Покровський напрямок 29 серпня 2024 р ISW

Наразі російські війська здійснюють дві безпосередні тактичні дії в рамках поточної наступальної операції з захоплення Покровська — тактичну операцію вздовж лінії Новогродівка-Гродівка на схід від Покровська, щоб захопити Мирноград і просунутися до околиць Покровська, та ще одну тактичну операцію вздовж річки Солона біля Селидового.

Про це йдеться у аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

Лінія «Українськ-Гірник» на південний схід від Покровська мала на меті розширити виступ Росії на Покровському напрямку та усунути вразливі місця для українських контратак. Російське військове командування, ймовірно, розглядає обидві ці тактичні дії як бажані передумови для початку посилених наступальних зусиль проти самого Покровська.

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський 29 серпня заявив, що найбільш інтенсивні бої на Покровському напрямку точаться на східній околиці Гродівки (на схід від Покровська), на південний захід від Гродівки в районі Красного Яру, в межах Новогродівки (на південний схід від Покровська) та одразу на схід від Селидового біля Михайлівки (на південний схід від Покровська). ISW спостерігав за досягненнями росіян у цих районах останніми днями, але російські мілблогери стверджували, що російські війська досягли більш значних тактичних успіхів на Покровському напрямку, ніж те, що підтверджено візуальними доказами. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися до південно-східних околиць Мирнограда (безпосередньо на схід від Покровська) і почали бої зі стрілецькою зброєю з українськими силами в місті, хоча український військовий оглядач описав російські сили, що діють у місті, як диверсійно-розвідувальні групи. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися у більшій частині східного Селидового та досягли центру міста. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська ведуть бої на північно-східній околиці Українська (на південний схід від Покровська), захопили Мемрик (безпосередньо на північний схід від Українська) і увійшли в Галицинівку (безпосередньо на схід від Українська).

Схоже, що російські війська намагаються зберегти швидкість просування вздовж лінії Новогродівка-Гродівка, щоб швидко захопити Мирноград і вийти на околиці Покровська. Повідомляється, що російське просування від Новогродівки до околиць Мирнограда, ймовірно, має на меті обійти те, що російські джерела характеризують як основні українські оборонні позиції на північний захід і захід від Гродівки. Російські сили нещодавно охопили українські позиції на південний схід від Покровська вздовж Карлівського водосховища та змусили українські сили відійти з обмежених позицій у цьому районі. Російські сили, ймовірно, сподіваються досягти подібного ефекту, намагаючись охопити українські позиції між Мирноградом і Гродівкою, хоча залишається незрозумілим, чи зможуть російські війська підтримувати відносно швидкі темпи просування через порівняно велике місто Мирноград та його околиці. Російські війська можуть спробувати пройти безпосередньо через українські оборонні позиції вздовж лінії Новогродівка-Гродівка, незважаючи на вищі витрати, щоб зберегти швидкість просування та спробувати швидше захопити Мирноград. Зусилля Росії захопити Мирноград не перешкоджають російським військам просуватися до східних околиць Покровська, і російські військові, ймовірно, переслідуватимуть ці тактичні цілі разом.

Повідомляється, що наступ росіян у Селидове та в напрямку Українська та Гірника, ймовірно, спрямований на ліквідацію відносно великого українського виступу на південному краю ширшого російського виступу в Покровському напрямку, який міг би загрожувати наступальним зусиллям Росії в цьому районі. Українські позиції на схід від лінії Селидове-Українськ-Гірник пропонують українським силам можливість загрожувати російському тилу на Покровському напрямку, і російське військове командування, ймовірно, стурбоване українськими контратаками та вогнем, що заважає російським наступальним зусиллям, оскільки російські сили розгортають матеріально-технічне забезпечення, артилерійські елементи, і форсують зосередження на захід у передовій частині виступу для підтримки посилених зусиль на самому Покровську. Російське військове командування також, ймовірно, має на меті розширити та стабілізувати південний фланг російського виступу в цьому районі, щоб не дати українським силам загрожувати досягненням, яких Росія здобула під час наступальних зусиль у 2024 році, коли російські наступальні операції на Покровському напрямку досягнуть кульмінації. Російський виступ має ширину приблизно 21 кілометр біля основи від українського виступу на схід від лінії Селидове-Українськ-Гірник до українських позицій на північ від Авдіївки вздовж шосе Н-20 (Авдіївка-Костянтинівка). Російські позиції вздовж траси Е-50 (Донецьк – Покровськ) на південний захід від Авдіївки знаходяться приблизно за 13 кілометрів від Авдіївки, тоді як нинішня лінія наступу росіян уздовж лінії Новогродівка – Гродівка – за 30 кілометрів від Авдіївки. Значні українські контратаки з бази виступу в бік Авдіївки можуть загрожувати оточенням угруповання російських військ, розгорнутого на виступі, і російське військове командування, ймовірно, прагне упередити цю можливість, ліквідувавши український виступ на південному фланзі Покровського напрямку.

Російські війська, ймовірно, сподіваються, що просування в напрямку Українського та Гірника буде взаємно підтримувати поточні наступальні операції на захід від міста Донецьк і що наступальний тиск з обох напрямків переможе українські сили або змусить Україну відійти з обмежених позицій у відкритих сільських районах на схід від Українського та Гірника. Територія на північ від Красногорівки (на захід від міста Донецьк) в основному складається з відкритих полів з обмеженим прикриттям або приховуванням від відносно невеликої кількості вітрозахисних смуг, і російське просування цією місцевістю, ймовірно, вимагатиме значних успішних механізованих штурмів, які російські сили регулярно намагаються провести. Російські війська виявилися більш вправними у просуванні від населеного пункту до населеного пункту невеликими групами піхоти в напрямку Покровська, хоча ще невідомо, чи зможуть російські групи піхоти підтримувати свій темп просування, наближаючись до Українська та Гірника.

Російське військове командування, ймовірно, має на меті досягти обох цих тактичних зусиль, перш ніж розпочати більш ресурсомістку спробу захоплення самого Покровська, хоча російські війська можуть розпочати міські бої в Покровську незалежно від цього, якщо прогрес у цих підготовчих зусиллях зупиниться. Залишається незрозумілим, чи має намір російське військове командування, щоб російські війська повністю пробивали собі шлях через Покровськ у фронтовій міській боротьбі, як це було через менші міста на схід і південний схід від Покровська, чи має на меті охопити чи оточити місто, як це робили російські сили раніше під Бахмутом і Авдіївкою. Розрахунок російського військового командування щодо того, які підготовчі дії необхідні для початку наступальних операцій на місто Покровськ і як російські війська намагатимуться захопити місто, ймовірно, залежатиме від того, де українські сили вирішать докласти значних оборонних зусиль.

Російські війська нещодавно просунулися на схід і південний схід від Покровська та продовжили наступальні операції на Покровському напрямку 29 серпня. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 серпня, показують, що російські війська просунулися до смуги на північний захід від Свиридонівки (на схід від Покровська), на північ у полях на схід від Гродівки, до шахти «Новогродівська» № 1/3 у північно-західній Новогродівці (на південний схід від Покровська), на захід до шлакового відвалу шахти «Росія» на північ від Михайлівки (на південний схід від Покровська). 28 і 29 серпня російські війська продовжували наступальні операції на схід від Покровська в районах Воздвиженки, Зеленого Поля, Миролюбівки та Гродівки та на південний схід від Покровська в районі Новогродівки, Маринівки, Михайлівки, Селидового, Карлівки, Галицинівки та Українська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 12 =