Російські війська продовжували контратаку по всьому українському виступу в Курській області 12 вересня, але досягли лише незначних успіхів, ймовірно, через продовження українських наступальних операцій і оборонних контратак у цьому районі.
Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на української транскордонної операції в Курській області, яки сталися 12.09.2024р.
Геолокаційні кадри, опубліковані 12 вересня, показують, що російські війська незначно просувалися на захід від Вишневки (на південний захід від Коренево) і в північному Краснооктябрьском (на південний захід від Коренево). Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили 10 населених пунктів на південь і південний захід від Коренево після початку контратак в ніч на 11 вересня, в тому числі Апанасівку, Бяхово, Вишневку, Вікторівку, Внезапне, Гордіївку, Краснооктябрьское, Обухівку, Снагость, 10 жовтеня. Усі ці населені пункти знаходяться в межах існуючого заявленого ліміту просування росіян, і ISW ще не має візуального підтвердження того, що російські війська відбили будь-який із цих населених пунктів, за винятком частин Снагості та Краснооктябрьского.
Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжували просуватися на південний схід від Коренево і на північний схід від Снагості (на південний захід від Коренево), хоча ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Українські війська продовжували контратаку на ділянках, де російські війська почали контратаки, а також здійснили додаткові атаки за межами виступу, досягнувши Глушківського району (на захід від Коренівського району). Геолокаційні кадри, опубліковані 12 вересня, показують, що українська піхота просунулася через кордон до південно-західного Теткіного (приблизно 40 км на південний захід від нинішнього українського виступу в Курській області).[4] Додаткові кадри з геолокацією, опубліковані 12 вересня, показують, як українська бронетехніка та піхота без протидії обходять російські протитанкові перешкоди «зуби дракона» на російсько-українському кордоні на південний захід від Нового Путі (на південний захід від Глушкового), що вказує на те, що українські війська просунулися в цьому районі та що російські сили не були готові використати перешкоди для відбиття транскордонних українських нападів. Російські джерела стверджували, що українські війська продовжували штурми поблизу Нового Путі, Медвежьєго (на південний схід від Глушкового), Снагості, Ольговки (на схід від Коренево) і Фанасеєвки (на південний схід від Суджі).
Російські війська настільки просунулися в тих районах Курської області, які українські війська ще не повністю контролювали та не намагалися контролювати, і російські війська, ймовірно, зіткнуться з більшими труднощами, коли контратакуватимуть далі в райони виступу, де українські війська дійсно контролюють територію. ISW використовує доктринальне визначення «контролю», коли йдеться про контроль місцевості, у якому «контроль є тактичним завданням місії, яке вимагає від командира підтримувати фізичний вплив на визначену територію, щоб запобігти її використанню ворогом або створити умови, необхідні для успішного російські війська просунулися приблизно на 58 квадратних кілометрів у районах, де ISW спостерігала або максималістські твердження, або візуальні докази дії українських сил після початку контратак у ніч на 11 вересня. ISW раніше не картографував контроль над територія в межах українського виступу в Росії, і російські сили не просувалися останніми днями через райони, які за офіційною оцінкою ISW були під контролем України. Проте ISW складав карту максимального масштабу заяв і неперевірених звітів про просування України, і картографування ISW ніколи не виключало можливості того, що російські війська діяли в районах у межах максимального масштабу заявленого українського просування. Українські війська не намагалися консолідувати позиції скрізь на своєму виступі в Курській області, і ймовірно, що українські сили мали менше консолідованих позицій у передових районах на краю виступу, куди нещодавно просунулися російські війська. Українські сили, безсумнівно, контролюють територію в деяких районах виступу в Курській області, хоча ISW і надалі утримуватиметься від картографування українського контролю території в Росії. Російські контратаки проти краще підготовлених і консолідованих позицій на території, яку контролюють українські сили, ймовірно, будуть набагато менш успішними, ніж контратаки, розпочаті російськими військами 10-11 вересня.
Повідомляється, що 12 вересня український удар з HIMARS пошкодив тимчасовий понтонний міст через річку Сейм і завдав втрат групі російських військ, що знаходилися поблизу. 12 вересня Українські війська безпілотних систем опублікували кадри, на яких видно, як касетні боєприпаси української ракети HIMARS вражають групу російської піхоти на березі річки Сейм у невизначеному районі Курської області. Українські безпілотні війська заявили, що російські війська готуються до штурму українських позицій у цьому районі. Раніше, наприкінці серпня 2024 року, українські війська завдали ударів по кількох російських понтонних мостах через річку Сейм у Глушківському районі.
Повідомляється, що російська влада розгорнула додаткові підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії в Курській області і може почати передислокацію більш досвідчених сил для підтримки поточних російських контратак і майбутніх контрнаступальних операцій проти українських сил в Росії. На кадрах, опублікованих 11 вересня, нібито видно, як частини російського 137 полку (106 дивізія ПДВ) беруть участь у штурмі на північному заході від Снагості. ISW зафіксував повідомлення про те, що на Сіверському напрямку станом на кінець серпня 2024 року діяли підрозділи 137-го полку ПДВ. За повідомленнями, у Курській області також діють підрозділи 51-го полку 106-ї дивізії ПДВ. Російська влада в основному покладалася на погано навчених і екіпірованих військовозобов’язаних і невеликі елементи російських регулярних і нерегулярних сил, щоб протистояти українському вторгненню в Курську область, і, ймовірно, потребуватиме додаткової живої сили та більш досвідчених підрозділів, щоб повністю витіснити українські сили з Курської області. Російська влада може зосередити додаткові частини 106-ї дивізії ПДВ та інші бойові більш досвідчені формування в Курській області, оскільки російські війська продовжують контратаки на український виступ.
Добою раніше:
Огляд подій навколо транскордонної української військової операції у Росії, які мали місце 11 вересня: ISW