Українське вторгнення в Росію станом на 31 серпня 2024 - ISW

Російське командування передислокує для оборони Курської області додаткові сили, переважна більшість яких не брала участь у боях в Україні (ймовірно, з резервів). З бойових частин “висмикують” лише невеликі частини підрозділів.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій навколо українського прориву у Курську область Росії.

Російське військове командування, можливо, передислокувало обмежені підрозділи, призначені для посилення пріоритетної наступальної операції Росії на Покровському напрямку, для захисту від українського вторгнення в Курську область, що свідчить про те, що оперативний тиск від українського вторгнення в Курську область впливає на російські операції в усіх секторах по всій території театру військових дій. 14 і 17 серпня російські джерела, в тому числі користувачі соцмереж, стверджували, що з Покровського напрямку в Курську область передислокувалась принаймні рота 15-ї окремої мотострілецької бригади РФ (2-а загальновійськова армія ЦВО). Деякі російські та українські спільноти заявили, що невизначені підрозділи 15-ї ОМСБр передислокувалися в Курську область. До наступальних дій росіян на Покровському напрямку залучені підрозділи 15-ї ОМСБр РФ. ISW спостерігав звіти про те, що підрозділи бригади діють на схід від Покровська з середини серпня і до сьогодні. Очолювана волонтерами OSINT-організація Evocation.info 19 серпня заявила, що Росія також передислокувала частини 1-ї «Слов’янської» мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР» з Донецького напрямку в Курську область. ISW спостерігав за заявами про те, що підрозділи бригади діяли на Торецькому та Покровському напрямках наприкінці липня та серпні 2024 року. ISW не помітила жодних ознак того, що ці передислоковані елементи раніше брали участь у бойових діях на передовій лінії на Торецькому та Покровському напрямках, які вважаються пріоритетними для Росії, і російське військове командування, ймовірно, залишається вкрай несхильним до витягування боєздатних підрозділів із прифронтових районів на цих напрямках. Проте передислоковані частини, ймовірно, були резервними частинами, які російське військове командування мало намір використати для посилення російського угруповання на цих напрямках і відвернення загрози передчасного завершення операції.

Рішення російського військового командування передислокувати обмежені підрозділи в Курську область замість залучення елементів до операції із захоплення Покровська чи Торецька свідчить про те, що російське військове командування не змогло повністю ізолювати свої пріоритетні наступальні операції в Донецькій області від потреби в живій силі після вторгнення українців у Курську область. Російське військове командування поки що ухилялося від передислокації сил, запланованих для участі в наступальних операціях на Торецькому чи Покровському напрямках, до оборони в Курській області і поки що переважно стягувало сили з менш пріоритетних напрямків — півночі Харківської області, лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна та захід Запорізької області. Передислокація обмежених частин 15-ї та 1-ї мотострілецьких бригад не матиме миттєвого впливу на бойову обстановку на Покровському чи Торецькому напрямках, однак це невеликі сили. Залишається незрозумілим, чи російське військове командування вже перекинуло або перекине додаткові резервні сили, призначені для наступальних операцій Росії на Покровському та Торецькому напрямках, для протидії українському вторгненню в Курську область.

31 серпня українські війська продовжували штурмувати Курську область, але жодних підтверджених чи заявлених пропозицій українців не було. Російські джерела стверджували, що українські сили вели штурм на південний захід від Коренево поблизу Комарівки та Краснооктябрьского; на південь від Коренево біля Снагості; біля самого Коренева; на схід від Коренево біля Матвіївки і Крем’яного; на північний захід від Суджі біля Бахтинки і Малої Локні; на північ від Суджі біля Камишівки і Киреєвки; на північний схід від Суджі біля Нечаєва і Мартинівки; на південь від Суджі біля Плехово; і на південний схід від Суджі біля Борків і Черкаської Конопельки. Деякі російські мілблогери стверджували, що російські війська витіснили українські війська з Нижньої Парової (на північний схід від Суджі), тоді як інший мілблогер стверджував, що поселення є спірною «сірою зоною». Російські джерела стверджували, що російські війська повернули собі 1,5 кілометри території поблизу Коренево та витіснив українські сили з Нечаєва. Українські безпілотні комплекси повідомили, що українські безпілотні комплекси та реактивна артилерія виконували спільне завдання і завдали удару по російській понтонній переправі через річку Сейм, ймовірно, в районі Глушкова.

Повідомляється, що поблизу Нечаєва діють підрозділи загону «Каштан» (чеченський спецназ «Ахмат»), загін «Арбат» (російський добровольчий корпус (АРмянський БАТальон)), 1427-й мотострілецький полк (територіальні війська) і неуточнені осетинський добровольчий підрозділ. Повідомляється, що в Курській області діють підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади (ЧФ), підрозділи 11-ї та 83-ї повітряно-десантних бригад, 56-го полку ПДВ (7-ї дивізії ПДВ) і загону «Шир» (ДКР).

Добою раніше:
Огляд подій навколо транскордонної української військової операції у Росії, які мали місце 30 серпня: ISW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 − one =