Разбита опора ЛЭП

Повністю виключити можливість тривалих відключень побутових та промислових споживачів неможливо, адже важко передбачити наслідки можливих нових російських ударів або точно спрогнозувати погодні умови.

Про це йдеться в аналітичній записці Центру протидії дезінформації.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, залежно від розвитку подій, прогнозує кілька сценаріїв ситуації в енергетиці в осінньо-зимовий період.

Так, якщо на стабільній основі працюватимуть 8-9 енергоблоків АЕС, а зима буде помірною, планується відновлення близько 3 ГВт пошкодженої потужності.

“При такому розвитку подій можливі відключення електроенергії тривалістю до 12 години на добу”, – йдеться в повідомленні.

Більше песимістичний сценарій передбачає, що вдасться відновити лише близько 2 ГВт потужності, а кількість робочих блоків АЕС буде 6-7 і при цьому зима буде холодною.

“Тоді система опиниться у кризовій ситуації. За найгіршим сценарієм, якщо Росія продовжить атакувати українську енергетику, то цієї зими українці можуть проводити до 20 години на добу без світла та опалення”, — спрогнозували у ЦПІ.

Водночас, член енергетичного комітету Верховної Ради Сергій Нагорняк має інший прогноз. Якщо температура взимку опуститься до -10°C, українці з великою ймовірністю матимуть електроенергію лише протягом 12-14 годин на добу, а решту часу будуть без світла.

У той же час, при мінусовій температурі за вікном відключення опалення навіть на короткий період (за графіком) може призвести до “розморожування” системи опалення та повної втрати її роботи.

Таким чином, повністю виключити можливість тривалих відключень побутових та промислових споживачів неможливо, адже важко передбачити наслідки можливих нових російських ударів або точно спрогнозувати погодні умови. Тож, якщо російські обстріли будуть не такими результативними, зима – теплою, а енергетикам вдасться відновити чи ввести в дію певну кількість нової генерації, ймовірні регулярні відключення світла цієї зими будуть максимально короткостроковими. Великі надії і на західну допомогу, йдеться у аналітиці Центру протидії дезінформації.

Під час офіційного візиту у США української делегації на чолі з Першою віце-прем’єркою — Міністеркою економіки Юлією Свириденко досягнуто домовленості з американськими урядовцями та представниками бізнесу щодо стратегії швидкого відновлення та модернізації української енергетичної системи. Зокрема, на зміцнення енергетичної безпеки США надали Україні фінансовий пакет допомоги у розмірі $800 млн.

Втім, поряд з державними заходами, бізнесу та населенню доцільно потурбуватися про резервні системи живлення (павербанки, зарядні станції, дизельні генератори, сонячні панелі та інвертори), щоб впевнено пережити екстрені відключення електроенергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 6 =