У суботу, 14 вересня, в результаті обміну полонених з Російською Федерацією в Україну з полону повернулися 103 військовослужбовці Збройних сил та цивільних.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
“82 рядових та сержантів. 21 офіцера. Захисників Київщини, Донеччини, Маріуполя та “Азовсталі”, Луганщини, Запоріжжя, Харківщини. Воїнів ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонників, поліцейських”, — написав президент о повернутих полонених.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що переважна більшість звільнених утримувалися в полоні з перших днів війни.
“Серед звільнених — оборонці 36 бригади морської піхоти, Нацгвардії, зокрема 12-ї бригади спеціального призначення “Азов”, прикордонники, представники спецпідрозділу “Кракен”. Також є представники Нацполу та тероборони, ДСНС, підрозділів ЗСУ”, — написав Лубінець.
Він додав, що загалом з початку повномасштабного вторгнення вдалося провести 57 обмінів військовополоненими і повернути 3672 українців.
Керівниця патронатної служби “Янголи Азову” Олена Толкачова повідомила, що в результаті обміну 14 вересня після понад двох років полону в Україну повертаються 23 “азовці”.
Сьогодні Міноборони Росії також заявило про обмін 103 російських військових, які брали участь в бойових діях в Курській області РФ. Путін намагається повернути солдатів-строковиків, щоб уникнути соціальної напруги в Росії.
13 вересня Україна повернула з російського полону 49 полонених, серед яких військові, зокрема 15 “азовців” та цивільні.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону українських жінок: їх серед звільнених 23. Зокрема, це цивільні українки, яких росіяни затримали та незаконно позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення.
Серед звільнених 13 вересня: 23 солдатів та сержантів, 19 офіцерів.
Зокрема, 8 представників Збройних сил (зокрема двоє з ТрО), 2 нацгвардійці, 4 прикордонники, 13 військових моряків, 15 захисників Маріуполя та Азовсталі з Нацгвардії. Решта 7 – цивільні.
У Координаційному штабі повідомили, що це 56-й обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення Росії. Це третій обмін полоненими з початку української спеціальної військової операції у Курській області Росії, однією з цілей якої було захоплення полонених-строковиків для обміну їх на українських невільників. Станом на 13 вересня з російського полону звільнено 3569 людей.