российская армия

Росія продовжує нарощувати свій довгостроковий військовий потенціал шляхом поступового збільшення чисельності своїх збройних сил. Президент Росії Володимир Путін 16 вересня підписав указ про встановлення чисельності Збройних сил Росії в 1,5 млн осіб бойового складу.

Це на 180 тис. осіб більше порівняно з останнім указом про збільшення чисельності Збройних сил Росії, який Путін підписав у грудні 2023 року, пише ISW. Указом від грудня 2023 року порівняно з серпнем 2022 року чисельність бойового особового складу було збільшено на 170 тис. Це означає, що з 2022 року цільова чисельність збройних сил Росії зросла приблизно на 350 тис. осіб. Зокрема, указ від 16 вересня набуде чинності 1 грудня 2024 року, що означає, що російські військові органи посилять зусилля з набору та формування сил, щоб досягти контрольного показника в 1,5 мільйона бойовиків особового складу, починаючи з грудня 2024 року. Цей указ, зокрема, не є показником нової хвилі російської мобілізації — скоріше, вона охоплює широкий спектр вербувань, які зараз використовує російська армія. Колишній міністр оборони Росії Сергій Шойгу в грудні 2022 року вперше поставив ціль у 1,5 мільйона бойового особового складу, зазначивши, що ця цифра включає ціль у 695 000 військовослужбовців за контрактом.

Зусилля Росії збільшити чисельність збройних сил є частиною довгострокової мети Росії, яка виходить за межі війни в Україні та спрямована на збільшення чисельності та загального потенціалу російської армії шляхом довгострокових широкомасштабних реформ збройних сил. ISW докладно повідомляв про ці реформи, які тривають з початку 2023 року і включають відновлення Московського та Ленінградського військових округів і формування нових армійських корпусів, загальновійськових армій, а також механізованих і повітряно-десантних дивізій. Нинішні російські військові реформи, здається, значною мірою скасовують головні принципи реформ колишнього міністра оборони Росії Анатолія Сердюкова 2008–2012 років, які зменшили чисельність російських збройних сил з 1,3 мільйона до 1 мільйона військовослужбовців, а також посилили та централізували командування та управління (C2) шляхом усунення ешелонів рівня дивізії на користь підрозділів рівня бригади. У міру того, як російські військові починають формувати нові дивізії, армійські корпуси та армії, їх укомплектованість має зростати паралельно, принаймні на папері. Проте здатність Росії належним чином здійснити ці реформи та інтегрувати збільшення бойового персоналу частково залежить від її ведення війни в Україні, як раніше оцінював ISW.

Середньострокові та довгострокові обмеження щодо формування збройних сил та економічні обмеження продовжуватимуть погіршувати здатність Росії підтримувати збільшення чисельності своїх військових і належно впроваджувати намічені реформи, вважає ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 2 =