Російські війська продовжують просування у на сході України, але українським силам вдалося відновити позиції на схід від Покровська.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій російсько-української війни на території України станом на кінець доби 02.09.2024р.
Російські війська 2 вересня продовжили наступальні дії на півночі Харківської області, але не зробили жодного підтвердженого просування. Російські війська продовжували наступати на північ від Харкова в районі Глибокого та Липців і на північний схід від Харкова поблизу Вовчанська. Речник Харківського угруповання військ України полковник Віталій Саранцев заявив, що російські війська посилили використання легкої та важкої бронетехніки на Харківському напрямку. Саранцев також заявив, що російські військові найближчим часом перекинуть на Харківський напрямок невизначений чеченський підрозділ «Ахмат» для виконання функцій загороджувального підрозділу — спеціального дисциплінарного підрозділу, який веде вогонь по дружніх силах у разі їх несанкціонованого відступу. 2 вересня Саранцев повідомив, що російські війська активізували застосування ударів тактичної авіації на Харківському напрямку після приблизно двотижневої паузи для пріоритетних авіаударів в інших районах українського ТВД і в Курській області.
2 вересня російські війська просунулися поблизу Сватового, але підтверджених змін на лінії фронту Куп’янськ-Сватове-Кремінна не було. Російські війська вели наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Сватового біля Глушківки, Колісинківки, Стельмахівки, Берестового; на південний захід від Сватового біля Дружелюбівки; на північний захід від Кремінної поблизу Греківки, Макіївки, Невського, Новосадового; і на захід від Кремінної біля Торського.
Російські війська просунулися на Сіверському напрямку на тлі продовження обмежених наступальних операцій у цьому районі 2 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 вересня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в полі на північ від Білогорівки. Російські війська також продовжували наземні атаки поблизу Верхньокам’янського та Роздолівки.
Російські війська просунулися поблизу Часового Яру на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 2 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 і 2 вересня, показують, що російські війська незначно просунулися в межах Жовтневого мікрорайону (східний Часів Яр) і в східній Калинівці (на північ від Часів Яру ). Російські війська також продовжували наземні атаки на північ від Часового Яру біля Майського та Маркового та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки.
Російські війська просунулися в Торецьк 2 вересня на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 2 вересня. Бої тривали під Торецьком; на південь від Торецька біля Нелипівки на південний захід від Торецька біля Романівки; і на захід від Торецька біля Щербинівки. Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов приписав захоплення Північного (на схід від Торецька) 132-й мотострілецькій бригаді (2-й АК “ЛНР”), а підрозділи бригади, як повідомляється, продовжують діяти на Торецькому напрямку. ISW продовжує оцінювати, що російські сили ще не просунулися до північно-східного Північного. Глава «ДНР» Денис Пушилін поклав заслугу на захоплення Нью-Йорка (на південь від Торецька) російському батальйону «Сомалі» 9-ї ОМСБр і охарактеризував 9-у ОМСБр як підпорядковану 51-й загальновійськовій армії Південного військового округу (ПВО), підтверджуючи нещодавні повідомлення mмілблогерів про те, що російське військове командування реорганізовує 1-й АК “ДНР” у 51-шу ЗВА.
Українські сили нещодавно відновили втрачені позиції на південний схід від Покровська на тлі продовження російських тактичних успіхів у цьому районі. Опубліковані 2 вересня геолокаційні кадри свідчать про те, що українські сили відновили позиції в південно-західній Новогродівці (на південний схід від Покровська), а український Генштаб повідомив, що російські сили на Покровському напрямку зараз зосереджують удари біля Новогродівки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські війська продовжують утримувати Маринівку (на південь від Новогродівки), що, на думку Машовця, заважає російським військам просуватися на південь до Селидового (далі на південний схід від Покровська). 2 вересня голова Покровської міськадміністрації Сергій Добряк заявив, що Україна побудувала приблизно п’ять оборонних рубежів у Покровському районі та українські війська продовжують посилення існуючих оборонних позицій. ISW не буде пропонувати оцінку розташування або якості цих оборонних ліній з метою захисту оперативної безпеки України. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 2 вересня, показують, що російські війська просунулися в північно-західній Михайлівці (на схід від Селидового і на південний схід від Покровська) і в полях на захід від Миколаївки (на північний схід від Селидового і на південний схід від Новогродівки). Машовець заявив, що російське командування, схоже, балансує між двома суперечливими пріоритетами наступу на покровському напрямку — укріплення позицій на російському фланзі на південний схід від Покровська або розвиток прямого наступу на сам Покровськ — і оцінив, що нинішня дислокація російських сил у цьому районі, ймовірно, буде не в змозі підтримувати ці два пріоритети наступу одночасно.
Російські сили нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецька на тлі триваючих наступальних операцій у цьому районі 2 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 вересня, показують, що російські сили нещодавно просунулися до шахти Південнодонбаська (на схід від Вугледару). Російські війська вели наступальні дії біля Костянтинівки та Водяного; на Вугледар і Пречистівку. Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов стверджував, що Костянтинівку захопили підрозділи російського 57-го мотострілецького полку (6-а мотострілецька дивізія 3-го армійського корпусу (АК)) і 39-ї мотострілецької бригади (68-го АК Східного військового округу).
Російські війська продовжували наступальні дії на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки 1 і 2 вересня, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. Машовець зазначив, що підрозділи російських 5-ї та 110-ї мотострілецьких бригад (обидві 1-го ОС ДНР) намагаються прорвати українські позиції в північно-західній Красногорівці, і припустив, що ці елементи можуть спробувати підтримати зусилля Росії на їхньому фланзі на південний схід від Покровська.
Російські сили нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецька на тлі триваючих наступальних операцій у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 вересня, показують, що російські сили нещодавно просунулися до шахти Південнодонбаська (на схід від Вугледару). Російські війська вели наступальні дії біля Костянтинівки та Водяного (обидва на північний схід від Вугледара); Вугледар; і Пречистівка. Повідомляється, що підрозділи 11-ї армії ВПС і ППО РФ (ВКС РФ і СВО) завдають ударів по шахті «Південнодонбаська». Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов стверджував, що Костянтинівку захопили підрозділи російського 57-го мотострілецького полку (6-а мотострілецька дивізія 3-го армійського корпусу (АК)) і 39-ї мотострілецької бригади (68-го АК Східного військового округу).
2 вересня російські війська продовжили наступальні дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але підтверджених змін лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що російські війська 1 і 2 вересня здійснили наземні атаки на південь від Великої Новосілки в районі Макарівки.
Ні російські, ні українські джерела не повідомляли про бойові дії на заході Запорізької області 2 вересня.
Генштаб України повідомив, що 1 і 2 вересня російські війська здійснили два штурми на невстановлених ділянках Херсонського напрямку. Центр «Український спротив» повідомив, що російські війська проводять рейди по 15-кілометровій «зоні відчуження» вздовж річки Дніпро в Херсонській області. Кримське видання Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода «Крим Реалії» повідомило 2 вересня, що невідомі особи помітили поблизу Керчі та Керченського півострова в окупованому Криму військові вантажівки з номерними знаками 12-го управління Міністерства оборони Росії, яке відповідає за зберігання, управління та обслуговування ядерної зброї.