні резерви, накопичені для запланованих наступальних зусиль на Курську область влітку 2024 року, або те й інше, щоб успішно відвоювати територію. ISW вже спостерігав за повідомленнями про те, що російські військові передислокували частини кількох російських батальйонів, полків і бригад переважно з менш пріоритетних ділянок лінії фронту в Курську область. 17 серпня видання The Wall Street Journal (WSJ) повідомило, що джерело, знайоме з українською операцією в Курській області, заявило, що російські сили передислокували приблизно 5000 військовослужбовців з невизначених районів України до Курської області до 14 серпня, і оцінило, що російським силам, ймовірно, знадобиться понад 20 000 належним чином навчених бойовиків особового складу для повернення території в цьому районі.

24 серпня українські війська продовжували наступальні операції в межах свого виступу в Курській області, і ні російські, ні українські війська не зробили жодних значних заяв про просування. Деякі мілблогери стверджували, що російські війська відвоювали Борки (на південний схід від Суджі), але відомий пов’язаний із Кремлем мілблогер стверджував, що ці повідомлення не підтверджені. Мілблогер стверджував, що бої також тривали на південний схід від Борків біля Спального, Крупця та Камишного. Російські мілблогери стверджували, що українські сили намагаються обійти Коренево, атакуючи поблизу Ольговки, і що російські сили також відбили атаки поблизу Комарівки (на південний захід від Коренево) та Снагості. Російські мілблогери стверджували, що українські сили атакують поблизу Малої Локні (на північ від Суджі), Черкаського Поріччя (на північний схід від Суджі) та Руської Конопельки (на схід від Суджі). Підрозділи російської 810-ї окремої морської піхотної бригади (Чорноморський флот [ЧФ]), чеченський спецназ «Ахмат» і, ймовірно, підрозділи 30-го мотострілецького полку (72-а мотострілецька дивізія, 22-й армійський корпус [АК], Ленінградський військовий округ [ЛВО]), як повідомляється, захищають Мартинівку (на північний схід від Суджі) від українських нападів невеликими групами піхоти та підтримкою бронетехніки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська відбили українську диверсійно-розвідувальну групу поблизу Камишівки (на північний схід від Малої Локні).

Український відкритий розвідувальний проект Frontelligence Insight 24 серпня опублікував супутникові знімки, які вказують на те, що російські війська швидко будують оборонні лінії польових укріплень на південь і південний захід від Курчатова (на захід від міста Курськ). Супутникові знімки, зроблені 14 і 18 серпня, показують, що російські війська швидко розвивалися і почали зміцнювати лінію окопів поблизу Долгого (на південь від Курчатова) між 14 і 18 серпня. Frontelligence Insight також повідомила, що російські війська, можливо, розширюють ці оборонні лінії до вітрозахисних смуг, які приховають ці оборонні лінії від видимості на супутникових знімках.

Президент України Володимир Зеленський 24 серпня прокоментував деякі цілі української операції в Курській області. Зеленський охарактеризував українську операцію в Курській області як руйнівну атаку, яка успішно запобігла спробі російських військ оточити частину Сумської області та захопити місто Суми. Російський напад на Сумську область, ймовірно, був би частиною триваючої спроби Росії розтягнути українські сили по всій лінії фронту, щоб чинити тиск на ослаблену українську оборону. Російські війська намагалися відвернути й зафіксувати українські сили, розпочавши наступальну операцію в Харківській області 10 травня, зберігаючи існуючий темп наступальних операцій на сході України, і російські військові, можливо, оцінили, що відкриття нового фронту в Сумській області ще більше послабить оборону українських військ на всьому театрі. Російський напад на Сумську область дозволив би російським військам зберегти ініціативу на ТВД, змусив би українських військових оборонятися на додатковій ділянці лінії фронту та міг би змусити українське військове командування переглянути свою оборонну пріоритетність. Натомість українські війська здійснили руйнівний наступ на Курську область і захопили бойову ініціативу на цій ділянці лінії фронту.

Добою раніше:
Огляд подій навколо транскордонної української військової операції у Росії, які мали місце 23 серпня: ISW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 7 =